До Монреал и..........

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Blue Passion
Расист-ново поколение
Мнения: 809
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:36 am

До Монреал и..........

Мнение от Blue Passion »

:wave2: :wave: :krila:
Последно промяна от Blue Passion на Съб Май 01, 2004 3:53 pm, променено общо 3 пъти.
Аватар
emyangels
Мнения: 724
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 8:38 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от emyangels »

СУПЕР РАЗКАЗ!!! Отделих доста време за приятното четене и не пропуснах нито дума!!! Много благодарим за споделените впечатления!!! На вас приятен престой и да трупате още хубави впечатления!!!
Nadya i Todor
Мнения: 37
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 10:36 am
Местоположение: България

Мнение от Nadya i Todor »

Здравей Blue Passion! Радваме се че вече сте на канадска земя.
Възхищение :shock: :D за старанието да напишеш толкова много неща.
Успех!
Аватар
mariane
Мнения: 258
Регистриран на: Съб Апр 10, 2004 10:57 pm

Мнение от mariane »

Ne razbiram kak razbraxte 4e ca koaaak ta xorata ci govorat kakto ci znaiat i molia ako znae niakoi bi li mi kazal kak ce nari4a dialekta na angl. variant tyv v canada, i negoviat analog v USA. Zashtoto bez da cam kompetentna razlikata ne e malka. Clyjitelkite kadeto i dae izcklu4aia karfura za razpredelenie za izu4avane na ezik ca napalno bezy4actni na kav ezik shte im govorish te gledat da te otpratiat vajmojno nai barzo nezavicimo dali imash ili niamash frencko r. Az li4no cam c frencko r ot rojdenie no tova ne mi pomogna da razbiram xorata. Za yto4nenie camite francyzi ne govoriat na r ama vie cigor cye cyper c franceto? Ca va? Niama nikakva vrazka mejdy tova kakvo vi e pokazala clujitelkata i ezika. Migar kitaickata i kolejka i takiva ima shte propadi vci4ki naxalnici c frencko r e edva ce cpravia trydno im e na xorata no govoriat. I oshte neshto po vaproca za deteto nevijdam kav vi e bil problema dokolkoto razbiram ctavaa vaproc za dete ctoialo 8-9 na edno miasto e kak ickaate da ce darji ili vie ste ve4e xora na vazrast doshli da potarciat cpokoictvie za ctarini. A ina4e dobre doshli i priatna aklimatizacia ot men ili Bon chanc kakto bi kazal niakoi jabok :roll:
pp za cpravka tyk ima xybav i jeni napr. Concordia La Salle ako te interecyvat podrobnocti shte ti dam nika na maja mi :lol: , 4e az necam zapoznata v detaili
Последно промяна от mariane на Пон Апр 19, 2004 11:30 am, променено общо 1 път.
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

mersi

Мнение от edelwais »

za interesnoto chetivo.

a ti samo malko izchakai da de postopli vremeto, i pak shte si pogovorim za jenite :D (a moje i veche da sym se izbushil :? )
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
Аватар
agaton
Мнения: 406
Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 12:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от agaton »

edelwais,

Ne si se izbushil, i tuk, kakto i navsqkude ima hubavi zeni... A ova che shte sreshnesh poveche groznovatichki e vqrno... no nali trqbva da ima i grozno za da ocenime krasivoto :) :wink:

Za razkaza moga da kaza, che e dosta po-malko subektiven ot drugi, koito sam chel iz foruma... vapreki tova si ostava edna gledna tochka. Pozdravi na avtora che e imal turpenieto da go izpishe i da zapoznae horata s nqkoi nesha. Na men sushto nqkoi neshta mi se struvaha takiva, kakvito gi opisvash, kogato doidoh, sled tova mi izglezdaha po drug nachin, a sega e savsem razlichno... tui che ima kakvo oshte da se vidi!

P.S. Nai mi haresa opisanieto na stuardesite... :lol:
"Une réaction anormale à une situation anormale est une réaction normale."
V.Frankl (1962)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Ех, тези стюардеси бре...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Krassiiv

Мнение от Krassiiv »

E evgeni nemam vreme da go 4eta. :lol: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Mnogo interesno :D
Strahotno e tova kak na vseki mu pravi vpechatlenie razlichno neshto. Az naprimer izobshto ne byah obarnala vnimanie na tova, che trotoarite sa betonni :D . Ama kato se zamislih - betonni sa si naistina.
Za lipsata na kanal v banite. Predpolagam, che dushat vi e vav vanata. Kupuvate si edna zaveska za vana (ima gi v Dollarama) i shte vidite, che sled kapane podat si ostava absoljutno suh i nyama nuzhda ot barsane.
Zhelaya vi uspeh!
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Мнение от mirkaa »

interesen razkaz :) radvaite se che vse oshte imate vreme da pishete po tolkova.

tova za banite bez e kanal e goliam maitap. na moia priatel tova beshe pyrvoto nelepo neshto koeto mu napravi vpechatelnie v bg. kak se kypesh vsyshtnost v samata bania (staia) i sled tova ima opastnost da se podhlyznesh i razbiesh glavata v niakoi ryb, neshto sravnitelno po-opasno. i kak ako iskash sled tova da si izpolzvash baniata, triabva da ia zabyrshesh staratelno, ili da ia chakash da syhne 100 chasa. dosta typo.

