имам ли шансове

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
deqn
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Апр 23, 2011 2:49 pm

имам ли шансове

Мнение от deqn »

здравейте и честит великден първо ,искам да ви попитам няколко въпроса ,току що навърших 22 години и искам да се пробвам в Квебек,френския и английския ми са на добро ниво (завършил съм езикова гимназия) и мисля ,че ще се справя с тях.Не съм женен и нямам сериозна приятелка ,уча в момента в университет в България ,но ми писна да стоя тука и да работя за без пари на селски тарикати без средно образование ,които не ми плащат накрая и искам да си взема куфарите и да се пробвам навън.Заслужава ли си според вас да зарежа висшето си образование и да тръгна към Канада или е по-добре да го изкарам и тогава да се пробвам (уча за агроном),какви са възможностите за некфалифицирана работа в Канада ,примерно за шофьор лесно ли ще си намеря работа и трябва ли там да изкарвам наново курсове (имам всички категории тук в България),въобще лесно ли се намира работа там,каквото и да е тя
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: имам ли шансове

Мнение от tonich »

Първо завърши висшето и тогава се пробвай - с диплома в ръка имаш по-голям шанс за процедурата! Тъкмо дотогава ще си наясно дали наистина искаш да ходиш в Канада и ще ти се изяснят много от другите въпроси, които задаваш. През това време НЕ карай никакви други курсове, като само можеш да упражняваш френския си.
Успех!
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
deqn
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Апр 23, 2011 2:49 pm

Re: имам ли шансове

Мнение от deqn »

честно казано с това образование (агроном) не мисля ,че имам шанс и в България да си намеря работа ,какво остава пък за Канада ,май ще е само заради дипломата и да ми носи повече точки
Аватар
zory_bory
Мнения: 133
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 5:11 am

Re: имам ли шансове

Мнение от zory_bory »

Има страшно много информация относно процедурата по имиграция в Вики страницата. Просто вземи и си сметни точките, които реално можеш да получиш в момента. Ако събираш точки - не му мисли изобщо. Единствено няма да се сметне за добре, че зарязваш учене-ще изглежда малко несериозно от твоя страна пред тях, но пък ще им кажеш, че там според пазара на труда можеш да си избереш по приложима професия. Ако обаче не събираш точки - още малко ти е останало от университета. Избутай го и тогава подавай. Относно това колко е надеждна тази специалност-не си прави прибързани заключения. Понякога се оказва много на място, точно когато най малко очакваш. И обратно ако завършиш нещо супер обещаващо - може и да не се реализираш, въпреки това. А в Канада - мисля, че ще имаш успех като агроном. Те се радват на хора, които не искат да бъдат директори, а работят в сфери като земеделие, добив и промишленост. Прочети всичко по процеса на имиграция-за точките, езиците и т.н. и си изяснявай ситуацията. Аз около година само четях форума, попивах всякаква информация, защото в началото всичко е голяма мъгла. Освен ако нямаш някой приятел, минал процедурата, който да ти помогне - в противен случай - сам ще трябва да проучиш всичко до най малка подробност. Иначе на въпроса ти дали имаш шансове - всеки има, просто ги използвай разумно. И трябва да си много убеден, че искаш да имигририраш там, защото процесът е дълъг, бавен и е свързан с много разходи. Успех!
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: имам ли шансове

Мнение от martatabs »

Подкрепям горе написаното от колегите! Но, не можах да се сдържа за следното....
deqn написа: ...искам да се пробвам в Квебек...да се пробвам навън...
Това не е дреха или парфюм..... Точно тази дума ми изигра лоша шега преди 7 години, и вече отбягвам да я използвам, когато се отнася за бъдещето ми.
zory_bory написа:Иначе на въпроса ти дали имаш шансове - всеки има, просто ги използвай разумно. И трябва да си много убеден, че искаш да имигририраш там, защото процесът е дълъг, бавен и е свързан с много разходи.
:y:
deqn
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Апр 23, 2011 2:49 pm

Re: имам ли шансове

Мнение от deqn »

честно казано се водя млад и неопитен още и по-скоро е мечта ,отколкото да гледам реално на нещата ,знам че ще е изключително трудно да отида сам и да се справя,просто тази държава (България) не ми дава никакви шансове ,не виждам как ще си позволя да си купя жилище ,да отгледам деца и такива неща ,за които всеики един млад човек мисли.Канада ми се струва като възможността за нормален живот ,може и да се лъжа
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: имам ли шансове

Мнение от hadministratora »

deqn написа:честно казано се водя млад и неопитен още и по-скоро е мечта ,отколкото да гледам реално на нещата ,знам че ще е изключително трудно да отида сам и да се справя,просто тази държава (България) не ми дава никакви шансове ,не виждам как ще си позволя да си купя жилище ,да отгледам деца и такива неща ,за които всеики един млад човек мисли.Канада ми се струва като възможността за нормален живот ,може и да се лъжа
Колко точно си млад и неопитен? Възможно е именно поради това да ти е по-лесно. В момента нямаш нищо освен себе си, образованието си, желанията и плановете си. Това са неща, които се пренасят и адаптират сравнително доста лесно в една нова среда.
Мисля, че ако дойдеш тук след десет години, когато вече вероятно ще имаш семейство, опит и що годе някакво положение (каквото и да значи тази дума), ще ти е по-трудно поне от гледна точка на това, че се връщаш горе-долу там където си сега, но със семейство. Ще започнеш ниско платена работа (без значение дали по специалността ти или не) и ще започнеш да градиш кариерата си от нулата.
На много хора това не им понася и се чувстват зле, излъгани, унижени и т.н.
То, обаче, е съвсем естествен процес.....
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: имам ли шансове

Мнение от bp_de »

deqn написа:здравейте и честит великден първо ,искам да ви попитам няколко въпроса ,току що навърших 22 години и искам да се пробвам в Квебек,френския и английския ми са на добро ниво (завършил съм езикова гимназия) и мисля ,че ще се справя с тях.Не съм женен и нямам сериозна приятелка ,уча в момента в университет в България ,но ми писна да стоя тука и да работя за без пари на селски тарикати без средно образование ,които не ми плащат накрая и искам да си взема куфарите и да се пробвам навън.Заслужава ли си според вас да зарежа висшето си образование и да тръгна към Канада или е по-добре да го изкарам и тогава да се пробвам (уча за агроном),какви са възможностите за некфалифицирана работа в Канада ,примерно за шофьор лесно ли ще си намеря работа и трябва ли там да изкарвам наново курсове (имам всички категории тук в България),въобще лесно ли се намира работа там,каквото и да е тя
Много си се впрегнал.... спокоино ....
По принцип колкото си по квалифициран -по добре.Това е в общия случаи естествено. Аз ще ти дам 1 съвет и 1 жокер:
1- Приемам че това дето го учиш (агроном) те кефи и за в бъдеще искаш да работиш като такъв -ако ходиш в унито само за да кажеш че имаш диплома -тогава е умряла работата.Та в случаи че те кефи - ами следваи си мечтите - не се отказви и недеи го заменя с шофиор на камион и незнам си какви гадни работи .
Жокер - това да речем че в Бг дадена професия е кофти заплатена и непереспективна и , т.н - не значи че същата тая професия е на същото дередже и навсякъде по света.
Пример -моя позната завърши аграрния уни в Пловдив-специалноста и беше озеленяване ..... нещо от сорта -не помня точно . В Бг всички я базикаха е началник на циганките дет чистят градинките - то и тай си беше де ...ама като се премести в УСА и там се оказа че с тая професия тя си оправи много яко головата разлика- тя прави проекти кое,как и т.н на разни кинтаджии с градинки ....

Та така ...деистваи смело и не се отчаиваи
Последно промяна от bp_de на Чет Апр 28, 2011 5:29 am, променено общо 1 път.
Nescafe
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 4:14 am

Re: имам ли шансове

Мнение от Nescafe »

Мен,ако ме питаш на 22 сега е момента!Ех и аз да бях на 22... :tmi: /ние вече навъртяхме по 35/.Според мен твоята възраст е чудесна за едно ново начало на канадска земя.Остава обче отворен въпросът стигат ли ти точките за кандидатстване?Ако са достатъчни,смело давай!Имаш ли някакъв стаж до момента от работа?Може това да изиграе лоша шега,а не точно образованието.Иначе мотивите са повече от ясни!
Успех!
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: имам ли шансове

Мнение от Вик »

Здравейте! Със съпругата ми сме събрали всички документи - нотариално заверени и преведени. Проблема , който не мога да разреша преди да ги подам е кой да е водещия кандидат. По-конкретно аз съм на 44г. а тя на 34г., когато попълваме онлайн теста и двамата имаме позитивен резултат. Но при попълване на екселската таблица с точките при мен резултата е негативен. Не мога да разбера от къде е разликата. Очевидно е, че губя точки от напредналата си възраст. С английския съм доста добре, а в момента изучавам френски. Английския на съпругата ми е трагичен, и тя учи френски в момента. Кто трудов стаж и образование сме добре и двамата, но нейния стаж на е по специалноста. Ако вярвам на теста от официалния сайт и не е много рисковано бих предпочел да съм водещ кандидат, но не знам дали да му имам доверие и да ни дисквалифицират без интервю. Ще ве бъда благодарен за съвет, защото задържам документите вече месец и не мога сам да преценя.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: имам ли шансове

Мнение от pavelyankov »

Вик, ако ти си водещ: колко точки ще загубите по фактор възраст и колко евентуално бихте спечелили за област на образование ?
Ако съпругата ти е водеща: колко точки ще спечелите от фактор възраст и колко бихте могли да НЕ спечелите за област на образование ?
Между другото, случвало се е бюрото във Виена да обръща кандидатури.
Ако подадеш малко повече информация, съфорумците ще ти направят доста точни сметки. Успех !
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: имам ли шансове

Мнение от Вик »

pavelyankov написа:Вик, ако ти си водещ: колко точки ще загубите по фактор възраст и колко евентуално бихте спечелили за област на образование ?
Ако съпругата ти е водеща: колко точки ще спечелите от фактор възраст и колко бихте могли да НЕ спечелите за област на образование ?
Между другото, случвало се е бюрото във Виена да обръща кандидатури.
Ако подадеш малко повече информация, съфорумците ще ти направят доста точни сметки. Успех !
Аз получавам 0 точки за възраст, а съпругата ми максимума. Притеснявам се, че ще и дйде малко трудно да учи и френски и английски, а без грам английски не знам дали ще ни пуснат ако тя е водеща. При мен английския не е проблем , остава да се трудя върху френския. От образование сме равни, от стаж по специалността аз печеля максимума, а тя нищо. Учудвам се , че и двамата покриваме индикативния тест от официалния сайт. Точно това ме обърква , и за това се притеснявам да бъда водещ с моите години.
Теста е правен в консервативен вариант и за двама ни. Не мога да разбера защо минавам, а като сметна точките си не се получава.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: имам ли шансове

Мнение от pavelyankov »

За онлайн теста не мога да кажа нищо, тъй като ние сме си го правили.
За английския: на интервюто на жена ми (водещия кандидат) й зададоха само един въпрос и тя взе че блокира :D
За френския: това е ключът. Знаеш френски - по-лесна комуникация, по-лесна адаптация, и т.н.
За стажа: препоръчително е в последните 5 год. водещия да има 48 месеца трудов стаж.
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: имам ли шансове

Мнение от Вик »

pavelyankov написа:За онлайн теста не мога да кажа нищо, тъй като ние сме си го правили.
За английския: на интервюто на жена ми (водещия кандидат) й зададоха само един въпрос и тя взе че блокира :D
За френския: това е ключът. Знаеш френски - по-лесна комуникация, по-лесна адаптация, и т.н.
За стажа: препоръчително е в последните 5 год. водещия да има 48 месеца трудов стаж.
Благодаря за съвета. Ще се прежаля да съм водещ кандидат, и ще разчитам ако служителите ме намерат за безнадеждно остарял
да ме разменят с жена ми по време на процедурата. За целта и двамата ще залягаме на френския.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: имам ли шансове

Мнение от pavelyankov »

Вик, внимавай :!:
При това положение губите 13 точки за възраст :!:
Съпругата ти колко стаж има?
Имай предвид, че точки за област на образованието могат и да не ти дадат :!:
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Публикувай отговор