Може ли да се напусне страната с текущ кредит към ДСК?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Lussy
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:04 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Може ли да се напусне страната с текущ кредит към ДСК?

Мнение от Lussy »

Здравейте!
Някой знае ли дали може да се напусне страната с непогасен заем от банка, като идеята е той да се погася от трето лице тук в страната.Ние сме съвсем в началния етап по пътя за Канада, но поне да съм наясно дали да си скъсаме г...за да го погасим или да си го оставим тук до съответния падеж.
Благодаря
You know you Are Bulgarian When...You say "tz" instead of "no".
You still carry lots of cash or spend 3 hrs drinking the same cup of coffee,
When you're hungry, and then you go and buy a pack of smokes..
AndMuchMoreeeeee;)
boyan
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 1:03 am

Мнение от boyan »

всички отпускани кредити са обезпечени- ипотека, залог, поръчители. ако вие лично не можете да палщате заема, то банката ще се удовлетвори от обезпеченията- ще продаде предмета на залога или ипотеката или ще подгони поръчителите. Ако някои друг плати вместо вас заема - например лице в качеството си на поръчител ще може да ви осъди за сумата. това разбира се са крайни варианти. никой на границата няма да ви върне защото имате кредит тук и там. Ако имате непогасени задължения към държавата (общо казано) обаче май могат да ви вземат задграничния паспорт (последното не съм го провериявал но май касае дългове от над 3000 лева).
boyan
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 1:03 am

Мнение от boyan »

sega prowerih stawa duma za zadulveniq ot nad 5000 lewa kum dyrvawata (publichni wzemania)
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Ami moje estestveno

Мнение от shnorhela »

Az sum jiv primer za tova veche sum v Canada imah zaduljenie koeto pogasih po kusno chrez roditelite si v DSK. Sumata e po malka ot tazi koiato si napisal ama pak si e suma. V dokumentite za visata nikude ne sum spomenal za zaduljenie , zashtoto ne mi se stori hubavo te i bez tova te baviat tolkova vreme ta ostava i takiva raboti da pishesh. Na letishteto ot Bulgarska strana edinstvenno mi vidiaha pasporta bi mi pechata i me pita za cel na putuvaneto kazah i "imigracia" namrushti se i mi vurna pasporta. Kazvam ti tova zashtoto biah chuval razni istorii ot uj seriozni hora - che se pravi proverka dali imash zaduljenia kum durjavata na "KOMPIUTUR" vuv vid na danuci licensii ili mita, ama iavno e drun drun zashtoto s kredit kum DSK ne beshe problem.
Аватар
Petia
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 8:06 pm
Местоположение: Vancouver

Мнение от Petia »

1. Хора, замислете се малко! Как биха могли да проследяват всеки изтеглил някакъв кредит от банка. В Блгария още няма единна система на гранична полиция и военни или пък данъчни,пък да не говорим за такава с банки...
2. Задължения към държавата не са задължения към банка.
ZouZou
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:20 am
Местоположение: Montreal

Мнение от ZouZou »

Замисляйки се над въпроса , в подкрепа на горните отговори , разсъждавах върху ситуацията на две мои приятелки, които са с жилищни заеми към банки и то с огромни суми . Тези заеми ще се изплащат от порядъка на 15 години.Нелогично е през този период да им отказват каквито и да е визи. Банките се интересуват всеки месец да си получават парите , а къде си надали ги интересува...
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Taka e, nyama kakvo da se shashkate, ima hora, znaete, deto pribraha ot razni banki desetki milioni v zeleno i pak si izlyazoha ot bg. Spoko! :lol:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Взимаш кредит от 600000 USD и се изнизваш като мокра връв...
Бая народ направи тоя номер...
:D
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
Lussy
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:04 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от Lussy »

ОК IvHaydu ще тегля не 600 000 USD, а 6 000 000 USD и кажи къде да те намеря за да се отблагодаря за съвета?:-)p
You know you Are Bulgarian When...You say "tz" instead of "no".
You still carry lots of cash or spend 3 hrs drinking the same cup of coffee,
When you're hungry, and then you go and buy a pack of smokes..
AndMuchMoreeeeee;)
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Ти изтегли кредита, Lussy, пък аз сам ще те намеря... :D
За хонорара по консултантските услуги...
Само да не ме изпреварят... :wink:
Успех! :D
:beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Ey, Lussy, kato go izteglish zaema, obajday se, az shte ti otkriya smetka tuk v kanadska banka, shte ti okaja logistichna podkrepa taka da se kaje, sreshtu skromna komisionna. :lol:
Vijdash li, IvHaydu kolko sam brz s ofertite, opitvam se da pod nosa da ti izmakna komisionnata. Sorry, priyatelyu, nishto lichno, business, bratche. :lol: Ako iskash shte delim, samo kaji kak po bratski ili po ravno. :lol:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Canuck написа:Ey, Lussy, kato go izteglish zaema, obajday se, az shte ti otkriya smetka tuk v kanadska banka, shte ti okaja logistichna podkrepa taka da se kaje, sreshtu skromna komisionna. :lol:
Vijdash li, IvHaydu kolko sam brz s ofertite, opitvam se da pod nosa da ti izmakna komisionnata. Sorry, priyatelyu, nishto lichno, business, bratche. :lol: Ako iskash shte delim, samo kaji kak po bratski ili po ravno. :lol:
Няма проблем, делим по равно : 1 дял за мен, 1 дял за теб и 1 дял за мен. Справедливо, нали?
And justice for all... :D
:D :beer: :wink:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
Lussy
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:04 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от Lussy »

Хей, момчета, то майтап, майтап, ама нали знаете, че на гол г.....си е живо е.....(няма да пиша глупости да не ме дисквалифицират). Така майтапа на страна - с какъв кредит мога да напусна страната имайки предвид, че ще си погасяме вноските най-стриктно, не става дума за някакво завличане, нито пък за голяма сума.
You know you Are Bulgarian When...You say "tz" instead of "no".
You still carry lots of cash or spend 3 hrs drinking the same cup of coffee,
When you're hungry, and then you go and buy a pack of smokes..
AndMuchMoreeeeee;)
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Hi, Lussy!

Savsem serozno, maytapa na strana, gleday da ne e poveche ot 5000 lv i ako iskash napravi palnomoshtno na mayka si ili nyakoy drug blizak chovek da te predstavlyava pred razlichni instancii. A, nie s IvHaydu nay-doborjelatelno se maytapim, nali znaesh. :lol:
Nyama da se shashkash, vsichko shte e OK. :lol:
Da, IvHaydu, yavno iskash da delim po ruski. :beer:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
Lussy
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:04 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от Lussy »

Canuck, не се и съмнявам за добронамерените ви майтапи, то без това не може, въоще не съм си го сложила навътре от шегичките ви.
И аз си мислех нещо подобно каквото ти казваш, ама все пак да питам и тук, не мога да се изтупам с този въпрос в банката(голям цирк ще бъде).
You know you Are Bulgarian When...You say "tz" instead of "no".
You still carry lots of cash or spend 3 hrs drinking the same cup of coffee,
When you're hungry, and then you go and buy a pack of smokes..
AndMuchMoreeeeee;)
Заключено