Със или без жената това е дилемата!!!!!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Dimazavar
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 4:02 am
Обратна връзка:

Със или без жената това е дилемата!!!!!

Мнение от Dimazavar »

Здравейте, имам една голяма дилема. Амбицирал съм се да подам документите до Виена, отговарям на изискванията според онлайн теста в сайта на Квебек. Нямам търсена професия но, имам висше ,имам стаж, оптимална възраст, среден английски и със средно ниво на френски (изразяване) минавам успешно теста .
Въпросът ми е , да включа ли жената и детето, при положение че жената няма и капка амбиция или да си подавам сам документите и след това да ги изтегля чрез опцията спонсорство !!!
Те двамата ми дават съответните точки но жената не ще да учи френски, а като ги включа и не и пиша точки за език не минавам теста. А доколкото се информирах винаги съпровождащият човек го подпитват и проверяват познанията му най много да навреди ако сме заедно.
И друго има че ако на интервюто кажат че тя трябва да си вдигне нивото на френският, а тя не пожелае , аз вече няма да имам шанс , нито нова процедура нито мога да и налея френски в главата.
Какво ще ме посъветвате че наближава момента за подаването до Виена а аз не мога да избера правилната стратегия.
http://www.dlstore.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Със или без жената това е дилемата!!!!!

Мнение от tonich »

1. Амбицираш жената.
2. Подавате заедно.
3. Ако не успееш да амбицираш жената, то тя ще се амбицира от само себе се по време на самата процедура - около 1.5 - 2 години.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Със или без жената това е дилемата!!!!!

Мнение от pumpy »

:) - това е много сладко "с жена или без"
Аз бях с жена, която твърдяхме говори френски и тя наистина ходи на курсове и се справяше много добре. Но на интервюто на първия въпрос отговори заучено и човека си мина дирекнто на английски и испански. Видимо не ни е "навредила" на процеса.
Ако жена ти не иска да имигрира, как си го представяш процеса на интеграция един ден тук в Канада ?
Ти ще правиш всичко възможно, а тя ще си прекарва деня на телефона с България и от сутрин до вечер ще ти "мрънка" да се връщате. Ако сте семейство тези неща се правят заедно, иначе края (и на семейството и на имиграцията) е предизвестен, вярвай ми.....
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Със или без жената това е дилемата!!!!!

Мнение от sudju4e »

pumpy написа:Ти ще правиш всичко възможно, а тя ще си прекарва деня на телефона с България и от сутрин до вечер ще ти "мрънка" да се връщате. Ако сте семейство тези неща се правят заедно, иначе края (и на семейството и на имиграцията) е предизвестен, вярвай ми.....
:y:
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Със или без жената това е дилемата!!!!!

Мнение от Bistra »

Да ти кажа от "женска" гледна точка.(как беше при нас) За емиграция не бях съвсем сигурна, но за сметка на това бях сигурна в човека до мен. В България нямаше нещо или някой, който да ме задържа. Всъщност може би имаше, но то повече ми пречеше отколкото помагаше. Та процедурата започнах аз ( по-неблагонадежният кандидат така да се каже :D ) и я изведох успешно докрай. Като дойдохме тук за бързата адаптация много ми помогна вродената ми ненавист към телефоните и дългото ми невръщане в България. А, пропуснах да отбележа и почти нулевата комуникация с българи.Успех в решението ти, каквото и да бъде то! ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Victualia
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 5:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Със или без жената това е дилемата!!!!!

Мнение от Victualia »

tonich написа:1. Амбицираш жената.
2. Подавате заедно.
3. Ако не успееш да амбицираш жената, то тя ще се амбицира от само себе се по време на самата процедура - около 1.5 - 2 години.
И на мен този подход ми се струва най-добрият :) Стискам ви палци!
DCS 25.10.2011
Визи 25.10.2013
Полет 25.08.2014

"Formal education will make you a living, self-education will make you a fortune...
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Със или без жената това е дилемата!!!!!

Мнение от jasmin_veni »

Не знам какво да те посъветвам, в крайна сметка имате дете. Действително тя може да се амбицира по време на процедурата, но не забравай, че съществува вариант да подадете документи заедно и после тя да се откаже. В такъв случай не знам какво се прави - дано някой съфорумец се включи.

Ако се амбицира, заминете заедно, то трябва да знае, че в началото е много трудно. Да не стане после - ти ме доведе, не искам вече в Канада, давай да се връщаме обратно.

На мен ми трябваха две години да амбицирам мъжа си, първоначално отхвърляше и започнах да споменавам по дума-две за Канада, после повече и накрая решението сам реши, че иска да емигрираме. Но никога не бих го накарала да отидем някъде, където той не иска. Ако съществува и минимален шанс той да се откаже, нямаше да започваме учене на френски, преводи и заверки. Просто не бих заминала без него, освен ако не се случи нещо, което коренно да преобърне предствавите ми.

Не забравяйте и детето, как ще му обясните защо тати заминава, а мама и той остават тук.
Ти казваш - после може да ги спонсорирам. А ако жена ти не желае категорично да дойде, какво правите с детето?

Може да не отговаряш на въпросът ми, но все пак ще си го задам. Какви са нейните основания да не иска да замине?
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Dimazavar
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 4:02 am
Обратна връзка:

Re: Със или без жената това е дилемата!!!!!

Мнение от Dimazavar »

Благодаря за отговорите,
е тва е че на мен мотивацията ми е изключително силна, уча по 6 часа всеки ден френски! И дали ще замина с нея или без нея ми е се тая рано или късно ще и увре главата. Само че за самата процедура от значение как си подаваш документите.
Има и вариант да пиша и синчето ама не знам дали е възможен! Бащаа и син, де е майката?! :)
http://www.dlstore.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Със или без жената това е дилемата!!!!!

