iznasiane na pari izvun milata ni tatovina

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
sando
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:55 am
Обратна връзка:

iznasiane na pari izvun milata ni tatovina

Мнение от sando »

Износ и внос на левове и чуждестранна валута в наличност
Чл.11. (изм.,ДВ,бр.60 от 2003 г.)
(1) Местни и чуждестранни физически лица могат да внасят и изнасят неограничено количество левове и чуждестранна валута в наличност при спазване на определените в този закон изисквания.
(2) Размерът на подлежащата на деклариране пред митническите органи валута при внос и износ на суми над 5000 лв. или тяхната равностойност в чуждестранна валута в наличност се определя в наредбата по ал.6.
(3) При износ на суми над 25 000 лв. или тяхната равностойност в чуждестранна валута в наличност местните и чуждестранните физически лица декларират пред митническите органи размера и произхода на паричните средства, като представят удостоверение от съответното данъчно подразделение, че нямат просрочени задължения.
(4) Извън случаите по ал.3 за суми над 25 000 лв. или тяхната равностойност в чуждестранна валута в наличност, чуждестранните физически лица декларират пред митническите органи само размера и вида на изнасяните парични средства, когато тяхната стойност не надвишава размера на внесената и декларирана валута.
(5) Износът и вносът на левове и чуждестранна валута в наличност чрез пощенски пратки е забранен, с изключение на пратки с обявена стойност. Тази забрана не се отнася за БНБ и за търговските банки.
(6) За прилагането на този член министърът на финансите издава наредба, съгласувана с БНБ.

da popitam tezi koito veche sa v canada kak se spraviha
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

Ами парите до 25000 лева само се декларират, без други изисквания за произход и т.н. Аз не знам някой да тръгва за канада с повече от 25000 лева на човек. Та просто ги вписваш в митническата декларация и това е.
Andi
Мнения: 63
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:46 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Andi »

pantata написа:...Аз не знам някой да тръгва за канада с повече от 25000 лева на човек. ..
Има, има, аз познавам двама, които дойдоха единия със 100к, а другия с над 200к US$ . Canada не е убежище само за бедни. С пари тук се живее много по-добре отколкото в България ! Номера е да ги имаш :wink:
Your dreams may be closer than you realize !
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

Andi написа: Има, има, аз познавам двама, които дойдоха единия със 100к, а другия с над 200к US$ . Canada не е убежище само за бедни. С пари тук се живее много по-добре отколкото в България ! Номера е да ги имаш :wink:
Е дето се вика - "дай боже всекиму" такъв старт в канада..:)
Заключено