Има ли такъв филм тука?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от Bistra »

Ами, какво да ти кажа, благородно ти благодаря, че ни описа ситуацията с рефюджитата и кой какво лъгал и как се възползувал. :rofl:
Само мога да ти кажа без да задълбавам в причините (сигурно e имал такива) за моя близък (всъщност най-близкия), защо точно този метод на имиграция е избрал. Не всички са лъгали и в това им е било грешката, защото са били ЧЕСТНИ.(Аз не съм и щях да лъжа без да мигне окото.) ;)
И знаеш ли какво е помогнало след 7 години ходене по мъките да им дадат статут. Набий си го много внимателно в главата : Това, че са работили през цялото време НА БЯЛО!
Ай, сега ни осветли, откъде го познаваш тоя, за да изчерпим темата за рефюджитата?
apple написа:Пример един тука познавам, негър е, което няма значение но уточнявам взима 800 долара на месец, живее с още двама за наем от 800 делкат си го, и му стига, има телефонче за 800, кожено якенце гласи се момчето и все зяпа по канадските девойки я някоя да се излъже да го вземе та да му оправи живота. Но най-възмутителното е, че като го питах що не си намери работа - е ами ще ми спрат фъндинга пък аз не ща да работя гадна работа за 9 долара на час...аз съм специален нежни ми ръцете и душата... Иначе баща му е в Онтарио ама не се събират, че ще са едно домакинство и ще падне фъндинга ...па и нашия човек не щял и на студено щото е нежен както казах по природа. Виж българите може да трошат гръбнаци да ги обслужват такива с усмивка или да бъхтат по строежите.
Кафето ли си пиете заедно, докато не щракаш във Форума, или нещо друго? :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от yahoo »

apple написа:Я си сложи ръката на сърцето и отговори честно нищо ли не си ползвал в началото от социала, поне Кофито /щото и то е такова ако и да не го броите/ хайде без такива... няма кой да ти вярва.
И ти ли вярваш в безплатния обяд??? Кофито е създадено за да ти помогне възможно най-бързо да отидеш на тръстиката и после доживот да си плащаш чрез по-високите данъци за тази макс. 1 год. през която си взимал пари колкото за да съществуваш!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от Bistra »

Има и друг вариант, ама той е само за някои лузъри-рефюджита (извинявам се на yahoo. Не иронизирам хората посещаващи Кофи, по-скоро онези, дето едно време са минали като рефюджита, лъжейки ;) )
А той е: Работиш през деня като вол, а през нощта учиш език у вас - сам.
Не като мене! Аз в момента съм тарикат. Пиша си от службата и даже ми плащат за това. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от anxeli »

http://www.mindresources.net/fish-philosophy.html"
Предлагам един линк тук за всички :hai:, с фиш философията се запознах покрай сина ми, по тези принципи се обучават в клас от няколко години. Има книги по въпроса но е просто, четирите принципа са на тази страничка. Почти съм сигурна че емигрантите и местното население, мъчейки се да се справи с новодошлите, са създали съвместно тази лицемерност и бакстабинг природа в градовете напоследък, но това е начин за самосъхранение и незнание как да се справим със собствените си страхове от отхвърляне и присмех.
Това което искам да кажа е, че наистина можем сами да си изберем какви сме. Средата не бива и не може от прекрасни, възвишени и умни да ни превърне в мрънкащи, клюкарещи подлеци. Ако вместо да чакаме червеното килимче отидем и първи подадем ръка, похвалим, препоръчаме или защитим тези чието одобрение търсим или пък аутсайдерите, които нямат на кого да разчитат, всичко се променя. Всички искат да се държат така и искат с тях да постъпват така, но просто не искат да са първите. Жалко :).
А на ябълката искам да пожелая много късмет за осми март, и да и кажа че може сама да си го направи. От жената зависи настроението на цялата къща :). Дори и да не сме супер щастливи в момента, ако направим деня на близките си, техния светоглед може да стане доста по-ведър и да вземат да повярват в себе си и даже да успеят в тази пуста Канада. Ефекта на позитивността и увереността е каскаден, убедила съм се. Особено за децата, в нова среда е много важно родителите да са спокойни и позитивни и да им отделят много време :).
Когато аз дойдох пак беше криза, първата ми работа беше за $9 в един мейлрум, бях много горда че сама си я намерих :lol:, работех почти изключително с бахамки, от Ст. Луша, Шри Ланка, Индонезия и т.н., най-бялата беше една филипинка. Едва ли има по-лош началник от глупавичка, комплексирана чернилка, особено ако си бяла :). Но, като само аз си умея, така им бръкнах постепенно под кожата на всички, когато най после се дъпломирах не ме пускаха да си тръгвам, даже водих бебето при тях после като поотрасна. Също така съм кръстница на четвъртото дете на моята приятелка Джойслин от Ст Луша ...
Последно промяна от anxeli на Чет Мар 08, 2012 1:45 pm, променено общо 1 път.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от roumensp »

