Френски език в Алианс - възстановяване на разходите ?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
di_liana
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Авг 19, 2009 8:24 am
Местоположение: Canada

Френски език в Алианс - възстановяване на разходите ?

Мнение от di_liana »

Прочетах в няколко теми , че ако учим френски в Алианс Франсез след пристигането ни в Канада, можем да поискаме да ни бъдат върнати направените разходи по курса. Молбата ми е , ако някой се е възползвал от тази програма, да сподели опит . Имали срокове, ограничения и .....
Само да кажа, че ние вече минахме интервю през март и сега сме на втори етап от процедурата. Според мен това също е важно, за тази програма - тъй като пише че можеш да я ползваш след успешно интервю.
Мисля ,че тази информация, ще е полезна за всички нас, който се подготвяме за по-бърза интеграция в Канада. Мерси :)
hopeless
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Мар 22, 2012 7:52 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Френски език в Алианс - възстановяване на разходите ?

Мнение от hopeless »

di_liana написа:Прочетах в няколко теми , че ако учим френски в Алианс Франсез след пристигането ни в Канада, можем да поискаме да ни бъдат върнати направените разходи по курса. Молбата ми е , ако някой се е възползвал от тази програма, да сподели опит . Имали срокове, ограничения и .....
Само да кажа, че ние вече минахме интервю през март и сега сме на втори етап от процедурата. Според мен това също е важно, за тази програма - тъй като пише че можеш да я ползваш след успешно интервю.
Мисля ,че тази информация, ще е полезна за всички нас, който се подготвяме за по-бърза интеграция в Канада. Мерси :)
И на нас така ни обясняваха като почнахме курсовете , но ние даже и не сме подали документи още.По средата на първо ниво сме още.А вие как така не знаете френски , а сте минали интервю???

П.П. Има теми във форума точно за Алианса и коментирани от хора които са си патили от тях.Поразрови се малко и успех с процедурата!!! :)
di_liana
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Авг 19, 2009 8:24 am
Местоположение: Canada

Re: Френски език в Алианс - възстановяване на разходите ?

Мнение от di_liana »

щом сме мина ли интервюто значи знаем френски :lol: но нивото , на което желаем да го знаем за по- бърза интеграция в канада ми се ще да е по-добро от това, за интервюто. ;)
hopeless
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Мар 22, 2012 7:52 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Френски език в Алианс - възстановяване на разходите ?

Мнение от hopeless »

di_liana написа:щом сме мина ли интервюто значи знаем френски :lol: но нивото , на което желаем да го знаем за по- бърза интеграция в канада ми се ще да е по-добро от това, за интервюто. ;)
Доколкото разбрах първо трябва да си получил сертификата за селекция (което е очевидно във вашия случай)когато почваш да учиш .Второто условие е да изкараш всички нива при тях (демек да си платиш всичко на тях :D) и тогава чак имали право да ти дадат въпросния документ , с който евентуално да ти осребрят парите на канадска територия.И аз четох доста по тази тема , но не видях някой ,който да е казал че са му върнали парите. :)
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Френски език в Алианс - възстановяване на разходите ?

Мнение от milly »

тук и по-специално тук има много информация за това.
И във форума имаше тема, но в момента не я намирам
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Френски език в Алианс - възстановяване на разходите ?

Мнение от emili_vn »

hopeless написа:Второто условие е да изкараш всички нива при тях (демек да си платиш всичко на тях :D) и тогава чак имали право да ти дадат въпросния документ , с който евентуално да ти осребрят парите на канадска територия.И аз четох доста по тази тема , но не видях някой ,който да е казал че са му върнали парите. :)
Няма второ условие и не е задължително да изкараш всички нива. Единственото условие е да си усъвършенствал(а) френския си след интервюто там. Идеята е, че за канадските власти е по-евтино да ти платят курса в Алианса в БГ, отколкото да дойдеш тук и да ти плащат да учиш френски от една страна, а от друга - да плащат на преподавател да се занимава с теб.
А от Алианса трябва да ти издадат въпросния документ при поискване от твоя страна. В него се съдържа информация от кога до кога си учил(а), колко броя часове си взел(а), какви нива си покрил и каква сума си платил(а). Имайте в предвид, че има специална бланка.
Не знам кой от какво си е патил, но обикновено всеки си пати от акъла, а понякога и от некомпетентни служители. Но в крайна сметка Алианса не са канадска имиграционна институция - всеки, който се интересува, може да прочете официалните страници на канадските власти, да си смъкне формуляра и да го занесе в Алианса да ми го попълнят и заверят.
По отношение на това, че не си прочел(а) на някой да са му върнали парите, ще ти кажа, че повечето кандидат имигранти след успешно взето интервю, се отпускат и спират да учат (след като са го карали на задна гума през предходната една година). Аз също се чудех защо е така, но и при мен така се получи - бях преуморена и изкарах само 1 курс по разговорен френски след интервюто. Отделно има и един друг фактор - преди интервюто се дават много пари за подготовка по френски, а след интервюто трябва да се платят още 3 такси, които за 4-членно семейство например не са никак малко. Така че след като човек се е оръсил преди получаването на сертификата, и трябва да се оръси и след това доста за таксите + самолетни билети (които не са никак евтини) и пари за тук (които е желателно да бъдат колкото се може повече, особено ако човек е решил да вземе местен кетап), на никой не му се правят още разходи за френски и остава само самоподготовката. А условието беше, че трябва да си го учил след сертификата. Така че, според мен това са причините.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
hopeless
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Мар 22, 2012 7:52 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Френски език в Алианс - възстановяване на разходите ?

