Тема за размисъл за бъдещите кандидат-емигранти

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
novotel
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 9:14 am
Местоположение: Montreal

Тема за размисъл за бъдещите кандидат-емигранти

Мнение от novotel »

KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Тема за размисъл за бъдещите кандидат-емигранти

Мнение от KASTA7372 »

Това предложение се очакваше! Аз предлагам обаче да спрат рефюджитата...
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Тема за размисъл за бъдещите кандидат-емигранти

Мнение от Mr.D »

Ако може го пусни и на английски.
novotel
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 9:14 am
Местоположение: Montreal

Re: Тема за размисъл за бъдещите кандидат-емигранти

Мнение от novotel »

pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Тема за размисъл за бъдещите кандидат-емигранти

Мнение от pumpy »

Mr.D написа:
Ако може го пусни и на английски.
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Е, ти ще си от засегнатите ....
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Тема за размисъл за бъдещите кандидат-емигранти

Мнение от roumensp »

pumpy написа:
Mr.D написа:
Ако може го пусни и на английски.
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Е, ти ще си от засегнатите ....
????
Защо смяташ, че всички са дошли по квебекарската програма? В BC максимум 2-3% от хората могат да вържат няколко думи на френски. И как той ще е засегнат след като живее в Албърта (ако не греша) ?
Аз също се дразня като видя обяви или линкове към страници само на френски. В края на краищата, 3/4 от канадците говорят само английски и това е основният език тука, независимо какво пише в конституцията.

PS
От друга страна, тоя под-форум се казва "Имиграция в Квебек", така че разни англофили като мен нямат голямо основание да се навират тук. :D
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Тема за размисъл за бъдещите кандидат-емигранти

Мнение от pumpy »

roumensp написа: Защо смяташ, че всички са дошли по квебекарската програма? В BC максимум 2-3% от хората могат да вържат няколко думи на френски. И как той ще е засегнат след като живее в Албърта (ако не греша) ?
Аз също се дразня като видя обяви или линкове към страници само на френски. В края на краищата, 3/4 от канадците говорят само английски и това е основният език тука, независимо какво пише в конституцията.
Защото темата е пусната в Провинция КЕБЕК на форума. Цитираната статия е за провинция КЕБЕК. Изписана е на езика, които се говори в провинция КЕБЕК. И моя коментар е по отношение на този език.
Ако си по някоя друга програма то темата не те засяга. Ако си по програмата на провинция КЕБЕК и искаш да прочетеш тази статия на език друг от френски, то ще си определено от засегнатите. Какво правят 3/4, 4/5 или 17/19 от канадците в другата част на страната няма никакво значение за тези, които ТРЯБВА да говорят френски за да минат по КЕБЕКАРСКАТА процедура. (точка)

BTW с времето се научих, че френския език е МНОГО по-ценен в запандата част на страната, отколкото в Кебек -поне в моята професия. В Кебек има 8 милиона, които говорят френски, на запад няма особено много. Затова да си лекар/зъболекар/дентален хигиенист, който говори френски там където има френско говорящи малцинства е къде къде по-добре, отколкото да си такъв в Кебек....
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Тема за размисъл за бъдещите кандидат-емигранти

Мнение от roumensp »

Само не отговори как Mr. D ще е засегнат. :D

За френския, не знам ... Синът ми е във френч имърджин, но все още не съм съвсем убеден дали наистина ще има полза от френския в бъдеще. Но поне няма да му навреди, в това съм сигурен. :D

Между другото, аз съм учил френски доста години. Загубих го напълно, защото така и никога не ми дотрябва.

Колкото до линка - това е предложение на лидер на някаква новосформирана коалиция, за която никой не е и чувал, така че едва ли трябва да се приема много насериозно.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Тема за размисъл за бъдещите кандидат-емигранти

Мнение от myhata II »

pumpy написа:
roumensp написа: Защо смяташ, че всички са дошли по квебекарската програма? В BC максимум 2-3% от хората могат да вържат няколко думи на френски. И как той ще е засегнат след като живее в Албърта (ако не греша) ?
Аз също се дразня като видя обяви или линкове към страници само на френски. В края на краищата, 3/4 от канадците говорят само английски и това е основният език тука, независимо какво пише в конституцията.
Защото темата е пусната в Провинция КЕБЕК на форума. Цитираната статия е за провинция КЕБЕК. Изписана е на езика, които се говори в провинция КЕБЕК. И моя коментар е по отношение на този език.
Ако си по някоя друга програма то темата не те засяга. Ако си по програмата на провинция КЕБЕК и искаш да прочетеш тази статия на език друг от френски, то ще си определено от засегнатите. Какво правят 3/4, 4/5 или 17/19 от канадците в другата част на страната няма никакво значение за тези, които ТРЯБВА да говорят френски за да минат по КЕБЕКАРСКАТА процедура. (точка)

BTW с времето се научих, че френския език е МНОГО по-ценен в запандата част на страната, отколкото в Кебек -поне в моята професия. В Кебек има 8 милиона, които говорят френски, на запад няма особено много. Затова да си лекар/зъболекар/дентален хигиенист, който говори френски там където има френско говорящи малцинства е къде къде по-добре, отколкото да си такъв в Кебек....

