Защо младите напускат България

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Защо младите напускат България

Мнение от optics »

Последно промяна от optics на Сря Апр 18, 2012 11:44 pm, променено общо 1 път.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Защо младите напускат България

Мнение от myhata II »

Щото има плащат повече пари,за какво друго мислиш ,за убавата им култура ли ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Защо младите напускат България

Мнение от valioiko »

Щото не им харесва в БГ.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Защо младите напускат България

Мнение от myhata II »

Напротив,много им харесва,но няма парички,а и баба знае че всеки в България иска да има хубава кола,жилище и свобода,а и там всеки е началник,никой не иб..а да бачка мизерни работи
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
GRus
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 5:56 am
Местоположение: Montréal

Re: Защо младите напускат България

Мнение от GRus »

Любопитна съм да разбера какво мисли Джовани за първата статия, пост-ната от Оптикс :)
If everything seems under control you're just not going fast enough
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо младите напускат България

Мнение от roumensp »

myhata II написа:..... и там всеки е началник,никой не иб..а да бачка мизерни работи
Мдаа, супер-далавера, работиш като началник и ти плащат като на чистачка. Е затова "началническият" експириънс от БГ не фърфи тука. :D
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо младите напускат България

Мнение от optics »

Отчасти затова България е на тоя хал - все наблягаме на културата (вижте темата за култура (културен шок) как за нула време събра повече читатели и писатели).
Интерпретаторското с предимство. Предполагам никой не е прочел втората статия, където се дискутира тоя момент.
:(

Ако в Япония си отишъл в автосервиз и работниците питат какво работиш и кажеш че работиш в науката - започват да ахкат и да те гледат с възхищение. В България в същата ситуация казват - хм.. и как е... дават ли парички ??? Като чуят "не" - казват - Ами защо стоиш там тогава ???

Мухата е типичен представител на българското мислене по отношение на науката. Мнозинство.
Жалко, но факт.

Що се отнася какво мисли Джовани - то е ясно какво мисли - учените да имат бизнес нюх, (основния им проблем е че го няма и пр) глупости в тоя дух.
Последно промяна от optics на Чет Апр 19, 2012 12:29 pm, променено общо 1 път.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Защо младите напускат България

Мнение от miteto »

GRus написа:Любопитна съм да разбера какво мисли Джовани за първата статия, пост-ната от Оптикс :)
Любопитна си да прочетеш 100 реда писмена демагогия? Аз ще ти дам резюме - учените в България не разбират от бизнес иначе могат да продават на учениците билети за обсерваторията на върха на планината и така да се финансират. Пък и най-вероятно тия учени са лузъри, защото всички приятели на Джовани в България са милионери, а детските градини в Лозенец са по половин квадратен километър (500,000 квадратни метра за който не стопля). Да не говорим, че в Америка бият негрите, а полицията в Торонто вчера е застреляла 15 човека.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Защо младите напускат България

Мнение от myhata II »

Ще ги застреля,като не слушат така е ,и негрите ще бият,това е С Америка тука Полицията е ЦАР :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Защо младите напускат България

Мнение от valioiko »

myhata II написа:Напротив,много им харесва,но няма парички,а и баба знае че всеки в България иска да има хубава кола,жилище и свобода,а и там всеки е началник,никой не иб..а да бачка мизерни работи
Няма млад и интелигентен човек, който аз да познавам, да живее извън БГ-то и да иска да живее там и да му харесва в БГ. Младите хора, които напускат БГ, но им харесва да живеят там в мнозинството си са с чалгаро-мутрагенски идеали и основната им цел и мото в живота са думите "ям и пия в БГ".
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Защо младите напускат България

Мнение от IFF »

valioiko написа:
myhata II написа:Напротив,много им харесва,но няма парички,а и баба знае че всеки в България иска да има хубава кола,жилище и свобода,а и там всеки е началник,никой не иб..а да бачка мизерни работи
Няма млад и интелигентен човек, който аз да познавам, да живее извън БГ-то и да иска да живее там и да му харесва в БГ. Младите хора, които напускат БГ, но им харесва да живеят там в мнозинството си са с чалгаро-мутрагенски идеали и основната им цел и мото в живота са думите "ям и пия в БГ".
По полека с обобщенията младежо! Аз пък имам приятели, които не са чалгари , не понасят мутрите и не искат да емигрират.
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Защо младите напускат България

Мнение от mwanza »

Защото нямат перспектива. Варианта да работят за някой свинар или овчар или бивш бюфетчик или комсомолец (респективно неговия син) не ги устройва. И мен не ме устройваше затова съм тук. Племенника ми мисли по същия начин в момента. Няма светлина в дъното на тунела. Има едно общо усещане за обреченост. Което никак не се харесва на децата с малко акъл в главата.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Защо младите напускат България

Мнение от mortigur »

mwanza написа:Защото нямат перспектива. Варианта да работят за някой свинар или овчар или бивш бюфетчик или комсомолец (респективно неговия син) не ги устройва. И мен не ме устройваше затова съм тук. Племенника ми мисли по същия начин в момента. Няма светлина в дъното на тунела. Има едно общо усещане за обреченост. Което никак не се харесва на децата с малко акъл в главата.
Според мен младите напускат защото България няма развита икономика. Оттам и липса на работа. През 2008 година беше съвсем различно.
Taxation is theft.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Защо младите напускат България

Мнение от valioiko »

IFF написа:
valioiko написа:
myhata II написа:Напротив,много им харесва,но няма парички,а и баба знае че всеки в България иска да има хубава кола,жилище и свобода,а и там всеки е началник,никой не иб..а да бачка мизерни работи
Няма млад и интелигентен човек, който аз да познавам, да живее извън БГ-то и да иска да живее там и да му харесва в БГ. Младите хора, които напускат БГ, но им харесва да живеят там в мнозинството си са с чалгаро-мутрагенски идеали и основната им цел и мото в живота са думите "ям и пия в БГ".
По полека с обобщенията младежо! Аз пък имам приятели, които не са чалгари , не понасят мутрите и не искат да емигрират.
Нито четеш, нито разсъждаваш!
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Защо младите напускат България

Мнение от tonich »

mortigur написа:
mwanza написа:През 2008 година беше съвсем различно.
Да, имаше един строителен балон, дето го надуваха, надуваха... :puke:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Публикувай отговор