Българските лекари и медицина на световно ниво!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от klisurov »

budtel написа:... да чакаш 6 месеца тук или ако заболяването е опасно да отидеш до БГ и всичко да стане много по-бързо.
Имаш ли някаква представа от здравните системи в Канада и в БГ, или просто раз-budtel-стваш въображението си?

В БГ ми помагаше това, че познавах много хора.
Един от добрите специалисти по по гастроентерология е братовчед на съпругата ми.
Но, повярвай ми, предпочитам да бъда лекуван в Канада,
Родителите ми са щастливи, че са в СаЩ, заради специалистите там.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от budtel »

klisurov написа:
budtel написа:... да чакаш 6 месеца тук или ако заболяването е опасно да отидеш до БГ и всичко да стане много по-бързо.
Имаш ли някаква представа от здравните системи в Канада и в БГ, или просто раз-budtel-стваш въображението си?

В БГ ми помагаше това, че познавах много хора.
Един от добрите специалисти по по гастроентерология е братовчед на съпругата ми.
Но, повярвай ми, предпочитам да бъда лекуван в Канада,
Родителите ми са щастливи, че са в СаЩ, заради специалистите там.
Не, нямам никаква представа нито за здравната система в Канада, нито за здравната система в България. Не съм живял нито в Канада, нито в България.
Сега всъщност съм на Марс, забравих да ти кажа.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от klisurov »

budtel написа:Сега всъщност съм на Марс, забравих да ти кажа.
Личи си
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от IFF »

budtel написа: Не, нямам никаква представа нито за здравната система в Канада, нито за здравната система в България. Не съм живял нито в Канада, нито в България.
Сега всъщност съм на Марс, забравих да ти кажа.
Няма да повярваш колко много хора си мислят, че точно от там си паднал :rofl:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от pumpy »

Прост пример:
годината е 2002 - бълдазато прокървява и се запътва за Пирогов. Там е прегледана и освободена без диагноза, просто й е минало. На вратата изкървяра жестоко и по думите на лекаря, прегледал е преди 15 минути само факта, че и се е случило пак и то все още в болницата й спасява живота - след няколко банки преливане и спиране на кървененто я изписват след няколко дни. Диагноза НИКАКВА, причина за кървенето НЕУСТАНОВЕНА. ОТ тогава ходи на пшрегледи, взима желязо, но докато живее в БГ (2005) година, никога не стига до диагноза и лечение на причината.
2012 - всичко е забравено, момичето си живее в Бермуда и един ден през април прокървява пак. Отива в болницата, кръвно 60/45, преливане на кръв, всички възможни изследвание - диагноза - НЯМА. На тертия ден й казват: " виж моето момиче, не можем да направим нищо за теб повече тук, на летището чака самолет, стабилизирана си, летиш за Бостън. Там още във влизането в болницата е посреща лекар с поставена работна гиагноза от историята на заболяването. След още 24 часа диагнозата е подтвърдена, момичето оперирано и изписано след 7 дни престой.
Цена и на двете, в България и в Бермуда/САЩ - нула лева/долара. Резултат - прочети по-горе ;)
Иначе в България има добри лекари, Има и "безплатни" лекари (тоест никъде няма нищо БЕЗПЛАТНО, но това е друга тема). Но да твърдим, че в България са най-добрите специалисти в света явно идваме от Марс ;)
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от budtel »

pumpy написа:Прост пример:
годината е 2002 - бълдазато прокървява и се запътва за Пирогов. Там е прегледана и освободена без диагноза, просто й е минало. На вратата изкървяра жестоко и по думите на лекаря, прегледал е преди 15 минути само факта, че и се е случило пак и то все още в болницата й спасява живота - след няколко банки преливане и спиране на кървененто я изписват след няколко дни. Диагноза НИКАКВА, причина за кървенето НЕУСТАНОВЕНА. ОТ тогава ходи на пшрегледи, взима желязо, но докато живее в БГ (2005) година, никога не стига до диагноза и лечение на причината.
2012 - всичко е забравено, момичето си живее в Бермуда и един ден през април прокървява пак. Отива в болницата, кръвно 60/45, преливане на кръв, всички възможни изследвание - диагноза - НЯМА. На тертия ден й казват: " виж моето момиче, не можем да направим нищо за теб повече тук, на летището чака самолет, стабилизирана си, летиш за Бостън. Там още във влизането в болницата е посреща лекар с поставена работна гиагноза от историята на заболяването. След още 24 часа диагнозата е подтвърдена, момичето оперирано и изписано след 7 дни престой.
Цена и на двете, в България и в Бермуда/САЩ - нула лева/долара. Резултат - прочети по-горе ;)
Иначе в България има добри лекари, Има и "безплатни" лекари (тоест никъде няма нищо БЕЗПЛАТНО, но това е друга тема). Но да твърдим, че в България са най-добрите специалисти в света явно идваме от Марс ;)
Такива случаи има колкото искаш и в Канада. Наскоро някой беше пуснал във форума за една жена в Торонто дето я изкарали луда на края, а се оказва после, че направили грешка при операцията. Спасява я бъларски хирург в България разбира се. И аз съм патил от лекари в България, но и тук ми сложиха диагноза лимфома, а после аз установих, че на това място няма лимфи. Примери за некадърници бол. Има ги във всички страни.
В Квебек доста дискутират грешни диагнози за рак на гърдата. Има и много болни жени на които им казали, че всичко е ОК. След известно време обаче се оказва, че болеста е напреднала и не е открита на време.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от pumpy »

