Възможна ли е емиграция в Квебек с юридическа професия?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Възможна ли е емиграция в Квебек с юридическа професия?

Мнение от Marto »

Ще му признаят образованието от България. Ю ъв Торонто например зачита дипломи "приравнени" от World Education Services.

Спорът стана глупав, когато ти отвори уста. :fubar:
Lachezarov
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Окт 06, 2011 9:24 am

Re: Възможна ли е емиграция в Квебек с юридическа професия?

Мнение от Lachezarov »

Благодаря на всички, особено на Marto, който бе така подробен, определено такава практически обоснована гледна точка очаквах да получа! :handshake:
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Възможна ли е емиграция в Квебек с юридическа професия?

Мнение от leaf »

Подробно описание на етапите за да работиш адвокат в Онтарио за имигранти с дипломи от други страни.

http://www.ontarioimmigration.ca/stdpro ... lawyer.pdf"

Осван това в Торонто универити от миналата година е действаща програмата за Internationally Trained Lawyers.
Програма която ги подготвя да се лицензират в Ontario.

http://www.itlp.utoronto.ca/programs/"
Lachezarov
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Окт 06, 2011 9:24 am

Re: Възможна ли е емиграция в Квебек с юридическа професия?

Мнение от Lachezarov »

Благодаря ти leaf!

Виждам, че датата на инструкциите са от миналата година, т.е. съвсем скоро са писани и са актуални, утвърдени от Ministry of Citizenship and Immigration - Ontario, Toronto.
Lachezarov
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Окт 06, 2011 9:24 am

Re: Възможна ли е емиграция в Квебек с юридическа професия?

Мнение от Lachezarov »

Аз мисля, че получих отговор и на останалите въпроси - отново благодаря за помощта на всички.

Не съм сигурен какъв точно е реда, но ако администратора прецени, моля да затвори темата или да я архивира, за да може и други да поставят своите въпроси и настоящата тема да не заема излишно място в челните редици на форума.

Поздрав!
Lachezarov
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Окт 06, 2011 9:24 am

Re: Възможна ли е емиграция в Квебек с юридическа професия?

Мнение от Lachezarov »

Здравейте отново,

Започнах да събирам и заверявам някой документите. Направих нотариална заверка на дипломите и на удостоверенията за юридическа правоспособност. В хода на тези действия реших да извърша всичко наведнъж - превод и легализация. Когато четох информацията от форумната енциклопедия, разбрах, че не е нужна легализация, при попълването на молбата. Аз реших освен превод да има и легализация, за да мога ако се наложи след време, ако бъдем одобрени разбира се за емиграция, да имаме комплектовани документи за местен университет, за да не се налага да чакаме и да ангажираме близките си.


В тази връзка отново прочетох КОНВЕНЦИЯТА ЗА ПРЕМАХВАНЕ НА ИЗИСКВАНЕТО ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЯНА ЧУЖДЕСТРАННИ ПУБЛИЧНИ АКТОВЕ ОТ 1961 г., която за България влиза в сила на 30.04.2001 г.

След това установих, от сайта на МВнР http://www.mfa.bg/content/2011/5/28/5.pdf" и от този сайт http://www.hcch.net" , че Канада, не е страна по тази конвенция за съжаление.

Идеята на тази Конвенция е Всяка договаряща държава да освобождава от легализация документите, по отношение на които се прилага тази конвенция и които трябва да се представят на нейна територия. По смисъла на тази конвенция легализация представляват единствено формалните процедури, чрез които дипломатическите и консулските служители на държавата, на чиято територия трябва да се представи документът, удостоверяват истинността на подписа, качеството, в което е действало лицето, подписало документа, и при необходимост автентичността на печата или марката, поставени върху документа (чл.2)

Въпросът ми (към онези от вас, които са завършили образованието си в местен, канадски университет, след като са завършили тук висше образование) е дали ви се е налагало да правите легализация на българските си дипломи? И има ли смисъл да легализирам дипломите си предварително за целите на кандидастване в местен университет или работодател - моля за съвет?

P.S.Ясно, е че ако не ни одобрят за емиграция, това са пари, които се губят автоматично, но все пак - ако ще свърши работа и легализацията мога да я извърша предварително.
zenman
Мнения: 185
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 11:12 am

Re: Възможна ли е емиграция в Квебек с юридическа професия?

