Намерили България

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Намерили България

Мнение от Bistra »

Не ми говори за наркомани! Мой близък погреба единствения си син преди 2-3 години....в България - по-доброто място. :-|
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Намерили България

Мнение от the_coach »

Ябълке, този политик се изказва за България в същия стил, в който ти се изказваш за Канада :)
Него никой не го кара да живее в България, както и теб никой не те кара да живееш в Канада. Навсякъде по света има и хубаво и грозно, и добро и лошо. Това е балансът.
Но когато започнем да виждаме само лошите и грозни неща около нас, може би трябва да се запитаме това ли е живота който искаме да водим, и можем ли да го променим така че да се чувстваме добре. Радвам се за теб, че все пак има нещо в Канада, което ти допада, слушането на орган. От друга страна ми става жал за теб, защото особено пък в Британска Колумбия има толкова много места , които да отидеш да видиш, да се поразходиш, да подишаш чистия въздух.
Но ти сама си решаваш как искаш да се чувстваш в края на краищата :hai:
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Намерили България

Мнение от apple »

Bistra написа:Не ми говори за наркомани! Мой близък погреба единствения си син преди 2-3 години....в България - по-доброто място. :-|
Поне го е погребал... тукашните и това не правят за децата си като се продрусат. Гонят ги на улицата както е видно и ги обричат на бавна или бърза смърт както дойде... :( http://www.cbc.ca/player/News/Canada/ID/2305771638/" :tmi:
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Намерили България

Мнение от apple »

fighter написа:Ябълке, този политик се изказва за България в същия стил, в който ти се изказваш за Канада :)
Него никой не го кара да живее в България, както и теб никой не те кара да живееш в Канада. Навсякъде по света има и хубаво и грозно, и добро и лошо. Това е балансът.
Но когато започнем да виждаме само лошите и грозни неща около нас, може би трябва да се запитаме това ли е живота който искаме да водим, и можем ли да го променим така че да се чувстваме добре. Радвам се за теб, че все пак има нещо в Канада, което ти допада, слушането на орган. От друга страна ми става жал за теб, защото особено пък в Британска Колумбия има толкова много места , които да отидеш да видиш, да се поразходиш, да подишаш чистия въздух.
Но ти сама си решаваш как искаш да се чувстваш в края на краищата :hai:
Аз за разлика от него живея тук и говоря от личен опит. И не се нуждая от съчувствието ти. Хубави места си имаше и в България и при това с топла красота, а не студената и мрачна хубост на канадските гори. Добре, че има едно две топли езерца тук та човек поне 2-3 седмици в годината да има къде да се топне и да се почувства жив. Не съм дошла да слушам орган още по-малко да ходя на театър, нито да метльосвам по чукарите. Ти явно си от гладните селски момчета дошли за едната прехрана и затова си толкова възторжен. Лошо няма спасил си се от глада и семейството също. Похвално е даже, но си насочи критиките пък и възторга към себеподобните ти.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Намерили България

Мнение от the_coach »

apple написа: Ти явно си от гладните селски момчета дошли за едната прехрана и затова си толкова възторжен. Лошо няма спасил си се от глада и семейството също. Похвално е даже, но си насочи критиките пък и възторга към себеподобните ти.
:rofl: :rofl: :rofl:
Ябълке, ти от Добрич ли си ?
Мен за разлика от теб ме познават доста хора, пишещи в този форум.
Всъщност, я кажи сега срамно ли е да си от село, срамно ли е да си гладен ? Струва ми се, че за теб е ;) Не ми се рови сега в темата ти за Нанаймо, ама там ти сама си каза, че си от 80 хиляден град.
Но няма значение, терзай се, щом те кефи да се тормозиш :hai:
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Намерили България

Мнение от apple »

А ти от Куртово Конаре ли си? Файтърчо, и сега живея в същия формат град. Но ти май живееш в индийските предградия, в мазето на някоя чалма да й плащаш моргиджа и възторжено се буташ в групата на словославещите Канада. Като казах село имах предив точно село. И не е срамно нито да си от село, нито да си гладен, нито да си беден. Но само за тази категория живота тук носи подобрения и патос сравним с този на гладно циганче пред витрина на сладкарница... ;) Дерзай и се преструвай на уредил се...има кой да ти се връзва, а и има кой и да не го прави. Затова е интересно във форума, нали? А да не се връщам и аз да ти припомням как се кефиш, че имало килим /надали точно щото тук е раят на мокетите все пак/ в училището на детето ти и децата се търкаляли на пода... В каква ли детска градина или училище са учили в БГ горките ти деца та си толкова възторжен? :?: И остави темата да си върви по същество. Що не коментираш избора на швейцареца ами пак се взираш в мене... А също така и драматичния разказ на бившия бездомен канадски младеж? Ама я си гледай хокея ако въобще имаш кога де... ;)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Намерили България