Аз познавам едни такива пишман-емигранти (много интелигентни хора между другото), които спечелиха зелена карта от лотарията преди години и се зачукаха в едно убито градче в щата Юта, защото били имали познати там. И двамата работеха в Макдоналдс, а в БГ бяха инженери, добре платени. Издържаха точно 6 месеца, след което си се изнесоха към БГ и повече не стъпиха в САЩ. И аз го твърдя - мястото има огромно значение. Ако бяха отишли в ЛА или Сан Франциско едва ли щяха да стигнат до същия край.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от mufc »

Аз също точно в Щатско съм се наслушал и нагледал на такива като ябълката от най-различни страни.
Manchester United Football Club
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от ablood »

Аха!
Нещата се изясниха. Ябълката изобщо не работи, а си пие кафенца, кисне пред компа и реве, колко е зле.

Сестро, ако си закъсала, стегни се и влез във форма, а не се опвавдавай, 4е цяла Канада била зле като теб.

И да ми сравнява6 КОФИ(стипендия за интеграционни курсове) със социални помещи- мизерията да лъже6, 4е никой в семейството не е способен да си намери работа е злобно и неграмотно.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от Bistra »

Мястото, Pумене, се сменя, ама не чрез Форума, натоварвайки другите.
Ето, пак ще дам за пример моя баща как за 5 години неуспешна имиграция в Ню Фаундленд се е преместил (о, ужас!) в Кебек. Ама, не за да взима социал, а за да си оправи имиграцията, просто защото кебекарите са по-толерантни.
Лошо е случил, нали? По най-тежкия възможен начин. Ами, така е, който не лъже - страда, особено когато системата го позволява!
Някой да е прочел едно-едничко оплакване от него? Даже и не подозираше за съществуването на Форума. Що ли ми трябваше да му казвам, та да го насадя, ама нейсе?! Това нищоправенето и анализирането на другите, обаче е голяма наказия, ей!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от myhata II »

Мене и в Ямбол да ме пуснете пак ще се оправя,ама ще ви обаждам за кусурите на ямболии :)
Слушайте Румбата какво ви обажда,има една много тънка линийка ,в началото да за да оцелееш трябва да се прежалиш,
ама не ви ли прилича на едно голямо тото,ако ,ще ,видим ,чакаме и т.н
До Румбата,
Румба ти като кацна в щатите каква ти беше първата работа и колко време я работи ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от mufc »

Да емиграцията е едно голямо тото, защото тогава става ясно дали ставаш или не.
Manchester United Football Club
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от myhata II »

Bistra написа:Мястото, Pумене, се сменя, ама не чрез Форума, натоварвайки другите.
Ето, пак ще дам за пример моя баща как за 5 години неуспешна имиграция в Ню Фаундленд се е преместил (о, ужас!) в Кебек. Ама, не за да взима социал, а за да си оправи имиграцията, просто защото кебекарите са по-толерантни.
Лошо е случил, нали? По най-тежкия възможен начин. Ами, така е, който не лъже - страда, особено когато системата го позволява!
Някой да е прочел едно-едничко оплакване от него? Даже и не подозираше за съществуването на Форума. Що ли ми трябваше да му казвам, та да го насадя, ама нейсе?! Това нищоправенето и анализирането на другите, обаче е голяма наказия, ей!
А ти по това време въртеше либов по габровските рейсове ,кефф :rock:
А бе ние подочухме нещо за БКПто,Мултигруп, комсомолкси секретари и червени куфарчета ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от myhata II »

mufc написа:Да емиграцията е едно голямо тото, защото тогава става ясно дали ставаш или не.
Аре ве не си ли запразнил още",ден година храни" както викат старите хора ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от myhata II »

ablood написа:Аха!
Нещата се изясниха. Ябълката изобщо не работи, а си пие кафенца, кисне пред компа и реве, колко е зле.

Сестро, ако си закъсала, стегни се и влез във форма, а не се опвавдавай, 4е цяла Канада била зле като теб.

И да ми сравнява6 КОФИ(стипендия за интеграционни курсове) със социални помещи- мизерията да лъже6, 4е никой в семейството не е способен да си намери работа е злобно и неграмотно.
Ти наместо да я плюеш,опитай се да и подадеш ръка,което се отнася и за другите ! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от mufc »

Чудесно, я кажи как може да се помогне на един некадърник?
Manchester United Football Club
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от miteto »

myhata II написа:Ти наместо да я плюеш,опитай се да и подадеш ръка,което се отнася и за другите ! :y:
Ами дай пример, подай и ръка или го раздаваш сеирджия?
Ръката и беше подадена много отдавна, когато всички и обясняваха, че тая работа с малките градчета е много трудна, ама ябълката си знаеше нейната. Тя всъщност още тогава от България знаеше повече от хора живеещи в Канада от години. Сега когато вече е тука даже има по-големи медицински познания от канадските лекари. Как си представяш някой от нас скромните емигранти да дава информация на нея, всезнаещата?
Заключено