Мнение от zenman »

За да кандидатстваш в университет тук (говоря за Квебек), не ти трябва легализация на дипломата. Просто си пази превода от БГ, за да може местен преводач (каквото е изискването), да ти го завери. И това е просто, за да си спестиш пари тук и да платиш само за заверка, а не за превод и заверка. Иначе можеш просто с оригинала на дипломата да свършиш работа и тук. Дори не е необходима евалюация от MICC, защото университетите го правят сами. В колежите, обаче, си трябва. За другите провинции нямам идея как е. Разбрах, че не си се насочил насам, но реших все пак да ти дам информацията.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Възможна ли е емиграция в Квебек с юридическа професия?

Мнение от becks »

Lachezarov написа: дали ви се е налагало да правите легализация на българските си дипломи? И има ли смисъл да легализирам дипломите си предварително за целите на кандидастване в местен университет или работодател - моля за съвет? [/b]
Зависи от университета, но в 99% процента от случаите легализираните преводи на дипломата няма да ти свършат никаква работа. Дори и за работа не могат да ти помогнат. Повечето университети тук искат "transcripts" - на български - академична справка с оценките, изпратена по пощата от единия университет до другия. Това е стандартното. Според това къде кандидатстваш, може да ти се размине това изпращане и просто да им ги предадеш на ръка. Легализации и др. такива не вървят.

Предполагам си чел много по въпроса, но да те приемат в law school ти трябват максимално високи оценки от диплома, повече от перфектен английски и почти максимални оценки от приемния изпит. Въобще не е лесна работа.

В Онтарио, четох скоро, че има програма за приравняване на чужди дипломи. Това е най-лесния начин да "влезеш" с чужда диплома. Отнема няколко години и искат да вземеш определен брой изпити в law school. Разрови се и ще намериш информация. В последните 10 години 5 българи са започвали процедурата и никой не я е завършил.
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Lachezarov
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Окт 06, 2011 9:24 am

Re: Възможна ли е емиграция в Квебек с юридическа професия?

Мнение от Lachezarov »

"В последните 10 години 5 българи са започвали процедурата и никой не я е завършил." Това не звучи много окуражаващо...

Благодаря ви за мненията!
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Възможна ли е емиграция в Квебек с юридическа професия?

Мнение от Mr.D »

Lachezarov написа:"В последните 10 години 5 българи са започвали процедурата и никой не я е завършил." Това не звучи много окуражаващо...

Благодаря ви за мненията!
През Януари опитах да си подам документите от Америка за Канадски университет.
Дори и виза да имаш няма да те разгледат като местен студент ако не си лендвал. Някои тук, визирам кривоустатия, не мислят така.Ако искаш сто ЛСАТА, ТОЕФЕЛА си дрьж в София все им e тая. Нямаш ли лендинг документ , само като чуждестранен студент може да кандидатстваш.
Да на всички места искат транскрипт пратен директно от кьдето си завьршил, някаде може да мине номера(което ме сьмнява). Там ще ти разгледат всички класове и оценки които имаш. Важно е да са приравнени в кредитна система а оценките по тяхния бал. Като се разровиш ще разбереш че те сигурно си имат учреждения тук за тази цел и така ти не трябва да правиш нищо. Всички приемни изпити и интервюта(ако имаш) ги дрьж тук ,подготвяй се кадето си искаш. Следователно пак трябва пьрво да имигрираш и после да пробваш дали ще стане.
Кога ще вземеш виза, кога медицински, никой не знае сьс сигурност.
Ако почват семестьрите през септември а си взел визата в Август губиш си година.
По-добре си напьвай здраво езиците особенно Френския.Целият ти имиграционнен процес ще зависи от това.
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Възможна ли е емиграция в Квебек с юридическа професия?

Мнение от Mr.D »

За пред имиграционните ще ти трябват преводи,ние сме използвали тази фирма. Ако си в София
http://www.artedoc.com/"
На нас в Америка ни признаха дипломите които донесохме на място. Просто им обяснихме че от БГ университети няма как да им ги пратят(заяждаха се де).
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Възможна ли е емиграция в Квебек с юридическа професия?

Мнение от Koko »

Lachezarov написа:
Въпросът ми (към онези от вас, които са завършили образованието си в местен, канадски университет, след като са завършили тук висше образование) е дали ви се е налагало да правите легализация на българските си дипломи? И има ли смисъл да легализирам дипломите си предварително за целите на кандидастване в местен университет или работодател - моля за съвет?

