Подновяване на БГ лична карта

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: Подновяване на БГ лична карта

Мнение от Ascao »

zmeitshe написа: Аз бях в България през Юни и си изкарах нова лична карта. Глобиха ме 20 лева, щото старата изтекла през Април и съм закъснял.
Е, след като е 20 лв. не си струва загубения ден (заплата+бензин) да се ходи до Отава. Ще си ги подменяме в БГ значи...
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Подновяване на БГ лична карта

Мнение от Bistra »

Ascao написа:Е, след като е 20 лв. не си струва загубения ден (заплата+бензин) да се ходи до Отава. Ще си ги подменяме в БГ значи...
Абе, аз да ти кажа като си правя елементарна сметка, дори и 150 лв да те глобят, което е максимума е пак по-добре отколкото да се разхождаш до Отава.
-Освен заплата+бензин добави и по-високите такси за канадски жители.
-Спестяваш нерви и време.
-И не на последно място: От какъв зор ти е изпотрябвала българска лична карта, ако нямаш намерение да си ходиш до България?
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: Подновяване на БГ лична карта

Мнение от Ascao »

Bistra написа:
Ascao написа:Е, след като е 20 лв. не си струва загубения ден (заплата+бензин) да се ходи до Отава. Ще си ги подменяме в БГ значи...
Абе, аз да ти кажа като си правя елементарна сметка, дори и 150 лв да те глобят, което е максимума е пак по-добре отколкото да се разхождаш до Отава.
-Освен заплата+бензин добави и по-високите такси за канадски жители.
-Спестяваш нерви и време.
-И не на последно място: От какъв зор ти е изпотрябвала българска лична карта, ако нямаш намерение да си ходиш до България?
Взе ми думите от устата... :y: :)
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
Аватар
Stef
Мнения: 191
Регистриран на: Сря Авг 13, 2003 3:12 am
Местоположение: MTL

Re: Подновяване на БГ лична карта

Мнение от Stef »

Говорих с адвокат в БГ и той ми каза, че има глоба до 1 година след изтичане на личната карта. Ако си я подновите след това не би трябвало да има глоба :worried: малко странно но това е БГ :)
Go big or go home.
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Re: Подновяване на БГ лична карта

Мнение от some »

Българските консулства и посолства в Канада работят по такъв начин че да ти засилят убеждението че правилно си емигрирал.
Супер безотговорно и айляшко...
На телефон отговарят само ако е сряда, нечетен час и слънцето е в съзвездието Лира...
Даже те съветват да си изкараш документите в България, като че ли ей така се ходи до там, както до кварталния МОЛ.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Подновяване на БГ лична карта

Мнение от Independent »

Аз пък с ръка на сърцето мога да кажа, че с консулството в Отава сме нямали абсолютно никакви проблеми. Миналата година по това време се обаждах няколко пъти да си изясна процедурата за заверка на документи и всичките пъти бяха изключително любезни и отзивчиви. Когато отидохме на място, се оказа, че сме забравили някои неща и ни изчакаха да се върнем половин час след обявеното работно време, въпреки, че беше петък вечер преди дълъг уикенд. Единствената ми забележка е, че електронния адрес в е хотмейл, а не в домейна на външно министерство, и че нямат 1-800 номер за дълги разстояния. Но обслужването беше на ниво. Освен ако не са сменили консулката, не виждам какво още може да се иска от нея.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Подновяване на БГ лична карта

Мнение от ivandaman »

Stef написа:Говорих с адвокат в БГ и той ми каза, че има глоба до 1 година след изтичане на личната карта. Ако си я подновите след това не би трябвало да има глоба :worried: малко странно но това е БГ :)
Абсурд отвсякъде но дано да е вярно :)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Подновяване на БГ лична карта

Мнение от Bistra »

Ти, (Independent) явно не четеш! Аз ти казвам, че не искам да ходя на място! :x Телефонът не отговаря, следователно обслужването не е на ниво.Защо?
Ами, поради елементарната причина, че живеем в Канада, не в България, т.е. всичко би трябвало да се урежда по телефон. Е, как да стане като с последният няма връзка? :o
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11756
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Подновяване на БГ лична карта

