Що за животно е това IELTS и как протича.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
Pupped87
Мнения: 40
Регистриран на: Пон Юли 23, 2012 4:57 pm

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от Pupped87 »

А оригиналите ли се пращат?
И ако се пращат оригинали, после как си ги получаваш обратно? :$
„Обществото често прощава на престъпниците. Но не и на мечтателите.“
Оскар Уайлд


05.10 IELTS 6.5
19.10 документи до Whitehorse, Yukon
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от tonich »

Нищо не получаваш обратно.
Добрата новина е, че има 5 броя оригинали, които могат да се изпратят до желани от теб институции директно от Британския Съвет.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
Pupped87
Мнения: 40
Регистриран на: Пон Юли 23, 2012 4:57 pm

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от Pupped87 »

Е да ама не върви да изпращаме сертификати без да сме изпратили каквито и да били други документи. Малко ще се озадачат, когато в Юкон пристигнат две сертификатчета без нищо останало. Ама все пак сигурно има опция за издаване на копие ( разсеян човек като мен винаги може да ги изгуби, залее с кафе или запали).
„Обществото често прощава на престъпниците. Но не и на мечтателите.“
Оскар Уайлд


05.10 IELTS 6.5
19.10 документи до Whitehorse, Yukon
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от gaby_ »

здравейте сега по новата процедура за виза освен на ТСF водещия кандидат трябва да се яви и на IELTS освен в британския съвет има ли другаде където може да се яви на изпит благодаря предварително :)
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от ivalin »

Преди 2-3 г. се говореше, че ще правовеждат изпити и във Варна, но май все още не са го направили или поне аз не съм чул, хубаво е да се провери, ако някой го устройва този вариант естествено...
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от karelia79 »

Във Варна се провеждат изпити за Академик, не и за Дженеръл. Поне миналата година беше така.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от electrified »

Те май всяка година го променят - тая година във Варна - само Академик. Предишни години са правили и Дженеръл, така че най-сигурно е да гледате в сайта на Бритиш Консил или да им пишете - отговарят винаги.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от vlaleva »

Някой да се явява днес на ИЕЛТС в София?Споделете,моля ;)
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
pavel_12
Мнения: 36
Регистриран на: Вто Окт 18, 2011 11:28 am

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от pavel_12 »

Да, аз се явявах. Нямаше много хора, в хубава добре озвучена зала бяхме и ми се стори сравнително лесен изпита. В частта за писане се паднаха въпросите: предимства и недостатъци на part-time jobs докато си студент ( тема2), и приятел си е забравил мобилния телефон у вас и да му напишеш писмо и да предложиш как да го върнеш (тема 1). Ако Ви интересува друго нещо, питайте ;)
Изпратени документи: 11.11.2011
Осребрен чек: 29.02.2012

Успешно интервю: 15.11.2013
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от vlaleva »

pavel_12,устният изпит как ти се стори?Моят мъж като водещ кандидат се явява на 1-ви и ми се искаше просто да видя дали някой друг се е явявал на тази дата.
Случайно да не си от Бургас?Каза ми,че в автобуса на отиване е имало един човек,който е правил упражнения за ИЕЛТС:)
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
pavel_12
Мнения: 36
Регистриран на: Вто Окт 18, 2011 11:28 am

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от pavel_12 »

Не, от София съм :) повечето от кандидатите са явиха на 1-ви декември. Бях в стая Б01 (-1 ниво или просто казано, в мазето). Там се взимаха снимките на всички. Иначе изпитващия беше жена и ми се стори много приятна и добра. Постоянно ми се усмихваше и разговорът протече доста приятно. Свърших за около 17 мин. Въпросите бяха най-лесните, които можеха да ми се паднат - какво работя, да опиша моите задължения, дали бих препоръчал на друг да работи моята професия, какво правя през почивните дни (събота и неделя), дали е честно да се работи през уикенда(защото казах, че в повечето случаи , аз работя), за туризма и икономиката на една страна, любим град, който съм посетил, защо ми е харесало, какво съм правил там, дали бих отново отишъл, какво мисля за туристите, какво обичат да правят най-много, кои места посещават в моята държава, хората в моята държава къде предпочитат да живеят - градове или села, какви са предимствата на едното и другото, защо се местят и да е имало още един или два въпроса, които в момента ми отбягват ;) В общи линии съм доволен от себе си и ми се иска да е висока оценката, но последната дума има интервюиращия ;)
Изпратени документи: 11.11.2011
Осребрен чек: 29.02.2012

Успешно интервю: 15.11.2013
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от vlaleva »

Днес излизат резултатите от изпита ИЕЛТС,проведен на 01,12,2012. Супер доволни сме от резултата на водещия кандидат(макар че там точките са малко,все пак е някакъв малък успех,който мотивира за следващата стъпка)!!Сега предстои ТСФК през януари:)
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от al_bulgaria »

Според мен са вдигнали изискванията , особено за спикинга. Аз се явявах МАРТ и сега на 01.Декември отново. И двата пъти изкарах 6.0 въпреки че втория път поне според мен трябваше повече да ми пишат. А чух, че след Нова Година щели да сменят и нещо по целия формат. Как пък някъде нещо не се промени да е по-лесно на хората......
Аватар
bobchentse
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2011 1:17 pm

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от bobchentse »

al_bulgaria написа:А чух, че след Нова Година щели да сменят и нещо по целия формат. Как пък някъде нещо не се промени да е по-лесно на хората......
Здравей, не намирам нищо за предстоящи промени на официалния сайт http://www.ielts.org" - имаш ли повече информация?
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от al_bulgaria »

За съжаление информацията която имам не може да бъде потвърдена, защото не е официална. Става дума за това, че след Нова Година има вероятност да вдигнат изискванията за достигане на определено ниво. Тоест човек няма как да го разбере , просто трябва да се учи повече за да се достигне необходимата оценка.
Публикувай отговор