Нова "мода" - масови палежи на автомобили

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Нова "мода" - масови палежи на автомобили

Мнение от MrGeek »

Тези дни в София пък явно и в цялата страна набира скорост някаква странна пироманска "мода" за терор над населението. Всяка вечер поне няколко автомобила биват подпалвани със солидно количество бензин и по начин, който цели бързото изгаряне на возилото (обикновено за 4-5 минути). До момента май бройката е около 50 автомобила. Милицията засега няма никаква идея нито кой стои зад всичко това, нито какви са мотивите.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Нова "мода" - масови палежи на автомобили

Мнение от myhata II »

Е Гикс добро утро,това го дъвчат от 3 седмици бре,вчера си говорих с приятел от София и ми каза че там се говори че е за застраховките
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Нова "мода" - масови палежи на автомобили

Мнение от Bistra »

Е и кво? Като я подпалиш после изплащат ли ти сумата за нова? :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Нова "мода" - масови палежи на автомобили

Мнение от myhata II »

Значи тамошните кръвопийци искат да лапат като тукашните,защото за 70 долара си плащаш за 1 година ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Нова "мода" - масови палежи на автомобили

Мнение от Bistra »

И за по-лесно разрешение на случая палят колите, за да няма какво да застраховат.Брилянтно и логично. :lol:
Шегувам се разбира се.Ясно ми е мисленето им.Ми, може и да го постигнат, има два варианта:
а) клиентите навеждат глава и се съгласяват с всичко
б) стават пешеходци :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Нова "мода" - масови палежи на автомобили

Мнение от MrGeek »

myhata II написа:Е Гикс добро утро,това го дъвчат от 3 седмици бре,вчера си говорих с приятел от София и ми каза че там се говори че е за застраховките
Кое се говори бе мухЪ? Ти имаш ли изобщо понятие как и кога (ако въобще) български застраховател изплаща застраховка? :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Нова "мода" - масови палежи на автомобили

Мнение от Koko »

Прочетено из нета:

Двама приятели си говорят:
- Колко ти гори колата?
- Между 15 и 20 минути.

Проява на лош вкус е да се обадиш на приятел и да му кажеш:
- Пали колата и идвай.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Нова "мода" - масови палежи на автомобили

Мнение от John Smith »

Bistra написа:И за по-лесно разрешение на случая палят колите, за да няма какво да застраховат.Брилянтно и логично.
Не, логиката е друга. Палят се не скъпи коли без пълна застраховка. Като видиш, че на съседа му е изгоряла колата, да отидеш да си направиш застраховка. В България от няколко години насам усилено се завръщат мутраджийските модели за водене на "бизнес". Не е трудно да се сетиш, че на фактическите извършители някой е платил за това.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Нова "мода" - масови палежи на автомобили

Мнение от MrGeek »

Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Нова "мода" - масови палежи на автомобили

Мнение от Павел »

Нашата милиция - двете тикви, направиха гениално предложение - всеки който носи съд със запалителна течност - 8 години затвор. Да внимават всички, които се връщат от село с туба двойно препечена - 8 години пандела ги чака. Масларката открадна поне 8 милиона, за което съответно затвор не се предвижда.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Нова "мода" - масови палежи на автомобили

Мнение от myhata II »

Нашата Милиция Гикс си стои от 89 година ,забравяш колко олигофрена си смениха властта до сега,та милицията не е от вчера и днес ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Нова "мода" - масови палежи на автомобили

Мнение от jovani »

MrGeek написа:
myhata II написа:Е Гикс добро утро,това го дъвчат от 3 седмици бре,вчера си говорих с приятел от София и ми каза че там се говори че е за застраховките
Кое се говори бе мухЪ? Ти имаш ли изобщо понятие как и кога (ако въобще) български застраховател изплаща застраховка? :D
На мен са ми изплащали щети от застрахователно събитие - почти незабележими следи по капака и тавана на колата в следствие от градушка - нещо, което в Канада щяха да кажат, че е "акт ъф год" и да не ми платят нищо, независимо от застрахователното покритие, което имам. Тогава в София имаше много сериозна градушка и видях опашки от автомобили пред застрахователите - даже си помислих, че повечето от тях ще фалират или ще спрат да изплащат щетите, но явно те си бяха преценили рисковете и са бяха надзастраховали, та успяха да се справят с лавината от клеймове - нещо което силно се съмнявам, че би се случило в Онтарио.

Като ви чете човек и разбира, че или никога не сте имали лични автомобили в България, или че никога не сте ползвали застрахователната полица "авто каско". И понеже никой не се обади по темата, човек може да си извади извода, че най-големите лузъри от България, които са се изнесли в Канада, пишат във форума (както и да си даде сметка до колко може да се разчита на мненията им).
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Нова "мода" - масови палежи на автомобили

Мнение от budtel »

Някои пак се опитват да искарат палежите "българска работа". Подобни палежи обаче има и в Германия и там също се чудят защо го правят.
Какво да кажа - дългата подготовка вече си дава плодовете. Ще бъдем свидетели на много странни неща оттук нататък. А инвеститори за такива деяния бол, като се почне от турско-саудитските крайни ислямисти и се стигне до г-н С...с. Ами какво да кажем за измислените движения "окупирай уолстриит" и други подобни. Чудя се защо Обама говори с такова уважние за тях.
За мен хипотезата за дестабилизация на държавата е най-логична, като се имат предвид синхрона между няколко важни световни събития станали през последните месеци.
Не искам да съм лош пророк, но оттук нататък нещата ще се влошават, а надявам се с това да стане и ясно, че ние българите нямаме вина за това което се случва в нашата родина. Народопсихолгия, байганиовщина и други подобни са пълни глупости.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Нова "мода" - масови палежи на автомобили

Мнение от pavelyankov »

jovani написа:
....... най-големите лузъри от България, които са се изнесли в Канада, пишат във форума
Ти влизаш ли в това число ?
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Нова "мода" - масови палежи на автомобили

Мнение от jovani »

pavelyankov написа:
jovani написа:
....... най-големите лузъри от България, които са се изнесли в Канада, пишат във форума
Ти влизаш ли в това число ?
Това може само някой друг, по-умен от мен, да го прецени.
Доказан факт е, че и най-големите лузъри се имат за тарикати - нееднократно са провеждани експеримиенти, доказващи че индивидуалната самооценка грубо надценява реалните възможности на индивида.

Не случайно навремето в годините на "развитият социализъм" се акцентираше върху проблемите на самооценката и самокритиката - за съжаление, за да се развие подобна идея би бил необходим качествен скок в индивидуалните способности на членовете на обществото - практиката показа, че със заложеното средно ниво на интелект би било много трудно индивидите да си направят реална самооценка, както и да осъзнаят ползата от колективните усилия и бенефити, затова и капитализмът спечели тази надпревара. При капитализмът поне не е нужно индивидът да осъзнава нищо - просто му бива наложено да приеме правилата на колективният труд, колективните бенефити и индивидуалният риск.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Публикувай отговор