Безработица

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Безработица

Мнение от roumensp »

Вчера говорих по телефона с един приятел, живеещ в София и той всячески се опитваше да ме убеди, че в България имало голяма безработица (той самият си има работа).

Днес пък случайно попаднах на това: Три български града сред тези с най-ниска безработица в ЕС

На кое от двете да вярвам ?

PS
Твърдението "1.1% безработица в София" ми се вижда доста съмнително, освен ако не са игнорирали циганите и новозавършилите като са правили статистиката. :tmi:
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Безработица

Мнение от ivandaman »

Ми явно Бойку е оправил БГто..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
novotel
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 9:14 am
Местоположение: Montreal

Re: Безработица

Мнение от novotel »

Прочетох т.нар. статия. Точно в това е проблемът. Хем безработицата в София е 1,1% (в което силно се съмнявам), хем в същото време 50 % от 1 200 000 души имат финансови затруднения. Демек, бачкане има, ама за без пари. :fubar:
gt_2006
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 2:34 pm

Re: Безработица

Мнение от gt_2006 »

Ето официални данни на ЕК- http://epp.eurostat.ec.europa.eu/statis ... 0502100338"


Изображение
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Безработица

Мнение от roumensp »

Явно безработицата е над средната за EU, какво тогава са тръгнали да се фукат по вестниците ...
За българите остава утешението, че сме доста по-добре от Испания и Гърция.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Безработица

Мнение от Koko »

roumensp написа:Вчера говорих по телефона с един приятел, живеещ в София и той всячески се опитваше да ме убеди, че в България имало голяма безработица (той самият си има работа).

Днес пък случайно попаднах на това: Три български града сред тези с най-ниска безработица в ЕС

На кое от двете да вярвам ?

PS
Твърдението "1.1% безработица в София" ми се вижда доста съмнително, освен ако не са игнорирали циганите и новозавършилите като са правили статистиката. :tmi:
Нали знаеш, определението за безработен е човек който няма работа и активно търси такава. Тези които нямат работа, но не търсят нова, не ги включват в тази бройка, затова и около процентите безработни винаги се водят спорове.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Безработица

Мнение от IRA »

Интересното е ,че все още много Българи работят в Испания и Гърция. Не знам как отчитат безработицата там. Майка ми примерно, точно в момента няма работа, но не е записамна в никакво бюро по труда, съмнявам се да я броят безработна. Всички дето сме в чужбина не знам дали ни отчитат някъде.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Безработица

Мнение от ablood »

novotel написа:Прочетох т.нар. статия. Точно в това е проблемът. Хем безработицата в София е 1,1% (в което силно се съмнявам), хем в същото време 50 % от 1 200 000 души имат финансови затруднения. Демек, бачкане има, ама за без пари. :fubar:
И аз имам финансови затруднения. Харесал съм си новия модер ла Range Rover, ама ще бера ядове с вноските... :worried:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Безработица

Мнение от Люта чушка ® »

novotel написа:Демек, бачкане има, ама за без пари. :fubar:
Споделям извода. Немалко от приятелите ми в България споделят, че за да си запазят работата, техните шефове предложили да им НАМАЛЯТ заплатите (респективно и работното време), докато се възстановели пораженията "от кризата". Това чудо невиждано продължава вече повече от две години, а заплатите така и не тръгнали отново нагоре. :x
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Безработица

Мнение от Rall »

Да така е! На много места заплатите се бавят ама хората не напускат щото тогава 100% нито лев нема да видят!
Dead Eyes See No Future
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Безработица

Мнение от todor73 »

gt_2006 написа:Ето официални данни на ЕК- http://epp.eurostat.ec.europa.eu/statis ... 0502100338"


Изображение
Стана ми интересно, но не ми се търси сега, пък гледам че ги знаеш къде са :) , можеш ли да дадеш подобна статистика и за средната заплата.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Безработица

Мнение от bp_de »

Люта чушка ® написа:
novotel написа:Демек, бачкане има, ама за без пари. :fubar:
Споделям извода. Немалко от приятелите ми в България споделят, че за да си запазят работата, техните шефове предложили да им НАМАЛЯТ заплатите (респективно и работното време), докато се възстановели пораженията "от кризата". Това чудо невиждано продължава вече повече от две години, а заплатите така и не тръгнали отново нагоре. :x
Нищо ново под слънцето и не виждам що това да е само за БГ ...мога да ти наредя поне 5-6 фирми тука в УСА дето по време на кризата на повечето инженери им казаха – или подписваш че ти редуцираме кинтите на Х или шута и си безработен.
Х е различно за различните фирми като наи ниското пада на 11 долара на час за инженер.....
От друга стана знам хора в БГ дето в момента за на 3-4-5 к в лева ...искахме да докараме няколко за по 1-2 години в америка като им се дават добавки и т.н и т.н ........никои не ще да се мести даже и за временно.
Така че както и навсякъде всеки пазар на труда си има своите особености.... дали в Бг, дали в УСА,Канада,Англия или незнам си къде никога няма гювеч за всички.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Безработица

Мнение от mortigur »

bp_de написа:Х е различно за различните фирми като наи ниското пада на 11 долара на час за инженер.....
Това и да го вида няма да го повярвам Аз в Халифакс като чистач взимах 12 ти за инженер 11 :n: :n: :envy:
Taxation is theft.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Безработица

Мнение от MrGeek »

mortigur написа:Това и да го вида няма да го повярвам Аз в Халифакс като чистач взимах 12 ти за инженер 11 :n: :n: :envy:
Не знаеш ли, че историите винаги се раздуват до неузнаваемост, нещо като при рибарите и ловците, не би трябвало да ти прави впечатление. В общи линии, това, за което говори е така, но разбира се тези цифри от $11/час и 5к лв/месец са екстремно изкривени за повече драматизъм. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Безработица

Мнение от Kan_Tangra »

Изкривени ще рече едната е умножена по 5, а другата разделена на 5.
:rofl: :rofl:
Де ги тия заплати от 5к в сф. Веднага се връщам! :tmi: :rofl:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Публикувай отговор