Просто не е модерно да си българин

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Просто не е модерно да си българин

Мнение от myhata II »

Интересен анализ на автора и още по интересни коментари и изказвания под статията в секцията "Мнения"... стига да имате време да ги изчетете

http://www.segabg.com/online/new/articl ... id=0000901"
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от budtel »

Много добра статия. Автора е описал всичко много точно. Пропуснал е само да каже кой е виновен за състоянието на държавата. Но за да си отговорим на този въпрос нека си спомним кой дойде в началото на демокрацията в нашата страна за да дава съвети за прехода от социализъм към капиталистическа демокрация. Това бяха двама "братя" американци. Какво последва след това всички знаем - разруха, падение, масова емиграция, липса на перспектива, шок и ужас. По една или дрга причина братята американци не искат да има българи в България. И те го заявиха най-официално и нагло, че сме им трябвли не повече от 3 млн. за да има истинска пазарна икономика!?..
Те са се постарали и с това къде да се изселиме. Канят ни в Чикаго, Канада и други дестинации. Но какво ни дават в замяна - генно модифицирани храни, див капитализъм комбиниран със стрес, 30 годишни жилищни ипотеки, като се надяват през този перод да се разболеем или да умрем. Да не забравяме и рака по всички части на тялото, здравна система, която осакатява, оставя те да умреш бавно и не ти дава адекватна и квалифицирана помощ. С една дума оцелява най-силният!
Всъщност ако имаме късмет тук ще постигнем това което е постигнала баба ми и дядо ми през 30 те години на миналия век без токова стрес и мъки в България - семейство (4 деца) и собствена къща...
Мерси
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от Kan_Tangra »

Всъщност, не мога да говоря генерализирано, но пък за мен нещата се оказаха точно обратното.
В България имаше див капитализъм, тук не.
В България имаше неадекватна лекарска помощ, която ми съсипа здравето.
Тук лекарската помощ е адекватна и съответно ми помага, доколкото може, със вече съсипаното здраве. За 30годишните ипотеки, не знам. Цените на наемите, отоплението, както и на жилищата се доближават до тези в България. Но заплатата ми е да кажем 10ина пъти по-висока от тази, която бих получавал там. Отделно на всеки 5%, внесени за къща, фирмата ми внася други 6% от нея.
Изобщо, и аз обичам българското, но много в страни се изхвърляш с твърденията си.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от budtel »

Аз говоря за времена преди демократичните промени в България. Ясно е, че сега правят всичко възможно да ни изгонят от собствената ни държава. То ако беше хубаво кой щеше да емигрира. Това което искам да кажа е че не предлагат нищо по-хубаво от това което са имали нашите деди. С изключение на някой недосатъци, които споменах.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от pavelyankov »

budtel написа:Много добра статия. Автора е описал всичко много точно. Пропуснал е само да каже кой е виновен за състоянието на държавата. Но за да си отговорим на този въпрос нека си спомним кой дойде в началото на демокрацията в нашата страна за да дава съвети за прехода от социализъм към капиталистическа демокрация. Това бяха двама "братя" американци. Какво последва след това всички знаем - разруха, падение, масова емиграция, липса на перспектива, шок и ужас. По една или дрга причина братята американци не искат да има българи в България. И те го заявиха най-официално и нагло, че сме им трябвли не повече от 3 млн. за да има истинска пазарна икономика!?..
Те са се постарали и с това къде да се изселиме. Канят ни в Чикаго, Канада и други дестинации. Но какво ни дават в замяна - генно модифицирани храни, див капитализъм комбиниран със стрес, 30 годишни жилищни ипотеки, като се надяват през този перод да се разболеем или да умрем. Да не забравяме и рака по всички части на тялото, здравна система, която осакатява, оставя те да умреш бавно и не ти дава адекватна и квалифицирана помощ. С една дума оцелява най-силният!
Всъщност ако имаме късмет тук ще постигнем това което е постигнала баба ми и дядо ми през 30 те години на миналия век без токова стрес и мъки в България - семейство (4 деца) и собствена къща...
Мерси
Аман беееей :tmi:
Не ви ли писна да търсите под вола теле?????? Американците били виновни - хаха. Виновни са продажните ни политици, и ние самите като хора, които сами си избират управниците. Не е луд тоя дето яде баницата......
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от budtel »

pavelyankov преди да казваш нещо трябва да прочетеш повечко неща. Да слушаш само медиите не е достатъчно. Не е толкова елементарно, колкото си мислиш.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от budtel »

Ето още една интересна статия.
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=813188"

Не прави ли впечатление, че арабската революция много си прилича с източно европейската. Не е ли един и същи подстрекателя?...
Последното изречение на статията е доста добре написано.
А също нека не забравяме какво пише на еднодоларовата щатска банкнота.
Аз обаче се чудя какво ще стане ако новия световен ред се провали.
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от Mr.D »

