Информационна сесия Он-Лайн

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
sundance
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юни 26, 2011 3:15 pm

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от sundance »

24022012 написа:Регистрирах се, но не виждам инфо къде ще я гледаме тази инфо-сесия. Мислех, че ще ми пратят и-мейл с линк или нещо подобно, но не :^)
Помагайте, моля :)
И аз това се чудя!!
Получени в Монреал - 21/12/12
Акюзе - 6/03/13
CSQ - 23/10/15
Получени в Сидни - 18/01/16
Баркодове - 26/02/16
Mедицински - 4/05/16
Покани за визи - 27/06/16
Полет - 4/09/16
24022012
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Фев 24, 2012 6:55 am

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от 24022012 »

cantare написа: 24022012, спокойно! Ще изпратят имейл, но ден преди събитието. ;)
Благодаря :f:
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от jasmin_veni »

Пращат малко преди сесията (предния ден например) мейл с описание какво да правите и линк към видео - стаята.
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от NightMartini »

cvete21 написа:cantare, пояснявам.
Когато изпращаш втория комплект документи до Нова Скотия, трябва да платиш такса от 490 CAD..........
или 550 CAD http://www.cic.gc.ca/francais/pdf/trous ... M5620F.pdf" ?
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от Misho76 »

дали дадените срокове 18-24 месеца се отнасяха за цялата процедура
Някой вярва ли на този срок?Брей,че то след 6 месеца трябва всичко да е приключило за нас,а не е започнало дори за тези преди нас/март,април,май.....2011/ та как ги изчислиха тези 18 месеца процедура?Май старата статистика вадят :^)
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от demococcus »

Misho76 написа:Някой вярва ли на този срок?Брей,че то след 6 месеца трябва всичко да е приключило за нас,а не е започнало дори за тези преди нас/март,април,май.....2011/ та как ги изчислиха тези 18 месеца процедура?Май старата статистика вадят :^)
Мишо, как е точно формулировката? Щото те са много хитри чиновниците, като трябва да обещават. Примерно за сравнителната оценка на дипломата по закон за Х дена трябва да приключи разглеждането, и те се кълнат че ги спазват. Само че някъде по-нататък в текста на сайта бяха написали че поради многото кандидати не са способни да ЗАПОЧНАТ да разглеждат досиетата. Веднъж започнали - няма ядове, в рамките на Х дена е готово, както си е по закон. Ама времето в което седят на бюрото и чакат да им дойде ред се се брои :) Нали се сещаш :)
cvete21
Мнения: 101
Регистриран на: Вто Юни 01, 2010 3:40 am
Местоположение: Варна

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от cvete21 »

NightMartini написа:
cvete21 написа:cantare, пояснявам.
Когато изпращаш втория комплект документи до Нова Скотия, трябва да платиш такса от 490 CAD..........
или 550 CAD http://www.cic.gc.ca/francais/pdf/trous ... M5620F.pdf" ?
Да, прав си. Значи информацията в този сайт, от който съм стигнала с препратка до инфото за 490 CAD не е актуализирина. Сайтът:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/fr/index.html"

Таксата наистина е 550 CAD
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от karelia79 »

Забравих да спомена, че като се обсъждаше въпросът с езиковите тестове - единствено ТСФК за френски беше споменат. За ДЕЛФ изобщо не стана въпрос - нямам идея дали беше случаен пропуск.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от demococcus »

karelia79 написа:Забравих да спомена, че като се обсъждаше въпросът с езиковите тестове - единствено ТСФК за френски беше споменат. За ДЕЛФ изобщо не стана въпрос - нямам идея дали беше случаен пропуск.
И да не е бил обсъждан, щом го има в листата, ще свърши работа :)
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html"
siso_krasi
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 7:51 am
Местоположение: София

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от siso_krasi »

karelia79 написа:Забравих да спомена, че като се обсъждаше въпросът с езиковите тестове - единствено ТСФК за френски беше споменат. За ДЕЛФ изобщо не стана въпрос - нямам идея дали беше случаен пропуск.
Споменаха го, но казаха, че за тях ще има тежест, ако е издаден не повече от 12мес. преди подаване на документите. В случай, че този срок е по-голям - искат ТСФК. Или поне аз така разбрах. :)

Имало е въпрос за майчинството като момент от трудовия стаж. Някой да е чул разясненията?
Виена - 30.05.2011г.
Акюзе - 13.02.2012г.
Искане за изпращане на допълн. документи, включително за език - 15.08.2012г.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от karelia79 »

За съжаление не съм слушала явно точно тогава. Иначе мен лично много ме интересува този въпрос... :^)
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от demococcus »

siso_krasi написа:Споменаха го, но казаха, че за тях ще има тежест, ако е издаден не повече от 12мес. преди подаване на документите. В случай, че този срок е по-голям - искат ТСФК.
Никъде не е казано по официалните сайтове и документи че има тежест само ако е издаден преди не повече от 12 месеца. Ако документът е валиден, тоест не е изтекъл и те не го вземат под внимание и в отказа се види че нямаш точки за езика, спокойно можеш да обжалваш.

То много неща са субективни, но това си го пише черно на бяло. И дори някой да се направи на разсеян по веригата няма да е за дълго ако го направиш на въпрос. Поне аз това правя по 8 часа на ден с канадски и щатски фирми и има 100% ефект :)
siso_krasi
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 7:51 am
Местоположение: София

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от siso_krasi »

demococcus написа:
siso_krasi написа:Споменаха го, но казаха, че за тях ще има тежест, ако е издаден не повече от 12мес. преди подаване на документите. В случай, че този срок е по-голям - искат ТСФК.
Никъде не е казано по официалните сайтове и документи че има тежест само ако е издаден преди не повече от 12 месеца. Ако документът е валиден, тоест не е изтекъл и те не го вземат под внимание и в отказа се види че нямаш точки за езика, спокойно можеш да обжалваш.

То много неща са субективни, но това си го пише черно на бяло. И дори някой да се направи на разсеян по веригата няма да е за дълго ако го направиш на въпрос. Поне аз това правя по 8 часа на ден с канадски и щатски фирми и има 100% ефект :)
В случая индиректно си казаха какво искат, за да избегнем евентуално интервю. Това си му бяха думите на офицера. Ако имате тези и тези документи, то имате голям шанс да получите сертификат за селекция и да избегнете събеседване с представител на министерството.
За официалните док. съм съгласна, но .... само коментирам аз какво чух на сесията. За съжаление не претендирам на 100% да съм разбрала какво се каза, но това за ТСФК и ДЕЛФ ми стана интересно и малко ме изненада, та затова се постарах и да разбера.
За съжаление ние тук сме свикнали не всичко да е черно и бяло, та не знаем как да си търсим правата. Но това вече е друга и тежка тема.
Айде весел уикенд и със здраве!
Виена - 30.05.2011г.
Акюзе - 13.02.2012г.
Искане за изпращане на допълн. документи, включително за език - 15.08.2012г.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от demococcus »

siso_krasi написа: В случая индиректно си казаха какво искат, за да избегнем евентуално интервю.
Е, така поставени нещата.. да, струва си човек да ги улесни и да получи директно сертификат вместо покана за интервю :)
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от Misho76 »

Според мен и това не е точно така,а е поредната машинка за наливане на пари.
Иначе хората явили се на изпити с днешна дата щяха да са със сертификати.
Същите тези хора скоро чукват близо годинка от подаване на докс.
Но чакат все още в предстоящата листа за интервюта.
Аз лично не виждам голяма полза от тази стъпка.
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Публикувай отговор