Мнение от the_coach »

Мисля, че вече съм показал къде живея. Казах ти и че ме познават доста хора пишещи тук.
Не ми харесва злобата, с която се обръщаш към мен обаче. Езика, който използваш е грозен, меко казано. Никой не ти е виновен, че сама си направила избора да живееш на място, което те отвращава.
Да, има много хора, които си купуват имоти в България и се установяват там да живеят. За мен това обаче са хора които търсят евтиното и в името на евтиното са готови да пренебрегнат много други неща.
Аз лично предпочитам да ми е гот, отколкото да ми е евтино, тясно, икономично, и т.н.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Намерили България

Мнение от the_coach »

А между другото имаш някои типично расистки изказвания, което ми говори за малката ти и тясна душичка.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Намерили България

Мнение от apple »

fighter написа:А между другото имаш някои типично расистки изказвания, което ми говори за малката ти и тясна душичка.
Като не ти харесват изказванията ми не ми се навирай на всеки пост. Сам си го търсиш пък после мрънкаш като обидена мома... И да, не понасям цигани, чалми и педали... И се гордея с позицията си пък била тя и расистка според "широката" ти душа. Въпреки, че за първата категория навремето съм работила достатъчно да им помагам, но от пусто в празно беше както и сега е ситуацията с тях. Точно затова се и оформи тази ми позиция. А ти се прави на толерант колкото си щеш... То и без това е само на приказки при тебе както и всичко останало. Успешен "гот" в Канада! Мазето ти определено не е евтино и икономично, а дали е тясно ти си знаеш. Сравнено с гарсониерка в панелка може и да е широчко. ;) А по отношение на Виктория само може да я мечтаеш на фона на твоето гето. Все тая, че на мене не ми харесва. Отдавна води в класацията за най-красив град тук. За твоето предградие трудно ще ми намериш подобна статистика... А това кой те познавал и кой не ми прозвуча като класическия БГ лаф "Ти мен познаваш ли ме, знаеш ли кой съм АЗ?" Дай да не се занимаваме един с друг тук, а? Пиши си идеализациите тук, аз ще си пиша негативните впечатления и преживявания както и ще цитирам канадски и български медии... и това е. За всеки си има и място и читатели. Кой на кого да вярва си остава въпрос на избор.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Намерили България

Мнение от miteto »

apple написа:Както и преди писах в държава, в която 10 процента от населението са бездомници надали може да се говори за добър стандарт на живот.
10% - това са почти 3.5 милиона. Къде го прочете това, аз хвърлих едно око в Уикито http://en.wikipedia.org/wiki/Homelessness_in_Canada" и там се споменават цифри от 150,000 до 300,000?
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Намерили България

Мнение от the_coach »

apple написа:
fighter написа:А между другото имаш някои типично расистки изказвания, което ми говори за малката ти и тясна душичка.
Като не ти харесват изказванията ми не ми се навирай на всеки пост. Сам си го търсиш пък после мрънкаш като обидена мома... И да, не понасям цигани, чалми и педали... И се гордея с позицията си пък била тя и расистка според "широката" ти душа. Въпреки, че за първата категория навремето съм работила достатъчно да им помагам, но от пусто в празно беше както и сега е ситуацията с тях. Точно затова се и оформи тази ми позиция. А ти се прави на толерант колкото си щеш... То и без това е само на приказки при тебе както и всичко останало. Успешен "гот" в Канада! Мазето ти определено не е евтино и икономично, а дали е тясно ти си знаеш. Сравнено с гарсониерка в панелка може и да е широчко. ;) А по отношение на Виктория само може да я мечтаеш на фона на твоето гето. Все тая, че на мене не ми харесва. Отдавна води в класацията за най-красив град тук. За твоето предградие трудно ще ми намериш подобна статистика... А това кой те познавал и кой не ми прозвуча като класическия БГ лаф "Ти мен познаваш ли ме, знаеш ли кой съм АЗ?" Дай да не се занимаваме един с друг тук, а? Пиши си идеализациите тук, аз ще си пиша негативните впечатления и преживявания както и ще цитирам канадски и български медии... и това е. За всеки си има и място и читатели. Кой на кого да вярва си остава въпрос на избор.
OK. Явно ти е кеф да обиждаш хората.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Намерили България