Не е точно така Пумпи,тука не щат и да чуят за Френски,има работи но много рядко на които и двата езика са + ,но пак повтарям много рядко
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Тема за размисъл за бъдещите кандидат-емигранти

Мнение от pumpy »

myhata II написа: Не е точно така Пумпи,тука не щат и да чуят за Френски,има работи но много рядко на които и двата езика са + ,но пак повтарям много рядко
Е да де и аз това казвам. Да си лекар/зъболекар в град с френско говорящо малцинство е МНОГО рядка професия и има своето предимство. Освен това трябв ада правим разлика между Торонто и Манитоба, Албърта, БС като провинции. Никой не очаква компактно френско говорящо малцинство е даунтаун Торонто...

Имам приятел, който живее в Форд Лодердейл и когато минала година си търсеше работа намери клиника, където търсят зъболекар, който говори ФРЕНСКИ - представи си колко кебекари ходят на зъболекар във Флорида ;). В западна Канада има градове, където френско говорящото малцинство е по-голямо като население от кебекарите във Флорида.
Последно промяна от pumpy на Пет Сеп 02, 2011 10:34 pm, променено общо 1 път.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Тема за размисъл за бъдещите кандидат-емигранти

Мнение от balbi »

:y:
Аватар
emilcho
Мнения: 613
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 2:56 pm
Местоположение: Montreal

Re: Тема за размисъл за бъдещите кандидат-емигранти

Мнение от emilcho »

roumensp написа:Само не отговори как Mr. D ще е засегнат. :D

За френския, не знам ... Синът ми е във френч имърджин, но все още не съм съвсем убеден дали наистина ще има полза от френския в бъдеще. Но поне няма да му навреди, в това съм сигурен. :D

Между другото, аз съм учил френски доста години. Загубих го напълно, защото така и никога не ми дотрябва.

Колкото до линка - това е предложение на лидер на някаква новосформирана коалиция, за която никой не е и чувал, така че едва ли трябва да се приема много насериозно.
Тук не си прав: Според Уикипедия http://en.wikipedia.org/wiki/Fran%C3%A7ois_Legault"
"In early 2011, Legault co-founded a new political movement called the Coalition for the Future of Quebec (Coalition pour l'avenir du Québec') which aims to bring together like-minded voters in a single party regardless of their views on Quebec nationalism. Opinion polls suggest that this movement, were it to form a political party, would win a plurality of votes in a general election."

Доколкото зная, въпросният пич доскоро беше член на Парти Кебекуа, ма нещо се изпокараха и реши да си направи собствена партия. Вероятно ще е следващият Премиер на Кебек.
"I am a very stable genius " - Powered by Donald Trump
"Donald Trump is a fucking moron " - Powered by Rex Tillerson
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Тема за размисъл за бъдещите кандидат-емигранти

Мнение от roumensp »

Не знам, може и да е прав ... В момента Квебек се използва за задна врата към федерална Канада. Но и аз споделям мнението, че е по-добре да окастрят бройката за рифюджита вместо тая за "стандартна" имиграция.
novotel
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 9:14 am
Местоположение: Montreal

Re: Тема за размисъл за бъдещите кандидат-емигранти

Мнение от novotel »

Poumpy, не се изненадвай за Форд Лодердейл, това си е вилната зона на доста кебекарски пенсионери ;) А изказването на François Legault просто отразява нагласите на средностатистическия кебекар, това е. Но все ми се струва, че е въпрос на време да стане и официална политика по отношение на имигрантите (лично мнение). Колкото до това кого засяга - имайки предвид, че повечето от имигрантите, идващи от БГ, минават по квебекарската процедура, независимо къде се установяват после, мисля, че статията би била интересна за доста от четящите този форум. Пуснах я просто за инфо, не съм искал да разпалвам спор френски-английски или квебек-федерална част. Бежанците, според мен, не са чак такъв проблем - цяла Канада приема между 10 и 12 000 бежанци годишно, а имигрантите само в Квебек са 50 000 годишно. И само да добавя...Квебек Е ВЪВ федерална Канада ;) Със здраве.... :beers:
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Тема за размисъл за бъдещите кандидат-емигранти

Мнение от roumensp »

novotel написа:И само да добавя...Квебек Е ВЪВ федерална Канада ;)
На книга - да. Но когато четеш "Terms & Conditions" за каквото и да е, винаги рано или късно стигаш до параграфа "except residents of Quebec". Пък и другите провинции си нямат националистически партии и референдуми за/против отцепване от Канада. За щастие, това вече май излиза от мода, поне според резултатите от последните избори.

Както и да е - cheers и от мен :handshake: .
А тия дето искат да кандидатстват по квебекарската процедура по-добре да подават по-скоро, че никой не знае какво ще е положението след година или две.
Публикувай отговор