Мнение от hopeless »

emili_vn написа:
hopeless написа:Второто условие е да изкараш всички нива при тях (демек да си платиш всичко на тях :D) и тогава чак имали право да ти дадат въпросния документ , с който евентуално да ти осребрят парите на канадска територия.И аз четох доста по тази тема , но не видях някой ,който да е казал че са му върнали парите. :)
Единственото условие е да си усъвършенствал(а) френския си след интервюто там.
А това значи ли че ти осребряват само за курса за усъвършенстването ???
MilenaTri
Мнения: 132
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 12:39 pm

Re: Френски език в Алианс - възстановяване на разходите ?

Мнение от MilenaTri »

Да-само курсовете след получен Сертификат!
Аз още се боря със служителите в Алианс Франсез за подписване на въпросния документ, който незнайно защо отказват да издадат.
Успех на всички, пътят наистина е дълъг и труден, а препятствията - много. Добре, че има добри хора в този форум, които са ни помогнали много до момента. :bow: :bow: Надявам се да поддържаме добри отношения и вбъдеще.
Какво ще кажете за среща в Пловдив? GAL73 ?
Виена: 30.12.2009г.
TCFQ:30.03.2011-B1/B2
Сертификати:07.09.2011
Букурещ: 15.09.2011
Баркодове: 30.09.2011
Медицински изследвания: 26.03.2012
Покани: 09.10.2012
24022012
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Фев 24, 2012 6:55 am

Re: Френски език в Алианс - възстановяване на разходите ?

Мнение от 24022012 »

MilenaTri, освен да си пуснеш във въпросния Алианс 1 молба писмена, да ти дадат входящ номер и да ги почакаш, да видиш какво ще свършат. Ако ти откажат или те замотаят прекалено, пусни жалба пред органа с който имат договор. Не знам кой е той, защото не съм се задълбочавала по темата, но едва ли ще е трудно да го откриеш.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Френски език в Алианс - възстановяване на разходите ?

Мнение от martatabs »

http://bgcanada.com/pforum/viewtopic.ph ... 5&start=15"
Това е темата, в която се разискваше подобно нещо. В последното мнение има насочващ линк за останалата част от темата.
Аватар
GAL73
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Мар 23, 2010 3:39 am

Re: Френски език в Алианс - възстановяване на разходите ?

Мнение от GAL73 »

Съгласна съм :coffee:
MilenaTri написа:Какво ще кажете за среща в Пловдив? GAL73 ?
DCS Vienne -12.01.2011
accusé de réception -29.01.2011
интервю Виена -07.04.2011 - успешно
Bucarest-18.06.2011
Etiquettes-05.07.2011
Formulaires médicaux-24.01.2012

Покана за визи-08.05.2012
ВИЗИ-01.06.2012
zorbat
Мнения: 242
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 4:30 pm

Re: Френски език в Алианс - възстановяване на разходите ?

Мнение от zorbat »

На нас трябваше да ни върнат пари от две нива, оказа се че Фр. културен център в София не е написал правилно наименованията на нивата. Тук искат нивата които си минал в твоята страна да се казват по същия начин като тук. Трябваше да пращаме документа до Фр. център в София, заедно с квитанциите за платени такси, които после те да ни върнат отново...Отказахме се и оставихме така нещата.
Мисля че има и ограничение в нивата които се признават - например не може да изкараш мисля че последните нива- или бизнес френски...
DCS Vienne - 09.11.2009
Visas - 19.01.2011
Arrivee au Quebec - 22.03.2011
Публикувай отговор