P.S.Ясно, е че ако не ни одобрят за емиграция, това са пари, които се губят автоматично, но все пак - ако ще свърши работа и легализацията мога да я извърша предварително.
Лъчезаров, реално това са три разлчни неща - процедурата за имиграция, кандидатстване за работа в Канада, учене в Канадски университет. Затова и това как да се постъпи с дипломата зависи за какво точно ти трябва
- за имиграционната процедура - превод от заклет преводач би трябвало да е достатъчен
- за търсене на работа - за юрист не знам какви са възможностите на база само българската диплома и стаж. В общият случай евалюация от организация от рода на WES би трябвало да свърши работа, НО всичко зависи от самият потенциален работодател, до колко признава чуждо образование и трудов стаж, все пак обикновенно взимат на работа човек не само заради дипломата му
- за кандидатстване в университет - това май е най-сложно и поне според мене отговора е - в зависимост от това какви са приемните изисквания на конкретният университет. Същото важи и за професионалните организации, които обикновенно имат собствени изисквания за прием.
На въпроса има ли смисъл да се легилизира дипломата, поне според мене - не, няма за какво. За нито един от изброените по-горе варианти няма изрично изискване дипломата да е легализирана.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Възможна ли е емиграция в Квебек с юридическа професия?

Мнение от Marto »

Mr.D написа:
Lachezarov написа:"В последните 10 години 5 българи са започвали процедурата и никой не я е завършил." Това не звучи много окуражаващо...

Благодаря ви за мненията!
През Януари опитах да си подам документите от Америка за Канадски университет.
Дори и виза да имаш няма да те разгледат като местен студент ако не си лендвал. Някои тук, визирам кривоустатия, не мислят така.Ако искаш сто ЛСАТА, ТОЕФЕЛА си дрьж в София все им e тая. Нямаш ли лендинг документ , само като чуждестранен студент може да кандидатстваш.
Да на всички места искат транскрипт пратен директно от кьдето си завьршил, някаде може да мине номера(което ме сьмнява). Там ще ти разгледат всички класове и оценки които имаш. Важно е да са приравнени в кредитна система а оценките по тяхния бал. Като се разровиш ще разбереш че те сигурно си имат учреждения тук за тази цел и така ти не трябва да правиш нищо. Всички приемни изпити и интервюта(ако имаш) ги дрьж тук ,подготвяй се кадето си искаш. Следователно пак трябва пьрво да имигрираш и после да пробваш дали ще стане.
Кога ще вземеш виза, кога медицински, никой не знае сьс сигурност.
Ако почват семестьрите през септември а си взел визата в Август губиш си година.
По-добре си напьвай здраво езиците особенно Френския.Целият ти имиграционнен процес ще зависи от това.
Аз кандидатсвах точно като чуждестранен студент, преди да имигрирам и му говорех на човека от личен опит. Кандидатствах в няколко университета и ме приеха във всеки от тях - мисля, заради резултата ми на LSAT. Моята бакалавърска степен беше от САЩ, което направи нещата малко по-лесни, но не виждам проблем, ако дипломата му е от България.
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Възможна ли е емиграция в Квебек с юридическа професия?

Мнение от Mr.D »

Marto написа: Аз кандидатсвах точно като чуждестранен студент, преди да имигрирам и му говорех на човека от личен опит. Кандидатствах в няколко университета и ме приеха във всеки от тях - мисля, заради резултата ми на LSAT. Моята бакалавърска степен беше от САЩ, което направи нещата малко по-лесни, но не виждам проблем, ако дипломата му е от България.
Бакалавьр от САЩ и от Бьлгария са като черно и бяло. Колко английски си учил, колко бизнес класове си изкарал?
Аз например вколежа трябваше да уча сщетовотство, бизнес закон, публична реч и такива 2 години.Чак след това са специялните класове( компютри/програмиране).
Ти вече си ударил 4-5 години от процеса през който почти всеки минава.
Сьс адвокати не се спори :D
Как е хавата в Едмонтон?
Lachezarov
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Окт 06, 2011 9:24 am

Re: Възможна ли е емиграция в Квебек с юридическа професия?

Мнение от Lachezarov »

Здравейте отново,

Благодаря, че отделяте време да ми обясните всички тези неща!

Разбирам, че няма смисъл да харча още пари, още повече, че не е сигурно въобще дали може да ми послужи една местна българска заверка.

Има логика да си искат техен местен човек да удостоверява и преводите и информацията от ВУЗ.

След като легализацията няма да свърши работа, тогава ще пусна само преводи на дипломите с приложенията към тях, в които са посочени хорариумите по отделните дисциплини. Това е достатъчно за процедурата по емиграция в Квебек, нали така?
Публикувай отговор