budtel написа:Много добра статия. Автора е описал всичко много точно. Пропуснал е само да каже кой е виновен за състоянието на държавата. Но за да си отговорим на този въпрос нека си спомним кой дойде в началото на демокрацията в нашата страна за да дава съвети за прехода от социализъм към капиталистическа демокрация. Това бяха двама "братя" американци. Какво последва след това всички знаем - разруха, падение, масова емиграция, липса на перспектива, шок и ужас. По една или дрга причина братята американци не искат да има българи в България. И те го заявиха най-официално и нагло, че сме им трябвли не повече от 3 млн. за да има истинска пазарна икономика!?..
Те са се постарали и с това къде да се изселиме. Канят ни в Чикаго, Канада и други дестинации. Но какво ни дават в замяна - генно модифицирани храни, див капитализъм комбиниран със стрес, 30 годишни жилищни ипотеки, като се надяват през този перод да се разболеем или да умрем. Да не забравяме и рака по всички части на тялото, здравна система, която осакатява, оставя те да умреш бавно и не ти дава адекватна и квалифицирана помощ. С една дума оцелява най-силният!
Всъщност ако имаме късмет тук ще постигнем това което е постигнала баба ми и дядо ми през 30 те години на миналия век без токова стрес и мъки в България - семейство (4 деца) и собствена къща...
Мерси
Така е в цяла Източна Европа.Нормално е, но накои сьседни страни с които стартирахме по едно и сьщо време дьрпат здраво напред.


Ако прочетеш за Ирландия , Испания,Португалия, ще видиш че и те бяха много назад от останалите Европейски страни, и точно имиграция им помогна. Имиграцията евентулно ще ни заличи лошите навици. Млад имигрант сьс западно образование,Европейско или тукашно, ще вижда нещата по различен начин.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от Independent »

От цялата статия за мен ново беше едно-единствено нещо: факта, че вече използването на думата "роми" е политическо-некоректно и е заместено с "индо-българи". Защо не се наричат нещата с истинските им имена не ми е ясно обаче.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от budtel »

Много просто - има демократическа цензура
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от Koko »

budtel написа:Много добра статия. Автора е описал всичко много точно. Пропуснал е само да каже кой е виновен за състоянието на държавата. Но за да си отговорим на този въпрос нека си спомним кой дойде в началото на демокрацията в нашата страна за да дава съвети за прехода от социализъм към капиталистическа демокрация. Това бяха двама "братя" американци. Какво последва след това всички знаем - разруха, падение, масова емиграция, липса на перспектива, шок и ужас. По една или дрга причина братята американци не искат да има българи в България. И те го заявиха най-официално и нагло, че сме им трябвли не повече от 3 млн. за да има истинска пазарна икономика!?..
Те са се постарали и с това къде да се изселиме. Канят ни в Чикаго, Канада и други дестинации. Но какво ни дават в замяна - генно модифицирани храни, див капитализъм комбиниран със стрес, 30 годишни жилищни ипотеки, като се надяват през този перод да се разболеем или да умрем. Да не забравяме и рака по всички части на тялото, здравна система, която осакатява, оставя те да умреш бавно и не ти дава адекватна и квалифицирана помощ. С една дума оцелява най-силният!
Всъщност ако имаме късмет тук ще постигнем това което е постигнала баба ми и дядо ми през 30 те години на миналия век без токова стрес и мъки в България - семейство (4 деца) и собствена къща...
Мерси
Ако трябва да се хвърли вината върху американците, то тогава би трябвало да се върнем към срещата в Техеран пре 1943г между Сталин, Чърчил и Рузвелт когато тримата решават как ще си поделят света след края на Втората световна. За съжаление България се оказва под руският ботуш, но заслугата за това е и на тримата, които буквално на една салфетка написват коя държава под чия сфера на влияние ще бъде.

Будителю, това кой по ред ник ти е? Че почнах да губя бройката.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от Bistra »

budtel написа:Това бяха двама "братя" американци.
Ама, ти сериозно ли??????? :o
Аз онази другата тема я пуснах на майтап, не защото вярвам на думичка от казаното в клипчето. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от Koko »

Да допълня и това - някъде през 1988 или 1989 когато в СССР перестройката беше в разгара си, но бай Тошо все още беше на власт, трима руски журналисти взеха интервю от Маргарет Тачър. В това интервю тя каза нещо много интересно: "Вие (имайки предвид социалистическият блок) избрахте най-дългият път към капитализмът".
Вече повече от 20 години се оказва че тя е по-права отколкото сигурно и тя самата си е представяла тогава.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от pavelyankov »

budtel написа:pavelyankov преди да казваш нещо трябва да прочетеш повечко неща. Да слушаш само медиите не е достатъчно. Не е толкова елементарно, колкото си мислиш.
А ти откъде знаеш колко съм чел ?
Медии ? Не ми се рови из старите ми постове в БГ Канада, но неведнъж съм казвал, че в България независими медии не съществуват - в България медиите са за да манипулират хора като теб :) Аз отдавна не чета вестници, че и новини по телевизията не гледам вече.
И кое да е елементарно не разбрах? Тези, които манипулират огромни маси хора, познават отлично човешката психика. Докато хората сами не започнат да се променят, манипулаторите винаги ще ръководят.
Новият световен ред ? Късно е либе за китка - Коко много точно е написал кога, къде и как е определена посоката, в която ще се движи България.
Има два варианта тази посока да се промени:
1. Чърчил да възкръсне и на чиста салфетка да напише: България - 75% британско, 25% руско влияние.
2. Революция.
Помисли и ми напиши кой от двата варианта е възможен в днешния глобализиран свят ;)
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от budtel »

Е какво му беше токова лошото под руско управление. България никога не е била толкова зле както сега. Под никой друг ботуш не е била така унизена, а заедно с нея и ние дето търчиме по държавите да търсиме някакъв си измислен стандарт.
Ама хайде да си кажем истината, то бива цензура, но тази дето ни завладява е вече по-голяма от комунистическата.
Публикувай отговор