a po po-gornia razkaz, ne moga da podmina otnoshenieto kym "dyrtite" stuardesi. aah, de me izviniat "dyrtite" hora na po 55 godini, ujas :) prosto si pripomnih neshta ot bg bitie, kak tam edna jena sled 28 se smiata za dyrta veshtica, i da ne govorim, che v momenta e pochti nevyzmojno da si nameri rabota ako e nad 30god, ta ako shte i s super staj da e. ami tova e edna ot velikite razliki mejdu bg i american kontinent.
s risk da me linchuvat tuk, syshto smeia da kaja che bg myje sa razglezeni do nemai kyde, zashtoto sa sviknali da gledat krasivi bg i da gi take for granted, i to bez otsreshtnoto pokritie, ako razbirate kakvo iskam da kaja :wink: tova si e fakt. i za tova vsichki sa potreseni kato doidat tuk, kak jenite im bili "grozni"... ne, gospoda bg myje :D ne sa grozni jenite im, te prosto sa normalni, a bylgarkite sa naistina krasivi, no tova nikoi ne moje da go oceni predi da e pohodil po sveta. da ne govorim i za bezkrainata tema kak po-tochno se otnasiat bg myje kym prekrasnite im polovinki, hehe. mislia, che dosta hora mogat da si go priznaiat tuk, sled niakolko godini emigrantski jivot, i vsyshtnost vijdaiki kakvo e naokolo, i kakvo te imat do sebe si, i kakvo ceniat horata tuk, kato fidelity, respect i t.n.. kolko e stranno, che mnogo ot bg semeistva tuk stavat strahotno zdravi :) pone imam tolkova primeri pred ochite si. neshta, deto vyrviat v bg za normalni, kato myja ti da si ima liubovnica-uchenichka i da se otnasia s "jenata" kato s "mumia" shtoto bila veche nad 35, tuk sa prosto nemislimi. zabavno, nali?

ta makar i malko off-topic stana, tova mi ide ot komentarite za dyrtite stuardesi. ami mili synarodniko, za dobro, ili za zlo, v svobodnia sviat vseki ima pravo na rabota, i to kakvato i da e bila. i osven ako ne e za mis edi-koia-si, nikoi niama pravo da te diskriminira po tova kak izglejdash i na kolko godini si. nadiavam se, edin den i ti shte razberesh kolko v plius e tova, dori i za teb. tova che jenata e po-vyzrastna, ne oznachava che ne moje da si svyrshi rabotata po-dobre ot po-mladata i kolejka. e, verno, kazvash, nesrychna bila, no tova edva li se e dyljalo na godinite. tia, veroiatno si e bila takava i v nachaloto.
izobshto, s dve dumi, prekrasnoto na tazi chast na zemiata e che tuk ti davat SHANS! nikoi ne kazva che niama da sreshtnete spynki i trudnosti, horata sa podobni po cial sviat. no SHANS za uspeh mai v BG nikoi ne dava, i ne iska i da dade, taka che... kakvo da si govorim za vyzrastnite stuardesi :)

priaten den na vsichki i pojelavam na bg myje da ceniat kakvo imat - krasivi, inteligentni bylgarki, koito se doblijavat do opredelnieto na superwoman, zashtoto na vsichkoto otgore sa i prekrasni maiki, domakini, strashni sa v legloto, i sa rabotni kolkoto za 100 myrzelivi amerikanki!

pozdravi, mira
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Ех тия жени бре... няма грозни жени, има трезви мъже...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Dimitar Kolev

Мнение от Dimitar Kolev »

Abe ili az pian si hodia ili tuka ne6to barkate.4esto vigdam krasivi jeni I tuk v Mtrl.
Osven tova sum hodil v po4ti vsi4ki Evropeiiski durjavi,niakoi africanski I aziatski I navsiakade(S GOLIAMOTO IZKLIU4ENIE NA GREECE) ima krasivi jeni,po-krasivi ot BG pri tova…ama aide,4e I tova e otdelna tema…
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Мнение от mirkaa »

lele, tolkova li e zle v greece?? :)
ami ne znam, obache koito mi e doshyl na gosti v bg, mnenieto e edno i syshto - breh kakvi momicheta imate .... :D

Lubo, radvam se za teb, che si mu nameril nachina :wink:
Rosi

Мнение от Rosi »

mirkaa написа:, i kakvo ceniat horata tuk, kato fidelity, respect i t.n.. kolko e stranno, che mnogo ot bg semeistva tuk stavat strahotno zdravi :) pone imam tolkova primeri pred ochite si. neshta, deto vyrviat v bg za normalni, kato myja ti da si ima liubovnica-uchenichka
ne znam za USA, no tuk ne e taka kakto go opisva6.Daje naprotiv.Mnogo sa osvobodeni i smeniat partniorite si po niakolko puti na petiletka :D :D :D e izklu4enia vinagi ima. :lol:

PS.i az gi namiram za dosta grozni4ki :D :D Vsu6tnost po-4esto moje da se vidi privlekatelen muj otkolkoto privlekatelna jena.a komentara za stuardesite be6e naistina leko kazano neumesten :D :D
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

[quote="Lub0"]Ех тия жени бре... няма грозни жени, има трезви мъже...[/quote] :D :D :D

Kakto kazvashe moyat dever (ljubitel na Vapcarov):
"Zhena bez maska i bez grim - ozabeno. svirepo kuche" :P
Заключено