Въпрос за изтекъл паспорт

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
breakcure
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 10:55 pm
Местоположение: British Columbia

Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от breakcure »

Здравейте,
Искаме да си ходим до България евентуално това лято, но паспортите ни ще изтечат съвсем скоро, а за канадските ще подаваме другия месец и няма да са готови дотогава. Четох на сайта на консула в Торонто, че стари паспорти вече не можело да се продължават както преди с подпис (WTF?), та въпроса ми е някой има ли представа може ли да се лети до БГ с прясно изтекли паспорти пък да изкараме нови там намясто или единствения начин е да се лети до Торонто за среща лично с консула, отпечатъци, снимки и пр., т.е. да трябва да строшим $2000 за самолети и хотели само и само заради едни смотани паспорти ?!? :worried:
Благодаря
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от Koko »

breakcure написа:Здравейте,
Искаме да си ходим до България евентуално това лято, но паспортите ни ще изтечат съвсем скоро, а за канадските ще подаваме другия месец и няма да са готови дотогава. Четох на сайта на консула в Торонто, че стари паспорти вече не можело да се продължават както преди с подпис (WTF?), та въпроса ми е някой има ли представа може ли да се лети до БГ с прясно изтекли паспорти пък да изкараме нови там намясто или единствения начин е да се лети до Торонто за среща лично с консула, отпечатъци, снимки и пр., т.е. да трябва да строшим $2000 за самолети и хотели само и само заради едни смотани паспорти ?!? :worried:
Благодаря
Ставал съм свидетел как човек с изтекъл документ за самоличност въобще не го допуснаха да се качи на самолета, така че по мое мнение ще ви бъде трудно да стигнете до България с изтекли паспорти. Ако съм на ваше място бих се обадил в посолството и питал какви варианти имате.

За канадските паспорти - имаш предвид че започвате процедурата за гражданство или ще подавате документи за самите паспорти?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от Independent »

Би трябвало посолството да издаде пасаван, за да може да влезете в България и оттам да си извадите български паспорти по бързата процедура. Ако вече имате канадско гражданство, паспортите излизат за максимум 10 работни дни. Ако имате спешна нужда, стават и за час-два.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от Marto »

То и когато можеше да се удължат само с подпис и печат пак те караха да им ходиш на крака. "WTF" is right.

Ако няма как да вземете канадските паспорти дотогава, може да излезе по-евтино да промените датите на пътуване, ако е практично де...
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от grozdan »

А не става ли да се пътува с българска лична карта? В крайна сметка ще кацнете в ЕС, оттам в България.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
choky
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Май 30, 2006 7:06 pm

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от choky »

А как ще стигнат до ЕС без валиден документ за пътуване? :$

Наскоро звънях в посолството в Отава за мой приятел, със сходен казус. Има вариант за временен документ, който се издава САМО И ЕДИНСТВЕНО да стигнете до Бг (мисля, че не го нарекоха пасаван, но може и да греша...) и там да си извадите паспорт. И за него не трябва да се ходи до посолството за снимки, отпечатъци и т.н.

Звъннете и питайте!
Успех!
Умея да мълча на седем езика
breakcure
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 10:55 pm
Местоположение: British Columbia

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от breakcure »

choky написа:А как ще стигнат до ЕС без валиден документ за пътуване? :$

Наскоро звънях в посолството в Отава за мой приятел, със сходен казус. Има вариант за временен документ, който се издава САМО И ЕДИНСТВЕНО да стигнете до Бг (мисля, че не го нарекоха пасаван, но може и да греша...) и там да си извадите паспорт. И за него не трябва да се ходи до посолството за снимки, отпечатъци и т.н.

Звъннете и питайте!
Успех!

Благодаря, ще им звънна да го проверя този вариант определено. Иначе канадско гражданство ще се проточи поне година докато получим, а ходене до Торонто е немислимо към този момент. Патова ситуация :sweat:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от MrGeek »

breakcure написа:Благодаря, ще им звънна да го проверя този вариант определено. Иначе канадско гражданство ще се проточи поне година докато получим, а ходене до Торонто е немислимо към този момент. Патова ситуация :sweat:
Не е патова ситуацията, за такива цели служи точно пасавана. Обадете им се за да ви обяснят точно какво да направите за издаването на този пасаван, с който ще можете да се приберете до България.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от dimana »

Вижте това от форума :

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... =2&t=42608"

Ако има консулски дни при вас може да ви бъде издаден на място временен паспорт. Успех
choky
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Май 30, 2006 7:06 pm

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от choky »

Точно така..временен паспорт беше това "чудо" ;)
Умея да мълча на седем езика
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от bucca »

Breakcure,

Ако все още не са ви изтекли паспортите и имате туристически визи за САЩ, може да отидете до консулството в Лос Анджелис за 1 ден и да подадете за паспорти там. Ще ви излезе два пъти по-евтино отколкото да отидете в Торонто. Трябва да си запишете час предварително обаче. Познавам доста хора, които направиха така (включително и съпругът ми).

Също така, от Българо-Канадското дружество в БС пак се опитват да съберат хора за консулски дни, но аз си изтрих имейла, а никъде другаде не мога да намеря съобщението (дори на сайта на дружеството го няма). Така че ако искаш прати имейл на тази жена и се запишете - anetagitcheva@yahoo.ca
Имейла, за връзка който те бяха посочили беше друг, но мисля че тя ще може да те насочи. Трябва да се съберат 30 човека, за да дойде консула. Консулът може да ти издаде временен паспорт, който важи 1 година и с който можеш само да си отидеш до БГ, не можеш да ходиш в други държави.

Поздрави!
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от bucca »

Всъщност сега виждам, че не съм изтрила имейла, ето го и него:


Отново планираме организирането на консулски дни във Ванкувър в края на месец май, но за целта трябва да се съберат най-малко 30 човека. Молим всеки, който желае да се срещне с българския консул или има нужда от заверка на документи, да изпрати еmail с името си, вида на услугата и телефон за контакт на Марина Дончева на marina@bcsbc.ca.
Ще бъде събирана такса за покриване на разходите за консулските дни.

Консулът не може да издава следните лични документи: шофйорска книжка, лична карта, пасорт... За повече информация и нови разпоредби, моля, проверете в http://www.bgconsultoronto.inf" о или се обърнете към Българското Консулство в Торонто на тел. 416-696-2420.
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
breakcure
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 10:55 pm
Местоположение: British Columbia

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от breakcure »

мда, говорих с консулството и май единствения вариант е с временни паспорти които обаче трябва да се получат само на място в Торонто, т.е. някакси като сме на път за БГ да спрем в Торонто за един ден колкото да вземем паспортите... пак около $1000 отгоре ще заминат само за тая офанзива :@
Иначе благодаря на всички за отговорите :up:
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от c200 »

.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от Kan_Tangra »

Вземете ли канадско гражданство, с български паспорти няма да може да се върнете.
Защото перманент-резидент картата става невалидна и се връща.

Но за вас няма такава опасност май, защото сте далеч от канадското гражданство.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Публикувай отговор