Аз съм нов имигрант в Торонто

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Аз съм нов имигрант в Торонто

Мнение от grozdan »

omnia написа:Добре де хора,а ако имаш виза и 0 познати в Канада и в частност натам накъдето си се запътил в Канада,как си намираш квартира?Аз с изчетеното до тук стигам до извода,че е почти невъзможно...
Лично виждане за Монреал - според това дали идвате със или без деца избирате хотел или хостел да отседнете за две-три седмици. Ще ви струва повече от обикновена квартира, а в случая на хотела - доста повече. След като влезнете вътре във въпросният хотел/хостел първата ви мисъл е как най-бързо да се разкарате оттам, че да не си давате парите на вятъра. Като новодошли вие няма да знаете много за града, но като цяло (лично мнение) в центъра, Платото, НДГ, КДН (някои места) и около университетите е по-трудно да се наеме по-простата причина, че има много желаещи. Отделно е по-скъпо. Преглеждате кижижи http://montreal.kijiji.ca/ за преотдаване на жилища. Отивате, говорите с хората и избягвате да споменавате, че сте новодошли, освен ако изрично не ви питат. Междувременно се оглеждате из избраните квартали за жилища под наем и се обаждате. Пак избягвате да споменете повече отколкото е нужно.
Освен това доста често напоследък във форума има обяви за жилища под наем. На тях може да се обадите още от България.

От личен опит - аз звънях на няколко места още от България. На повечето не искаха да се занимават с мен след като разбраха, че още не съм в Канада и нямам работа, на едно почти си намерих малко жилище за по-висока цена от агенция, на друго едно говорих директно със собственичката, която имаше опит със имигранти и добри впечатления особено от източно-европейци (дори консиержите бяха румънци по това време). На последното място съм и до днес, по-далече е от центъра и няма метро, но мене това никак не ме вълнува.

П.С. споделето са лични виждания и опит, нямам абсолютно никакво намерение да споря с когото и да било за истиността им!
П.П.С. сега обърнах внимание, че темата е за Торонто. Все пак ще оставя мнението си тук, може пък и да послужи на някой.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Аз съм нов имигрант в Торонто

Мнение от becks »

optics написа: Ша ма извиняваш, но моето изказване не е глупости. Имах предвид едно конкретно място в Брамптън което съм посещавал многократно и където мои приятели живяха около 10 години и сега ако ги питаш ще ти кажат, че беше супер. Така че по-леко с насмешките. Ако ти си видял смотано място в Брамптън, ОК - видял си. Аз съм видял хубави места и други хора са видели хубави места.
За да не съм голословен, давам пощенския код: L6T 2N8

Фактът, че си ме турил в един кюп с мухата е достатъчно обиден сам по себе си. :devil:
Извинявам се на модератора :)
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Публикувай отговор