относно съзливата заглавна страница на www.7hrazlika...

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

относно съзливата заглавна страница на www.7hrazlika...

Мнение от optics »

Според автора на въпросната заглавна страница:
Не помня да съм изпитвал по-тягостно чувство от това да си тръгвам от родния дом. Стоя на прага с куфар, таксито ме чака, трябва да бързам за летището, а не мога да мръдна. Душата ми стене, сърцето ми се къса, очите се овлажняват и съм готов да дам какво ли не - само да остана още малко у дома... Но все някога трябва да си тръгна. А защо да не остана? Ще си намеря някаква работа, ще живея скромно, но ще си бъда у дома. Не... не става, вече съм го пробвал и не става...
Прекръствам се, излизам и си отивам... от къщи.
Пътуването минава като сън - таксита, летища, самолети, подозрителни митничари... всичко е някак далечно сякаш в паралелен свят.
Много пъти съм се опитвал да разбера каква е причината за тази необяснима носталгия по България. Не се определям като патриот, живял съм повече в чужбина, а мизерията, завистта и злобата ме прогониха на 5 000 мили през 7 часови зони... Но все ме влече към родния дом, родния град и въобще към българското. Може би това е любовта към Родината. Не знам... Но знам, че искам да си остана българин, макар прокуден да се скитам немил и недраг в далечната чужбина. Искам и децата ми да бъдат българи, да говорят български и да обичат България. Искам да живея като в България...
Сега да видим как бих го казал аз (нормалния шрифт е негов/нейн, удебеленият - мой):
***
Не помня да съм изпитвал по-тягостно чувство от това да се прибирам в България. (Подчертано е защото аз съм се прибирал два пъти. Екскурзиите са друго нещо - при тях въобще не ти дреме). Гледам боклуците преди да кацна, гледам боклуците след като кацна, гледам обелените блокове, гледам тревата висока над метър между блоковете, гледам крушката на асансьора заключена с катинар в метална решетка, гледам металните врати и решетки по етажите на блоковете и си викам - еее баси ! Душата ми стене, сърцето ми се къса, очите се овлажняват и съм готов да дам какво ли не - само да се върна там откъдето дойдох... Трябва да си тръгна час по-скоро. Защо да остана ? Ще си намеря някаква работа, ще живея скромно, но ще бъда в нормалния свят. Става, вече съм го пробвал и става...

***

Оставям втората половина за преправяне от съмишленици, да не изяждам пастата сам ;-)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: относно съзливата заглавна страница на www.7hrazlika...

Мнение от ablood »

optics написа:С...гледам крушката на асансьора заключена с катинар в метална решетка...
При нас и решетката я рязаха, та накрая домоуправителят надупчи тавана на асансьора и сложи крушката отгоре, да мъждука през дупките.

Тук вече не нося ключ от къщата. Просто не я заключвам. Нито колите, докато са пред нея.

Слава богу не ми се е налагало да се прибирам в милата ми родина. Дано никога не се наложи.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: относно съзливата заглавна страница на www.7hrazlika...

Мнение от IRA »

Заключвай си колите ,че има глоба за това. Мен ме глобиха за отворен прозорец, но на глобата пишеше отключена кола.
Aз се прибирам доста често. Миналата година бях 3 месеца с бебето . Не ми е драма. Накрая малко ми писва.На мен ми харесва да си карам лятото там. Близко е до цяла Европа и можеш да обикаляш.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: относно съзливата заглавна страница на www.7hrazlika...

Мнение от ablood »

IRA написа:Заключвай си колите ,че има глоба за това. Мен ме глобиха за отворен прозорец, но на глобата пишеше отключена кола.
На собствения ти драйвуей!?!?
Аз казах, че не ги заключвам пред нас. На обществен паркинг знам, че е задължително.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: относно съзливата заглавна страница на www.7hrazlika...

Мнение от anxeli »

Оптикс, тук не мога да се съглася. Прагматичното надделява, боклуците верно се виждат, но и аз винаги се чувствам така като си тръгвам ;( ...
И не е само заради роднините, заради всичко познато от десетки години е, нямам отговорности там, дори с родната циганийка свиквам леко :lol:, но знам че живота не е само отпуска ...
Искам може би да поостана, но не мога, прекалено много неща трябва да се променят, не мога да свикна с положението каквото е сега.
Оф, след една седмица отивам пак, сега не ми се отива, а август ще рева на връщане, добре че ми минава за седмица :D ...
На везана покривка боб не ям обаче, нито пия ракия, бг телевизия си имам но нямам време за нея, серияли не гледам, само скандалчета тук-там :!: ...
Последно промяна от anxeli на Чет Юли 05, 2012 11:29 am, променено общо 1 път.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: относно съзливата заглавна страница на www.7hrazlika...

