Въпрос за висшето образование в Монреал?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Въпрос за висшето образование в Монреал?

Мнение от kristian31 »

Здравейте,искам да попитам следното. Ако някой знае или има опит моля да сподели.Идеята ми е следната:възможно ли е,чисто физически,да се работи и учи в монреал?Така съм го замислил засега,да работя,но искам и да уча.Плюс това имам и съпруга и дъщеря на 7г,и те ще са с мен.Предварително благодаря.
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Въпрос за висшето образование в Монреал?

Мнение от yahoo »

Може - имам десетки познати в Монреал, които са го направили. За някои обаче се оказа свръх възможностите да съчетаят семейство, работа и учене едновременно. Успех!
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Re: Въпрос за висшето образование в Монреал?

Мнение от kristian31 »

Благодаря ти yahoo,случайно да знаеш имат ли задочно като тук,или най добре ако имаш някакъв линк към училища или нещо такова.
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Въпрос за висшето образование в Монреал?

Мнение от Kan_Tangra »

Не съм чувал за задочно, но до колкото в помня задочното в бг беше главно работа и не много учене.
Ако искаш да го правиш това с ученето и работата се приготви за обратното. Главно учене, и работа между другото.
Сайтове, ако си се запътил в монреал, пишеш в гугъл монреал и университет, трябва да ти излязат 4: конкордия, макгил, юкам и унив де монреал.
Проверяването какво как се изисква какви са им програмите как се влиза и стипендиите, е още един тест дали можеш да се занимаваш с това или не.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Въпрос за висшето образование в Монреал?

Мнение от yahoo »

Не говорех за редовно обучение и работа когато може, защото най-често програмата е толкова натоварена, че на работа често ще спиш. Естествено е че има и задочно. Не навсякъде и не за всички специалности, но има. Ето един пример.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Въпрос за висшето образование в Монреал?

Мнение от Californian »

kristian31 написа:Здравейте,искам да попитам следното. Ако някой знае или има опит моля да сподели.Идеята ми е следната:възможно ли е,чисто физически,да се работи и учи в монреал?Така съм го замислил засега,да работя,но искам и да уча.Плюс това имам и съпруга и дъщеря на 7г,и те ще са с мен.Предварително благодаря.

Само се хващам за теб любопитно ми е колко струва една магистратура на семестър в Канада?!? Горе-долу?
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Въпрос за висшето образование в Монреал?

Мнение от todor73 »

1000 $ е таксата на семестър в социалистическа провинция Кебек :D
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Въпрос за висшето образование в Монреал?

Мнение от Californian »

todor73 написа:1000 $ е таксата на семестър в социалистическа провинция Кебек :D
Късметлий наистина е социално. Евала :tmi:
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпрос за висшето образование в Монреал?

Мнение от Koko »

kristian31 написа:Здравейте,искам да попитам следното. Ако някой знае или има опит моля да сподели.Идеята ми е следната:възможно ли е,чисто физически,да се работи и учи в монреал?Така съм го замислил засега,да работя,но искам и да уча.Плюс това имам и съпруга и дъщеря на 7г,и те ще са с мен.Предварително благодаря.
Уточни какво точно искаш да учиш и предполагам ще получиш по-изчерпателни отговори.
Доста имигранти минават по този път - учене и работа и по принцип има доста програми направени за работещи хора, но обикновенно такова учене отнема и повече време.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
nikolovata
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:40 pm
Местоположение: До mоста...

Re: Въпрос за висшето образование в Монреал?

Мнение от nikolovata »

Понякога по-прекия път към намирането на работа е колежът, обмислете и този вариант. Тук ''университетска диплома'', не винаги означава по-висока заплата. Най-ниската унив. степен е сертификатът и е 10 кредита (всеки е по 3 часа на седмица). Може да пишете колкото си искате кредити на семестър, но 8 години е макс. срок за това (поне за UQAM). Бакалавърът е 30 кредита (или 3 сертификата)...Ако учите подобна на спец. ви от Бг., може да ви признаят и някои предмети (на база конспекти или описание на изучавания материал).

''чисто физически'' с дете на година и половина, се преборих с 4 кредита и 24 часа работа на седмица (3 дена).
Mненията са като задниците, всички ги иmаmе, но не винаги е удачно да ги показваmе!
Philippo
Мнения: 292
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 12:33 pm
Местоположение: Montreal

Re: Въпрос за висшето образование в Монреал?

Мнение от Philippo »

Моят BAC беше 94 кредита (31 курса), а на жена ми сертификата - 30 кредита (10 курса), а след това Maîtrisa беше 45 кредита. И не съжаляваме!... А кой, па какво, па дали ЛЕСНО ще си намери работа, а па дали ще е ЩАСТЛИВ ...никой не може да ти го предскаже! Успех!
Публикувай отговор