Мнение от angelheart »

Пииич, помня те! Останал си ми в спомените с паметната тема "Бира, секс & rock'n roll" :D Проектите ти за имиграция явно са напреднали след славното обсъждане на купонджийската страна на живота тук! Сега сериозно - разумно е ако ще подавате документи жена ти да понаучи що-годе някакъв френски и да кандидатствате заедно. В противен случай спонсорската програма си е живо заробване, защото ще трябва да плащаш от джоба си медицинските разходи и тези за лекарства на жена си и детето за един неприятно дълъг период от време. Потърси още информация в сайта на имиграционните на Квебек, виждам че насам си се запътил.
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Dimazavar
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 4:02 am
Обратна връзка:

Re: Със или без жената това е дилемата!!!!!

Мнение от Dimazavar »

angelheart написа:Пииич, помня те! Останал си ми в спомените с паметната тема "Бира, секс & rock'n roll" :D Проектите ти за имиграция явно са напреднали след славното обсъждане на купонджийската страна на живота тук! Сега сериозно - разумно е ако ще подавате документи жена ти да понаучи що-годе някакъв френски и да кандидатствате заедно. В противен случай спонсорската програма си е живо заробване, защото ще трябва да плащаш от джоба си медицинските разходи и тези за лекарства на жена си и детето за един неприятно дълъг период от време. Потърси още информация в сайта на имиграционните на Квебек, виждам че насам си се запътил.
Бира, секс & rock'n roll forever!! :D
Проектите се движат с пълна пара, 6-5 няма и просто гледам да планирам нещата без изненади!
Предпочитам да разчитам на себе си, ама явно ще трябва да понатисна половинката да понаучи този "някакъв френски". Пък и дори да ни скъсат и ни върнат за доучване ще се надявам ТЯ да е вече мотивирана и да постигне някакво ниво. Иначе трябва да подавам отново документи сам и тн , дълга и широка схема!!!!
Прав си за спонсорството, съвсем сложно ще стане, вместо да помагат ще ме натоварват!!
http://www.dlstore.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Със или без жената това е дилемата!!!!!

Мнение от Joya »

И моят съвет е - надъхай жената ;) Не и ли пречи простотията тук, всеки ден, и навсякъде. Все има нещо което я дразни, действай с него ;)
Имам познати ожениха се, минаха интервюто, заминаха, жената през цялото време мрънкаше да се връща. Едва изкараха 2 години мъки и се върнаха. Това е....
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
pipilota1
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 8:37 am

Re: Със или без жената това е дилемата!!!!!

Мнение от pipilota1 »

Имам същия проблем и не знам как да го реша. Въпросът ми е: дали има смисъл да кандидатствам сама, при положение че имам две деца - едното няма и година?
Аватар
zory_bory
Мнения: 133
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 5:11 am

Re: Със или без жената това е дилемата!!!!!

Мнение от zory_bory »

Дори да кандидатствате сами (без половинките), но искате да вземете децата - ще ви е необходимо изричното съгласие на другия родител за напускане на страната. Такава декларация ще ви бъде изискана още с първите документи във Виена. Вашите съпруг/съпруга ще ви дадат ли такава? Погледнато от страна на имиграционните служби - не звучи изобщо добре вашата кандидатура, понеже има неизяснени обстоятелства. Вие нямате развод, но искате да имигрирате сам, ще ви питат какво следва после... Дали спонсорска програма за остатъка от семейството или окончателна раздяла. Вие сами трябва да си отоговорите на този въпрос преди да ви бъде зададен от интервюиращия. По принцип изобщо не обичат оплетени ситуации, затова евентуален провал е много вероятен.
Аз също бих ви дала съвет да говорите много за процеса на имиграция вкъщи с цел да спечелите доверието на другия. Ако вие се напънете и учите френски за двама и постигнете 8-9 ниво на френски, то нивото на език на придружаващия кандидат няма да е от огромна значение. Той ще трябва да научи основни въпроси/отговори - работа за 1 месец. Фактически няма да положи почти никакви усилия. Голямата тежест изнася водещият кандидат. Сметнете си точките по таблицата, не гледайте само теста, знайте всички точки, които получавате по отделните пера. Много е важно. Вижте какъв е минималния френски, до който можете да паднете най-вече за втория кандидат. Ако пишете 2-3 ниво за него, то бъдете сигурни, че няма да му бъдат задавани много въпроси на интервюто, но това е при положение, че ви стигат тези точки за окончателния сбор.
Не бързайте да подавате докато не изгладите ситуацията, щото после става много сложно.
Стискам палци и дано нещата се разрешат във ваша полза. Знам за много хора, които много са се опъвали и не са искали да заминат за САЩ или за Канада (семействата им са получили зелена карта), но сега точно тези същите са толкова доволни и щастливи и се смеят на магарешкия си инат отпреди години, когато не са искали да заминат.
borisboris
Изгонен от форума
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Апр 05, 2011 11:10 am

Re: Със или без жената това е дилемата!!!!!

Мнение от borisboris »

Dimazavar
Пич ако държиш на семейството си и то е най-важното нещо за теб на този свят забрави за Канада.Така както описа нещата заминеш ли ще си разбиеш семейството,а за съжаление накрая потърпевши са децата.Тия истории тука дето ти ги приказват не ги слушай.Щом жена ти не ще да е жива и здрава,послушай я и си гледайте детето.Всяко зло за добро.Света нито почва нито свършва с Канада.
Успех пич!
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Със или без жената това е дилемата!!!!!

Мнение от angelheart »

Разговора пак взе егати странния обрат, на брачна консултация го обърнахте тука! Той човека искаше съвет как да постъпи с процедурата за имиграция, а не с личния си живот :!:
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Публикувай отговор