Мнение от IRA »

ablood написа:
IRA написа:Заключвай си колите ,че има глоба за това. Мен ме глобиха за отворен прозорец, но на глобата пишеше отключена кола.
На собствения ти драйвуей!?!?
Аз казах, че не ги заключвам пред нас. На обществен паркинг знам, че е задължително.
На паркинга зад кондоминиума, аз не съм в къща. Много ме изненадаха. Аз дори не я видях глобата, че я бяха сложили на седалката, влизам - излизам и по едно време забелязах някакви хартии :rofl: Аз живя до участака, та разхождайки се са видяли прозореца. Сина го отворил, аз не съм видяла, навън беше -20.
Във вътрешен гараж, няма как да видят, ама навън ли е не се знае. Идеята на закона е че някой може да ти вземе колата и да извърши престапление, това може да стане и пред вас.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: относно съзливата заглавна страница на www.7hrazlika...

Мнение от optics »

anxeli написа: Оптикс, тук не мога да се съглася.
Нормално е да има различни мнения.
Знам, че каквото пишеш е вярно, както и ти знаеш, че аз пиша вярно.
В случая думата "сълзлива" не е употребена за подигравка, а наистина става дума за сълзи в страницата ( а и в моя собствен коментар).

Само да повторя, че (за мен) има огромна разлика като ходя като турист и като съм се връщал.
Което донякъде е отклонение от първоначалната идея, щото авторът от 7 часа говори за ходене като турист,
но дори и в туристическите ми ходения не намирам допирни точки с него/нея. Прилики няма - само дето не е толкова диаметрална разликата.

относно другото - Нямам нищо против боб на везана покривка, а ракията е винаги добре дошла, бг телевизия - само ако е безплатна, включително и сериалчета :)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: относно съзливата заглавна страница на www.7hrazlika...

Мнение от c200 »

optics, без да искаш дословно цитира Тинката Кишишев за разликата между английската Висша лига и родната А група - "то няма прилика, вие ме питате за разликите" :)
Лично на мен буци не ми засядат на гърлото в която и да е посока, светът е малък.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: относно съзливата заглавна страница на www.7hrazlika...

Мнение от Bistra »

Toва майтап ли е? :o И на мен не ми засядат буци.
Ира е права за колите. Моята редовно я проверяват на паркинга пред офиса. После ми поставят бележка с часа на проверката и потупване по рамото, разбира се, защото съм изрядна. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: относно съзливата заглавна страница на www.7hrazlika...

Мнение от ablood »

IRA написа:...
Как стана така, че постът ти, и историята ти се промениха тотално, без да е отбелязано редактиране?
"Съсел" да не би да е поредният таен модератор?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: относно съзливата заглавна страница на www.7hrazlika...

Мнение от IRA »

Не разбирам какво се е променило?
Аз не съм редактирала.
п.с. Може би някой е съкратил цитата, ама не съм сигурна.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: относно съзливата заглавна страница на www.7hrazlika...

Мнение от ablood »

Не беше ли ти написала, че било станало в БГ, където нямало драйвуеи?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: относно съзливата заглавна страница на www.7hrazlika...

Мнение от IRA »

Не. Определено ме глобиха в Канада.
anxeli беше писала нещо за БГ, където нямало драйвуеи.
Последно промяна от IRA на Чет Юли 05, 2012 2:11 pm, променено общо 1 път.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: относно съзливата заглавна страница на www.7hrazlika...

Мнение от anxeli »

Аз бях, но го махнах защото Ира каза че било тук, какво разбрах че в Бг са я глобили Ира :$.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: относно съзливата заглавна страница на www.7hrazlika...

Мнение от IRA »

Гледай сега какво стана . 1/2 от темата си разасняваме кой къде и кога какво писал. :rofl:

п.с. след това мое изказване остатъка от темата ще е правоговр и правопис.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор