Има ли такъв филм тука?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от myhata II »

edelwais написа:
myhata II написа:Скочи ли горивото,скачат и стоките и услугите,всичко е свързано с фактора транспорт,и баба знае че разстоянията в Канада са с хиляди от България.
Не е съвсем така, защото и мащабите на пратките (за големите магазини) са по-големи.
Е, ако ти карат всяка кофичка с кисело мляко с отделен афтонобил - може.
myhata II написа:В България -Страшно скъпо по скъпо от Канада за храна -Факт !
Ами ще ти кажат, че е защото "В България храната като качество е на светлинни години от това на генно-модифицираните боклуци в Канада".
Само изчакай малко, че на западния бряг е още раничко :)
Аха ,хляба го карат всяка сутрин от разни фурни с камиони по големите магазини и един хляб 640 грама в нашия магазин е 2,89 $
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от speedy »

Вярно, че е от официалната статистика, ама ако давам лични примери хептен няма да се харесат на Malus Domestica. Става въпрос за относителен дял, не за абсолютни стойности на разходите.

Average share of household spending on major items

1969
Food - 18.7 per cent
Shelter - 15.2 per cent
Clothing - 8.1 per cent
Transportation - 13.1 per cent
Personal taxes - 13.5 per cent

2009
Food - 10.2 per cent
Shelter - 19.8 per cent
Clothing - 4 per cent
Transportation - 13.7 per cent
Personal taxes - 20.2 per cent

Source: Statistics Canada
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от UnHoly »

Аз пък мисля че ще ги хареса много! Тя споменатата особа туй статистиките ги разчита от раз (малко както дявола чете Евангелието, ама да не придиряме - кой колкото може) да видиш като се събуди к'ъв анализ ще им дръпне, дето през ум не ти е минавал :D
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от miteto »

apple написа:
roumensp написа:Добре де, след като според теб има голяма разлика между преди и сега, защо изобщо си дошла? Очаквала си, че междувременно ще пуснат машини на времето в Уолмарт? :D Нали уж беше "светната" още преди да дойдеш...
За да проверя на място! ;) Не виждам съпоставката на цените? Продължавам да настоявам да си отворите устата по въпроса! Ама като не ви изнася нещо и много селективно си мълчите и вие май, а?
И като провери на място сега какво следва - ще се връщаме ли на високата култура, големите заплати и масивните постройки в Ловеч? Аз настоявам да си отвориш устата по въпроса!
За цените - ти си странен човек, за какво се напъваш за неща които са известни на всеки - естествено че са се вдигнали, в момента няма нито една страна на света, в която да са паднали цените от 2005-та насам. Като гледам ситуацията в разни европейски страни като Гърция, Испания, Италия и т.н. положението с цените и заплатите там определено е доста по-зле от Канада. Даже определени среди в Исландия се чудят дали да не въведат канадския долар като национална валута :D http://online.wsj.com/article/BT-CO-201 ... 10764.html"
Всеки си мисли, че на предния му е било по-лесно - тези дето дошли през 2001-ва по време на кризата си мислят, че дошлите през 1991-ва им е било много по-лесно. Сега ти си мислиш, че на тези дошли преди 10 години всичко им е било по мед и масло. И тези дето ще дойдат 10 години след теб сигурно ще си мислят, че на теб ти е било много по-лесно.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от pavelyankov »

Павел написа:Аз заслужавам две неща - да ми се даде кредит, че навремето пръв разкрих Апълката що за стока е и второ - да ми се счупи главата, че я накарах пак да пише от канадско.
Е ! Как инъче щях да разбера на къде съм тръгнал |(
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от Павел »

Апълката наистина ли си мисли, че не мога да я затапя и за цените или не може да схване, че на мен с радиото не ми се спори? Казват и хората - никой не те е лъгал, че в Канада цените вървят надолу, защо дойде? За да видя, вика тя. Добре - дойде, видя, не победи, разочарова се, орева маалата и форума, кога купуваме билета и кога се връщаме за да се насадим на евтините пачи яйца?

http://bg.time.mk/read/eb2cb48c17/6bb4d6aa78/index.html"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от Guinness »

ablood написа: Това не беше така даже и в първите ни месеци тук, когато работех само аз и то на новобранските $9/час. С 0 френски и мизерен английски, нормално, по 8 часа на ден. Оставаха пари и за бензин, GSM, постепенно обзавеждане...
После започнаха да идват детските помощи, жената също започна работа, заплатата взе да нараства...
Какво ядене и наем те гонят бе? Бачкане до смърт? Толкова ли сте смотани?
Мислех да не се обаждам/поради мързел да тракам по клавиатурата/,обаче след като и във втори пост Акръвния продължава да твърди горната глупост-равностойна на форсирането в преспите-не се сдържах и прилагам малко проста аритметика
176 часа месечно по $9 = $1584; 20% /макар ,че са май малко повече/ данъци =$318,чисто на месец=$1266,-наем $680/ти си го написал/=$586 остават за харчене.разделени на 30 дни/не дай боже месеца да е 31 дена/=$19.53 ,разделени на 4=$4,89 на ден на човек. :devil: :devil: :devil:
Без ток ,телефони,застраховка на кола,бензин-или като за новпристигнал карта за транспорт ,интернет и т.н и т.н. :lol: :lol:
През 2003 и аз започнах на тази заплата и като си направих сметката се хванах за главата.А наема ми беше $620 и сме трима.
И друг път като се форсираш из преспите,преди да тракаш по клавиатурата,потракай първо по калкулатора.
П.с. Ако обичаш недей по стар навик да прехвърляш разговора от болната глава на здравата,т.е. да седнеш да ми обясняваш и да ми задаваш въпроси ,какво,защо,къде,как е в Англия 8) 8)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от ablood »

Какво не ти излиза в сметката?
Нямаше пари за глезотии, ама за живеене стигаше без "бачкане до смърт".
А след няколко месеца цифрите драстично се промениха. След няколко години пък съвсем.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от Guinness »

ablood написа:Какво не ти излиза в сметката?
Нямаше пари за глезотии, ама за живеене стигаше без "бачкане до смърт".
А след няколко месеца цифрите драстично се промениха. След няколко години пък съвсем.
Оставаха пари и за бензин, GSM, постепенно обзавеждане...
Ти имаш ли спомени от единия постинг до другия какво си написал :rofl: :rofl:
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от myhata II »

Аблоод ако жена ти и децата ти са взимали от шумжа ще стане,ама само на една кирлива заплата не излиза
А бе някой помни ли оная простотия за разкладката за 30 дни от шумажа ,в далечната 2006 година като дойдох я четох тук :)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от Bistra »

За да имаш право на шомаж трябва да си работил 6 месеца.Няма как новопристигнали да са взимали шомаж. А ако той е работил на бяло няма как и социал да са взимали. Какво да правиш закон! ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от yahoo »

Guinness написа:
ablood написа: Това не беше така даже и в първите ни месеци тук, когато работех само аз и то на новобранските $9/час. С 0 френски и мизерен английски, нормално, по 8 часа на ден. Оставаха пари и за бензин, GSM, постепенно обзавеждане...
После започнаха да идват детските помощи, жената също започна работа, заплатата взе да нараства...
Какво ядене и наем те гонят бе? Бачкане до смърт? Толкова ли сте смотани?
Мислех да не се обаждам/поради мързел да тракам по клавиатурата/,обаче след като и във втори пост Акръвния продължава да твърди горната глупост-равностойна на форсирането в преспите-не се сдържах и прилагам малко проста аритметика
176 часа месечно по $9 = $1584; 20% /макар ,че са май малко повече/ данъци =$318,чисто на месец=$1266,-наем $680/ти си го написал/=$586 остават за харчене.разделени на 30 дни/не дай боже месеца да е 31 дена/=$19.53 ,разделени на 4=$4,89 на ден на човек. :devil: :devil: :devil:
Без ток ,телефони,застраховка на кола,бензин-или като за новпристигнал карта за транспорт ,интернет и т.н и т.н. :lol: :lol:
През 2003 и аз започнах на тази заплата и като си направих сметката се хванах за главата.А наема ми беше $620 и сме трима.
И друг път като се форсираш из преспите,преди да тракаш по клавиатурата,потракай първо по калкулатора.
П.с. Ако обичаш недей по стар навик да прехвърляш разговора от болната глава на здравата,т.е. да седнеш да ми обясняваш и да ми задаваш въпроси ,какво,защо,къде,как е в Англия 8) 8)
20% данък при $9 на час с неработеща съпруга и 1-2 деца??? Ти явно не си в Квебек! Сигурен съм че е плащал символичен данък в тази ситуация, а и е получавал и данъчен кредит и детски и бюджета се е вързвал. Не ми се рови из старите данъчни ставки от онези години, но по спомени беше така: 2000г. - около $500 на човек за учене на френски, $1000 за двучленно семейство, които стигаха за плащане на квартира $350 всичко включено, храна $300 и останалото за дребни разходи. Човек знае и 2 и 200 и когато е новопристигнал емигрант и няма излишни пари ще се свие колкото е нужно.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от ivanko13 »

myhata II написа:Затова Ванка работа на бюро ,без големи рискове и добро заплащане да избегнем инфлацията :y:
То от това по досадно нещо няма бе ,майна... Млад, здрав , прав мъжага да се кюхнеш зад бюрото и да оправяш клюките с колежките... Хващай здраво теслата за дръжката и стига си ги сънувал тия бюрца и големи заплащания :D
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от Guinness »

yahoo написа:
Guinness написа: Мислех да не се обаждам/поради мързел да тракам по клавиатурата/,обаче след като и във втори пост Акръвния продължава да твърди горната глупост-равностойна на форсирането в преспите-не се сдържах и прилагам малко проста аритметика
176 часа месечно по $9 = $1584; 20% /макар ,че са май малко повече/ данъци =$318,чисто на месец=$1266,-наем $680/ти си го написал/=$586 остават за харчене.разделени на 30 дни/не дай боже месеца да е 31 дена/=$19.53 ,разделени на 4=$4,89 на ден на човек. :devil: :devil: :devil:
Без ток ,телефони,застраховка на кола,бензин-или като за новпристигнал карта за транспорт ,интернет и т.н и т.н. :lol: :lol:
През 2003 и аз започнах на тази заплата и като си направих сметката се хванах за главата.А наема ми беше $620 и сме трима.
И друг път като се форсираш из преспите,преди да тракаш по клавиатурата,потракай първо по калкулатора.
П.с. Ако обичаш недей по стар навик да прехвърляш разговора от болната глава на здравата,т.е. да седнеш да ми обясняваш и да ми задаваш въпроси ,какво,защо,къде,как е в Англия 8) 8)
20% данък при $9 на час с неработеща съпруга и 1-2 деца??? Ти явно не си в Квебек! Сигурен съм че е плащал символичен данък в тази ситуация, а и е получавал и данъчен кредит и детски и бюджета се е вързвал. Не ми се рови из старите данъчни ставки от онези години, но по спомени беше така: 2000г. - около $500 на човек за учене на френски, $1000 за двучленно семейство, които стигаха за плащане на квартира $350 всичко включено, храна $300 и останалото за дребни разходи. Човек знае и 2 и 200 и когато е новопристигнал емигрант и няма излишни пари ще се свие колкото е нужно.
Поредния чукча не читател ,чукча писател.
Доколкото си спомням през 2003 за учене на фрески даваха окло $425 на месец,интересно как през 2000 е било $500.
И защо ми сравняваш ябълки с джанки.Едно е да си само ти и жена ти,друго е да си с едно или две деца.
Слава богу от 2009 не съм в табарнашко,ама добре си спомням ,че на първите ми чекове данъка беше то този порядък.А дали съм бил сам виж подчертаното.Само аз работех също.И никой не ме е питал за това за да ми направи данъка минимален.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от ablood »

Сега забелязах, че си делил на 4, а ние бяхме 3-ма. ;)
Ама и 4-ма да бяхме, пак щяхме да се оправим. Не да ревем като Ябълката, или да се предадем като Гинес.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Заключено