Мнение от optics »

Хъ, аз съм имал късмет значи. Обадих се в Отава от първия път където някаква кака/леля с надменен глас ми обясни че не съм за тях, да съм се обадел в Торонто, щото Отава не отговаряла за западните покрайнини. Общо взето нещо такова "Вижте сега господине, Канада е разделена на две части..."
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Подновяване на БГ лична карта

Мнение от Bistra »

optics написа:Хъ, аз съм имал късмет значи. Обадих се в Отава от първия път където някаква кака/леля с надменен глас ми обясни че не съм за тях, да съм се обадел в Торонто, щото Отава не отговаряла за западните покрайнини. Общо взето нещо такова "Вижте сега господине, Канада е разделена на две части..."
Интересно ми е защо все вие от западните покрайнини имате късмет? :(
Румен също каза, че се е свързал без проблеми.
Анализирайки ситуацията стигнах до следните два извода:
- или съм попаднала във времето отредено за Skype връзка на служителките с техните роднини в България (понеже телефонът даваше постоянно свободно без отговор)
- или те (служителките) стриктно следят от кои покрайнини им се обаждат чрез дисплея на телефона си. Нали разбирате, ако са западните - прехвърлят топката на Торонто, ако са източните обаче трябва да отговарят - лошо, много лошо! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Подновяване на БГ лична карта

Мнение от Independent »

Bistra написа:Ти, (Independent) явно не четеш! Аз ти казвам, че не искам да ходя на място! :x Телефонът не отговаря, следователно обслужването не е на ниво.Защо?
Ами, поради елементарната причина, че живеем в Канада, не в България, т.е. всичко би трябвало да се урежда по телефон. Е, как да стане като с последният няма връзка? :o
Ей, аман значи! Човек да не изкаже някакво мнение, че веднага ще му наскачат разни припознали се! Първо, аз не говорех директно на теб, а по принцип. Второ, изказвам положително мнение, не виждам за какво ме критикуваш :x Трето, няма как да знаеш дали чета или не. И четвърто, както казах по-горе, на мен винаги са ми вдигали телефона. И не живея на запад. Пък ти си мисли, каквото искаш!
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Подновяване на БГ лична карта

Мнение от Bistra »

Independent написа:Ей, аман значи! Човек да не изкаже някакво мнение, че веднага ще му наскачат разни припознали се! Първо, аз не говорех директно на теб, а по принцип.
Taka ли звуча-като припознала се? Ама аз съм много добър физиономист, не може да съм се припознала. :D
И аз говорех по принцип. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Подновяване на БГ лична карта

Мнение от angelheart »

Аз пък подадох оплакване за нелюбезно отношение в съответната консулска служба в Отава. Хора много - случаи различни!
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Подновяване на БГ лична карта

Мнение от Independent »

Bistra написа:
Independent написа:Ей, аман значи! Човек да не изкаже някакво мнение, че веднага ще му наскачат разни припознали се! Първо, аз не говорех директно на теб, а по принцип.
Taka ли звуча-като припознала се? Ама аз съм много добър физиономист, не може да съм се припознала. :D
И аз говорех по принцип. ;)
Определено, иначе нямаше да си видя името пльоснато централно в поста ти. Както казах вече, аман!
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Подновяване на БГ лична карта

Мнение от roumensp »

Аз пък съм общо-взето доволен от обслужването на тия в Отава. Направиха изключение и ми приеха документите, които по принцип би трябвало да се обработят от консулството в Торонто, понеже живея в BC. Не съм имал проблеми да се свържа по телефона. Услуга, която би трябвало да отнеме около 3 месеца бе извършена за 1 месец (става дума за БГ паспорт).

Но не съм доволен от това, че никъде не е упоменато (или поне аз не знам къде да гледам), че консулството в Отава обслужва само Онтарио и Квебек. Не искат да изпращат документи по пощата, искат получаване на място и трябваше да се пазаря за изпращане по куриер (ползвах UPS).

Крайното ми мнение е, че служителите в консулството в Отава са любезни и услужливи, но организацията им куца. Т.е. типично по български. ;)
Публикувай отговор