Generic Application Form for Canada [IMM 0008] (02-2012)E

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Jan_Ivka
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 3:06 pm
Местоположение: Варна

Generic Application Form for Canada [IMM 0008] (02-2012)E

Мнение от Jan_Ivka »

Здравейте,
Ние кандидатстваме по Федералната процедура as a Skilled Worker
Имаме няколко въпроса за попълването на тази форма: http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/f ... ENU_2D.pdf"

- на стр.2 т.13a и стр.4 т.16а Your current marital status сме попълнили Common-Low, познаваме се от 13 години, но как ще се докаже освен със снимки? Личните ни карти са на един адрес повече от 2 години. На 13b (16b) трябва да се попълни дата, от която сме партньори.
- на стр.4 Education/Occupation detail на т.1 Highest level of education - Завършил съм семестриално, но все още не съм си взел държавния изпит и съответно нямам диплом за висше - какво според вас трябва да напиша :?:

Благодарим предварително за отговорите!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Generic Application Form for Canada [IMM 0008] (02-2012)

Мнение от ablood »

Съберете колкото се може повече документи, показващи, че сте живели на един и същ адрес и накрая ще отсеете важното: Стари сметки на името на единия или другия, доставки....

Мое мнение:
За образованието пишете от коя дата до PRESENT сте учили едикъде си. Най в дясно вместо вида на диплома, аз бих написал "STILL STUDENT".
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Generic Application Form for Canada [IMM 0008] (02-2012)

Мнение от al_bulgaria »

Аз мога да изкажа единствено мнение по втората част на въпроса.
В документите за образование се изисква да приложиш нотариално заверено и легализирано в Министерството на образованието копие от дипломата. Тоест ти нямаш такова и няма как да го приложиш.
Ако ти достигат точки без това образование действай смело със средното или друго, което имаш, ако ли не, моя съвет е да вземеш държавния и дипломата и тогава да я приложиш.

Поздрави
Jan_Ivka
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 3:06 pm
Местоположение: Варна

Re: Generic Application Form for Canada [IMM 0008] (02-2012)

Мнение от Jan_Ivka »

Благодарим за отговорите,
Но само да уточня, че ТЯ е водещия кандидат и засега ни стигат точките. Ако не се класираме в квотата сега с тази професия, с която ще подаваме документи, ще опитаме и с друга, но там сме на 66 точки :) Тогава ще се наложи да пишем моето образование НО проблема е, че съм завършил семестриално преди години и може даже да съм с прекъснати студентски права. Имам обаче изкаран курс за вещи лица и от 9 години се занимавам с това.
На линка където се изчисляват pass mark http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... bility.asp
на точка 1 не знам в такъв случай кое да избера :?:
BMO
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 4:13 pm
Обратна връзка:

Re: Generic Application Form for Canada [IMM 0008] (02-2012)

Мнение от BMO »

За common law partner се гледа да имате общи имоти и общи банкожи сметки.
Снимките са второстепенни.
newlifeform
Мнения: 45
Регистриран на: Пет Мар 30, 2012 12:48 pm
Местоположение: Toronto, Canada

Re: Generic Application Form for Canada [IMM 0008] (02-2012)

Мнение от newlifeform »

Щом нямаш диплом - не можеш да го пишеш - официално нямаш нищо.

Ако ти стиска и си сигурен че ще си вземеш изпита. Го пиши, после като ти искат доказателтство от Букурещ, ще им пратиш документа. Това разбира се, ако ти позволява времето да си вземеш изпита докато ти придвижат документите до Букурещ.
При нас стана изключително бързо - за месец, но сега чувам че става по-бавничко. Така че, за да не губиш време, можеш да подаваш в Сидни и да работиш да си вземеш дипломата. Това доказателство не ти трябва с първоначалната апликация така или иначе

За "Комън Лоу" ние показахме само бележка от домоуправителя - совободен текст, че живея във жилището на приятелката ми + копие на личната ми карта българската, в което се вижда че двамата сме на един адрес.Не сме давали нищо повече. Някъде пишеше, че не е хубаво да се заливат с излишна инофмрация без да са ти я искали. (снимки, общи банкови сметки, самолетни билети от общи почивки и един-Бог-знае-какви-други-глупости съм чел че прилагат хората). Решихме да подадем само това, и ако имат нужда от изяснявания ще го мислим.

Поздрави и успех,
Цецо
bossa nova
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 4:55 pm
Местоположение: България

Re: Generic Application Form for Canada [IMM 0008] (02-2012)

Мнение от bossa nova »

Jan_Ivka написа:Благодарим за отговорите,
Но само да уточня, че ТЯ е водещия кандидат и засега ни стигат точките. Ако не се класираме в квотата сега с тази професия, с която ще подаваме документи, ще опитаме и с друга, но там сме на 66 точки :) Тогава ще се наложи да пишем моето образование НО проблема е, че съм завършил семестриално преди години и може даже да съм с прекъснати студентски права. Имам обаче изкаран курс за вещи лица и от 9 години се занимавам с това.
На линка където се изчисляват pass mark http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... bility.asp
на точка 1 не знам в такъв случай кое да избера :?:
Гледам,че въпроса ти е в раздел Федерална процедура.В този случай е редно водещия кандидат да разполага с валиден документ за завършено висше образование.Ако не разполага-дори да събирате точките,не отговаряте на изискването за Федерална процедура.
При кандидатстване за емиграция в Кебек,тогава можете(достатъчно е) да имате средно образование,като към документите изпратите удостоверение от учебното висше заведение. :)
" - Това е невъзможно - казала Причината. - Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът. - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
- Опитай... - прошепнала Мечтата. "
Jan_Ivka
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 3:06 pm
Местоположение: Варна

Re: Generic Application Form for Canada [IMM 0008] (02-2012)

Мнение от Jan_Ivka »

Няма смисъл от нищо вече :(
поне засега ...
Публикувай отговор