budtel написа: но и тук ми сложиха диагноза лимфома, а после аз установих, че на това място няма лимфи.
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Спри се човече, спри се. По-добре дай пак да обсъждаме капитализъмът и гражданското общество - в медицината въобще те НЯМА.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Independent »

budtel написа:Тук предписват предимно антибиотици
Къде ги предписват тия антибиотици, да ида и на мен да ми дадат? След поредица синузити тая пролет (бяха се заредили един след друг), ми изписаха антибиотик чак на последния, щото почнало да се хронифицира! Още на втората инфекция му се молих на лекаря да ми даде антибиотици, но той реши да изчака до четвъртата! Толкова по въпроса за антибиотиците.
Колкото за чакането за специалист, само един пример. Дете с множество ушни инфекции. След няколко месеца борба с тях (и да, антибиотици) получава направление при специалист. Едно обаждане същия ден и е насрочен час за две седмици след това. При прегледа се установява нужда от операция, която операция се насрочва за три седмици след това. Толкова и за чакането.

Пример в България. Мъж на 60 години получава инсулт. Бърза помощ пристигат, оставят лекарства и отказват да го закарат в болница по неясни причини. Закарва го приятел. В болницата му се казва, че нямат места. След три дни въртене на телефони и търсене на връзки (майка ми няма равна в това отношение) се намират легла. Не съм питала какво и колко са им искали, но то се подразбираше. Та толкова и за блестящата здравна система в България.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от budtel »

Independent написа:...След поредица синузити тая пролет (бяха се заредили един след друг), ми изписаха антибиотик чак на последния, щото почнало да се хронифицира! Още на втората инфекция му се молих на лекаря да ми даде антибиотици, но той реши да изчака до четвъртата!
Дете с множество ушни инфекции. След няколко месеца борба с тях (и да, антибиотици[/b]) получава направление при специалист. Едно обаждане същия ден и е насрочен час за две седмици след това. При прегледа се установява нужда от операция, която операция се насрочва за три седмици след това.
И при двата цитирани случаи от теб става въпрос за неправилно лечение. Следствие на това неправилно лечение ти имаш вече хроничен синузит, а при детето се е стиганло до операция, защото лекарят който го е лекувал е бил интернист и е прилагал орални антибиотици. За този случай на отит е трябвало детето да отиде възможно най-бързо на ушен лекар, който да му предпише капки за уши, евентуално да се лекува и гърлото и носната кухина. И в двата случая вече има хронифициране на заболяванията поради неправилно лечение. Това вече го казах за здравната система тук.
Съветвам ви да пиете българското лекраство Респивакс три месеца преди зимния сезон. Пие се 20 дни по едно хапче преди закуска после се почива 10 дни и така 3 месеца. Помага при хронични синузити, отити и т.н.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от budtel »

Забравих да кажар че има и детски Респивакс
Изпробвах го на синът ми, понесе го много добре и слет като го пи нямаше отит. :)
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Люта чушка ® »

За тия прословути лекарства да споделя мои наблюдения. Повечето ми познати и приятели с малки деца се оплакват, че не им изписвали антибиотици, когато децата боледуват от грип или кашлят. Поради тази причина много от споменатите родители си самолекуват потомството с антибиотици, изпратени от България :fubar: Изкушавам се да разкажа за интересното равитие на един-два случая вследствие на подобна "квалифицирана" намеса, но се съмнявам някой да си вземе поука :x
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от pumpy »

budtel написа:Забравих да кажар че има и детски Респивакс
Изпробвах го на синът ми, понесе го много добре и слет като го пи нямаше отит. :)
Моите деца не го пият и също нямат отити.......
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от budtel »

pumpy написа:
budtel написа:Забравих да кажар че има и детски Респивакс
Изпробвах го на синът ми, понесе го много добре и слет като го пи нямаше отит. :)
Моите деца не го пият и също нямат отити.......
Да, но при синът ми случаят е друг
Преди няколко години разви отит с повишение на тепературата. Отидохме на лекар и той ни изписа Амоксицилин, мисля, че беше. Доверихме се и го изпи. След това обаче нещата не се оправиха, а започнаха да се влошават. Синът ми спря да се смее, стана унил и мрачен, болеста започна да се развива. Ние си назначихме час при ушен лекар, но за след...3 месеца!. Същевременно интернистката от безизходица му предписа още един антибиотик, но на мен ми стана ясно, че само си губим времето. Обадих се на майка ми в България и тя отиде на специалист, като описа подробно състоянието на синът ми. Изпрати ми лекаствата - капки за уши и др. Оправи се за две седмици. Невероятно, тук не можаха да се справят, а български лекар го излекува без да е видял пациента си.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от pumpy »

budtel написа:Обадих се на майка ми в България и тя отиде на специалист, като описа подробно състоянието на синът ми. Изпрати ми лекаствата - капки за уши и др. Оправи се за две седмици. Невероятно, тук не можаха да се справят, а български лекар го излекува без да е видял пациента си.
казах ти СПРИ СЕ - лекуване по телефона с какпи за уши - можеш ли да прочетеш съдържанието на тези какпи за да видим как болкоуспокояващи лекуват инфекция .........
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от budtel »

Капките бяха Отипакс
Това лекарство съдържа феназон.

"Феназонът е лекарствен препарат, който спада към групата на пиразолоните. Той притежава антипиретичен (понижава високата температура), аналгетичен и противовъзпалителен ефект, които се дължат на потискане синтезата на простагландините. Прилага се орално или под формата на капки за уши."

Освен тези капки имаше още две лекарства и те не бяха антибиотици.
Публикувай отговор