Въпрос за точките за образование

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
aviatora
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 9:58 am

Въпрос за точките за образование

Мнение от aviatora »

Здравейте!
Прочетох, че ако дипломата за образование не е придобита през последните 5 години, то трябва да имаш стаж по специалността поне 1 година.Та въпроса ми е аз съм по образование авиоинженер и дипломата ми е от преди 6 години, но нямам и един ден трудов стаж по тази специалност, а имам стаж като офис координатор. Взимам ли тогава точки за образование?
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: Въпрос за точките за образование

Мнение от margaret »

aviatora написа:Здравейте!
Прочетох, че ако дипломата за образование не е придобита през последните 5 години, то трябва да имаш стаж по специалността поне 1 година.Та въпроса ми е аз съм по образование авиоинженер и дипломата ми е от преди 6 години, но нямам и един ден трудов стаж по тази специалност, а имам стаж като офис координатор. Взимам ли тогава точки за образование?
Правилно си прочел...за жалост щом нямаш трудов стаж и дипломата ти е отпреди повече от 5 години няма да ти дадат точки (ако професията ти попада в търсени-не съм го проверила това)...говорим за точките за област(сфера) на образование, за степен на образование ще си получиш 10 или 12 точки в зависимост от това дали си бакалавър или магистър...
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
aviatora
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 9:58 am

Re: Въпрос за точките за образование

Мнение от aviatora »

Много благодаря за бързия отговор :) Аз мислех, че няма да получа точки за образование, а 12 точки са много! Благодаря за разяснението :)
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Въпрос за точките за образование

Мнение от mufc »

Ако Бакалавърската спец. е същата като Магистърската тогава се дават 12 точки.
Manchester United Football Club
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпрос за точките за образование

Мнение от emili_vn »

mufc, той има в предвид 12 точки за област на образование.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Въпрос за точките за образование

Мнение от mufc »

emili_vn написа:mufc, той има в предвид 12 точки за област на образование.
Да, говорех по принцип за точките за степен на образованието и исках да го допълня, но нали отскоро след определен период след публикуването на пост не дава да се редактира... та затова го оставих така :handshake:
Manchester United Football Club
Аватар
iliancheto
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Мар 31, 2012 5:03 am
Местоположение: Sofia

Re: Въпрос за точките за образование

Мнение от iliancheto »

Здравейте на всички :) Мислим с приятеля ми да кандидастваме и уж аз да съм водеща, тепърва ще записваме френски и имам няколко въпроса относно стаж и образование:
1. Приема ли се за стаж по специалността, ако е бил неплатен, защото аз съм 3ти курс Туризъм (задочно), за момента съм работила по специалността ми 5 месеца обаче "на черно" един вид, никъде ме няма в официални документи, но могат да ми издадат бележка за неплатен стаж.

2. Къде да намеря обяснение на Techniques de gestion hôtelière (DEC - 3 ans), Techniques de tourisme (DEC - 3 ans) и Gestion d'un établissement de restauration (DEC - 3 ans), за да разбера дали изобщо моята специалност съвпада с тези търсени, защото тези дават допълнителни 6 и дали това задочно пречи?

3. Точките, които се дават за стаж на водещия на базата на пълен работен ден ли са и ако да как да изчисля тези на непълен на колко месеца с пълен се равняват и само тези по специалността ли се смятат или и общия?

4.Как се изчисляват точките по образованието на 2-я кандидат- ако той е завършил промишлена електроника в механотехникум(преди 10 години :( и какво се води по критериите за образование (няма диплома за висше-прекъснал е след 3ти курс бакалавър)

5.Как се изчисляват точките по стажа на 2я кандидат, ако не е работил нищо по специалността му от техникума, а е работил 2 или 3 години cleaning staff manager на пълен работен ден, 3 години рецепционист в хостел на половин работен ден, и още няколко месеца на различни места? Общо целия му трудов стаж ли се смята,независимо къде и какъв е бил?

6. Как да изчисля точките на моето образование при положение, че съм завършила Финансово-Стопанската Гимназия, от която излизаш с 2ра или 3та степен счетоводител, учил си сякакви специални предмети като икономика счетоводство, маркетинг, бизнес английски, немски, т.е води ли се като специално образование, което да дава повече точки?
знам, че е дълго и най-вероятно са малоумни въпросите, обаче не мога да разбера всичко от информацията на англииски, която намерих, а на френски знам само цветовете :D :D много merci, на който ми помогне :party:
Аватар
iliancheto
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Мар 31, 2012 5:03 am
Местоположение: Sofia

Re: Въпрос за точките за образование

Мнение от iliancheto »

питам най-вече, за да знам дали изобщо има смисъл да хвърляме толкова усилия и пари, ако моя бакалавър Туризъм изобщо не се припокрива с някой от 1ва или 2ра група...иначе тепърва, ако почваме френски- година и половина не ни мърда за 2013 няма как да се класираме, а знам ли 2014 вече може и само специалисти по генетика и биоинжинерство да търсят :(
hanasparuh
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 6:37 pm
Местоположение: Montreal, Quebec

Re: Въпрос за точките за образование

Мнение от hanasparuh »

iliancheto написа: 2. Къде да намеря обяснение на Techniques de gestion hôtelière (DEC - 3 ans), Techniques de tourisme (DEC - 3 ans) и Gestion d'un établissement de restauration (DEC - 3 ans), за да разбера дали изобщо моята специалност съвпада с тези търсени, защото тези дават допълнителни 6 и дали това задочно пречи?
Виж този линк http://www2.inforoutefpt.org/guide/det_ ... rog=430.A0" това за първата, но всички специалности са там.... (един съвет: използвайте Google, или четете и другите съобщения във форума: за 4-ти път тази седмица давам линк към този сайт - мисля че е много полезен).

Освен това може да видиш сайтовете на двата колежа за туризъм в Монтреал: http://www.ithq.qc.ca/" и http://www.collegelasalle.com/"
iliancheto написа:а на френски знам само цветовете
Е, ще трябва да го научиш малко:-)

Успех :y:
България е моята Родина!
Аватар
iliancheto
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Мар 31, 2012 5:03 am
Местоположение: Sofia

Re: Въпрос за точките за образование

Мнение от iliancheto »

мноого мерси за отговора и съжалявам, че е трябвало да се повтаряш :) малко е трудно да прочета обстойно всички теми и мнения, знам че сте си направили труда да обясните много неща,но времето ми е малко за четене и затова питах направо :) пак мерси :rock:
Публикувай отговор