Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!!!!!

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от pumpy »

Mr.D написа:
To qualify for the Super Visa parents and grandparents must:

1. Show that the sponsoring child or grandchild has an income of at least $17,000;

2. Purchase private Canadian medical insurance; and


3. Complete the Immigration Medical Examination.
Ето това е което ги бърка някои - трябва да плащат за нещо, което до днес беше за обща сметка. Освен това най-вероятно застрахователния пазар ще се настрои с предлагането на съответния продукт за по-дълъг престой.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от ablood »

pumpy написа:Ето това е което ги бърка някои - трябва да плащат за нещо, което до днес беше за обща сметка. Освен това най-вероятно застрахователния пазар ще се настрои с предлагането на съответния продукт за по-дълъг престой.
И ще съкрати още повече списъка с покрити заболявания. Накрая ще останат само фрактура, отравяне и погребение.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от pumpy »

ablood написа:
pumpy написа:Ето това е което ги бърка някои - трябва да плащат за нещо, което до днес беше за обща сметка. Освен това най-вероятно застрахователния пазар ще се настрои с предлагането на съответния продукт за по-дълъг престой.
И ще съкрати още повече списъка с покрити заболявания. Накрая ще останат само фрактура, отравяне и погребение.
Блъди, няма как да се покриват диабет, високо кръвно, глаукома - това са хронични заболявания и те не се покриват от дефиницията "застраховка".
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от ablood »

pumpy написа:... това са хронични заболявания и те не се покриват от дефиницията "застраховка".
A! Стопли накрая за к'во става дума.

Както вече ти го написах преди 3 страници, не става дума за няколкото холяди $ за застраховки годишно (х2 за двама родители). Просто се отказва лечение, освен за доста заможни емигранти, разполагащи със свободни стотици хиляди $.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от Mr.D »

ablood написа:
pumpy написа:... това са хронични заболявания и те не се покриват от дефиницията "застраховка".
A! Стопли накрая за к'во става дума.

Както вече ти го написах преди 3 страници, не става дума за няколкото холяди $ за застраховки годишно (х2 за двама родители). Просто се отказва лечение, освен за доста заможни емигранти, разполагащи със свободни стотици хиляди $.
Няма как да ти откажат лечение ако имаш застраховка. Дали е частна или платена през даньци ,еднa и сьщa е.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от ablood »

:x
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от pumpy »

ablood написа:Просто се отказва лечение, освен за доста заможни емигранти, разполагащи със свободни стотици хиляди $.
Естествено, къде е логиката да лекуваме някой, който по НИКАКЪВ начин не е допронесъл с НИЩО за системата. Аз все още не разбирам защо очакваш някой да е длъжен да лекува майка ти и баща ти в Канада, че даже и по от двете страни :?: :?: :?:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от ablood »

Aaaaх, колко ми е кофти....

Логиката и справедливостта възтържествуваха. Честито!

Пожелавам ти твоите родители никога да не остаряват.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от pumpy »

ablood написа:Aaaaх, колко ми е кофти....

Логиката и справедливостта възтържествуваха. Честито!

Пожелавам ти твоите родители никога да не остаряват.
Майна, моите са на 72 и 73. Тази година ми бяха на гости с местна Travel Insurance, което ми струваше около 1600 кинта за двмата за 4 месеца. Баща ми имаше белодробна емболия и за един ден в интензивно отделение сметката беше "само" 25к. Застраховката я намали на 14500, от които плати около 4500. Останалите, колкото и невероятно да звучи бяха платени от Medicaid, което е федерална служба. Ако ли не щeшe да ги плати баща ми, ерго аз.

В заключение, баща ми най-вероятно няма да дойде повече на гости, за съжаление, но това е живота и ние сме избрали да го живеем по този начин. Никой с нищо не ми е длъжен за което....
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от Mr.D »

ablood написа:Aaaaх, колко ми е кофти....

Логиката и справедливостта възтържествуваха. Честито!

Пожелавам ти твоите родители никога да не остаряват.
това е причината.
The combination of a slowdown in the economy and a continued increase in health care spending resulted in a jump in the proportion of health care expenditure from 10.8% of Canada's gross domestic product (GDP) in 2008 to an estimated 11.9% in 2009.
http://www.newswire.ca/en/story/500271/ ... -this-year"
http://www.ic.gc.ca/cis-sic/cis-sic.nsf ... 2vlae.html"
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от emimilanova »

Ужас, цели 5 страници безсмислен спор! :o
Ablood, защо се палиш толкова заради личното мнение на някои хора, което с нищо не променя нещата!? Всеки си има право на такова, нали!?
Концентрирай се върху фактите :
- никой не ти пречи да спонсорираш родителите си, нито ти го отказва!
- така или иначе, процедурата трае 7 години и ти си съвсем наясно за времето, което ще изтече до реалния резултат - живот и здраве, до 2018 г. И през тия 7 години, твоите родители щяха да си стоят предимно в БГ и да чакат решението.
- сега с тия промени, има шанс да съкратите процедурата или в най-лошия случай ще си в пак 7 години + това че твоите родители ще могат да чакат решението тук, а не в БГ благодарение на тази нова виза! Естествено, никой не ви задължава да се възползвате от тази възможност! Вие си решавате! Твоите хора може пак да си чакат в БГ или да идват за малко тук, или както там сте си го решили!
И в двата случая, крайният резултат е един и същ - най-късно през 2018, родителите ти ще са тук с всички права на здравно лечение и прочие, колкото и да не се харесва това на някои хора!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от pumpy »

emimilanova написа: И в двата случая, крайният резултат е един и същ - най-късно през 2018, родителите ти ще са тук с всички права на здравно лечение и прочие, колкото и да не се харесва това на някои хора!
Това е много слемо лизказване скъпа :!: Може да са тук през 2018, но може и да не са. Не само защото биологичния часовник върви напред, а не назад, а и защото ще има ПРОМЯНА на цялата процедура и какво ще стане след две години все още никои не знае, поне не от широката публика. А иначе аз имам право на мнение, когато се харчат и моите пари, нали ? Благодаря ;)
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от emimilanova »

pumpy написа: Това е много слемо лизказване скъпа :!: Може да са тук през 2018, но може и да не са. Не само защото биологичния часовник върви напред, а не назад, а и защото ще има ПРОМЯНА на цялата процедура и какво ще стане след две години все още никои не знае, поне не от широката публика. А иначе аз имам право на мнение, когато се харчат и моите пари, нали ? Благодаря ;)
О, pumpy, разбира се, че никой не знае какво го чака в бъдеще - може и нас да ни няма през 2018 .... кой знае!? :)
И разбира се, че всеки има право на мнение и има право да го изказва, но в същото време трябва да уважава и другата гледна точка и да зачита правото на мнение и на останалите.
Ти упражняваш законно твоето право на мнение, избирайки за кого да гласуваш на изборите, нали така!? Ти сам избираш кой да решава за какво ще се харчат парите ти. А ако не ти харесва политиката - пак ти решаваш къде да живееш ....
Кажи ми какво би променило в твоя живот и в разпределението на доходите ти воденето на този спор тук във форума?
Освен ако това не е чисто и просто чесане на езици и запълване на огромните и самотни бездни от свободно време, в което се съмнявам...
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от IRA »

pumpy, ablood вече е подал документите, така че той върви по старата процедура.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от pumpy »

На мен ми е все тая по коя процедура, някой Ше муфти И кога.Да са му живи И здрави И зависими родителите. Само да не сме го видяли после да се оплаква от многото маймуни на клона на здражеопазжамето ж Канада.
Публикувай отговор