Мнение от Marto »

fighter написа: OK. Явно ти е кеф да обиждаш хората.
Цк, яд я е, че един новобранец имигрант като тебе за нула време се взе в ръце и някак успява да си храни семейство и да плаща наем двойно по-голям от нейния. Затова първият етаж на къщата стана мазе, че и за произхода на хазаина (WTF :rofl: ) стана дума.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Намерили България

Мнение от miteto »

Marto написа:
fighter написа: OK. Явно ти е кеф да обиждаш хората.
Цк, яд я е, че един новобранец имигрант като тебе за нула време се взе в ръце и някак успява да си храни семейство и да плаща наем двойно по-голям от нейния. Затова първият етаж на къщата стана мазе, че и за произхода на хазаина (WTF :rofl: ) стана дума.
Абсолютно - още малко съседите на fighter ще станат наркомани серийни изнасилвачи и от бейзмънта ще ги премести в tool shed-а на двора :rofl:
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Намерили България

Мнение от Павел »

apple написа:Тоя пудрьо от позицията на живял там или на какъв се изказва? Ето, че има и други гледни точки ... http://news.expert.bg/n389033"
Ето виж и чуй пък този швейцарец какво казва за избора си да живее в България http://btvnews.bg/referendum/video/shve ... endum.html"
А щом и швейцарци взеха да предпочитат нашенския лайфстайл дали не е време да се запитаме защо? Естествено, че този не работи за минимална или средна заплата и обзалагам се живее в добър район та му е широко около шалчето. Но ако питаш бедняците тук живеещи дори без покрив надали ще се изкажат ласкаво за канадските възможности. Както и преди писах в държава, в която 10 процента от населението са бездомници надали може да се говори за добър стандарт на живот. Ако пък ми излезете сега с аргумента, че са всичките алкохолици и дрогаджии то излиза, че тук не е точно мястото подходящо за бъдещето на децата ви/ни. А и наркозависимите и алкохолиците са далеч над 10 процента от населението. В крайна сметка да си беден е ужасно независимо къде живееш. Който е дошъл гладен и жаден насам ще твърди, че е раят разбира се и особено пък у кебешко където може и само деца да "произвежда" и да върти броеницата на социал заедно с арабелите. А докога ще издържи канадския данъкоплатец ... времето ще покаже. ;) То е все едно да питаш гладните бегълци в БГ забегнали от крайно бедни държави дали им харесва стандарта на живот в България...
Как нема да напусне Швейцария, като там кравите са по-красиви от жените. Като го гледам къф убавец е, в Швейцария и вол не би му обърнал внимание.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Намерили България

Мнение от apple »

Е, Павле ти пък сега накъде заби... Не е хубавец ама не е и чак такъв грозник какъвто го изкара. Пък за швейцарките явно не всеки има твоето мнение
Според някои може да познаете Швейцария по това, че кравите са не по-малко красиви от жените, защото са чисти и добре поддържани за разлика от нашенските. Тук се разделяте и с друг мит - този, че швейцарката е дебела русокоса Гертруда, която се разхожда в смешна носия и единственото хубаво в нея са дългите руси плитки. Напротив, повечето от швейцарките са стройни и доста привлекателни. За жените и кравите - толкова.
;) http://www.monitor.bg/article?id=172887" То по тая тема няма единно мнение. Ето според твоя приятел Иван Костарикански пък ние българките сме грозновати и с лоши зъби и не знам там какви още кусури ни намира. Само "латинките" били хубавелки... Та няма угодия!Ако питаш мене и местните не са особено привлекателни като имам предвид средно статитстическите мотаещи се по улиците и моловете момичета и жени. А хигиената им е съмнителна май, що се отнася до къпане и пране примерно, а гладенето е непознат процес тук. А какви "стилистични" комбинации правят в подбора си на облекло просто не е истина. Ама най-много ме изумява като тръгнат зимата по голи кълки и поли с гумени ботуши комбинирани. Тук чорапогащника не е на почит нещо или скъпичко им идва. Масово се ходи така във Виктория при това съм виждала и служителки от офиси уж с пола и сако, а на бос крак посред зима... Много странно ми се вижда, но пък май има обяснение... Винаги готови за секс разправят местни жентълмени. Услужливи колежки и момичета, а времето е пари все пак кой ще ги чака да изуват гащи и чорапогащи. Ще вземе да размисли и да ги пропусне... :lol: Но това е мъжка тема може да си я продължите ако е интригуваща за някого. От мене толкова като безпристрастен наблюдател на местния живот. А последно - много ме кефи сутрин по спирките като се спъна в нечии бикини, слип или чорапи... Много забравят тия хора, много... ;)
Публикувай отговор