Тестът по френски в седжеп Ahuntsic?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Тестът по френски в седжеп Ahuntsic?

Мнение от demococcus »

Някой дали има представа какво представлява този тест? Обърнах нета - намерих само една "подсказка" - че се пишело текст в минало време, коментр на новина от вестник. Иначе официално е обявено че продължава 90 минути и нищо повече. Утре ще се явявам и.... :)
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Тестът по френски в седжеп Ahuntsic?

Мнение от angelheart »

Оставам с впечатлението, че става дума за оня вид писмен тест, в който трябва в рамките на една страница, с приблизително 300 думи, да се опише някакво събитие. Целта е да се прецени доколко уместно използваш не само миналите времена, но и дали спазваш известна цялостност на изказа. Продължителността на изпита наистина е 90 минути, които са предостатъчни за да си запълниш страничката. Успех! :)
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Re: Тестът по френски в седжеп Ahuntsic?

Мнение от IvHaydu »

Technologie de l'arpentage ли ще учиш там? :)
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Тестът по френски в седжеп Ahuntsic?

Мнение от emili_vn »

Успех, Жоро!
Ще стискам палци! :)
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Тестът по френски в седжеп Ahuntsic?

Мнение от klisurov »

demococcus написа:... Утре ще се явявам и.... :)
... и ... какво стана?
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Тестът по френски в седжеп Ahuntsic?

Мнение от demococcus »

Е още нищо не е станало - тестът е утре, резултатите - кой знае кога...
angelheart, благодаря за полезното инфо, на останалите - за съпричастността!
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Тестът по френски в седжеп Ahuntsic?

Мнение от demococcus »

За архива ще опиша каква е работата, току виж някой друг се поинтересувал. Смешното е че това се пази в тайна от колежа. С ченгел й теглих думите на една квесторка да каже какво представлява изпитът, ама тя не щя да ми каже нищо предварително! Та значи:

Дава се лесен за разбиране текст от около две печатни страници, който е необходимо да бъде прочетен за 20 минути, след което квесторката минава да събере текстовете. Позволено е да се водят бележки и да се ползва речник и граматика.
След това раздават по един лист и се изисква чисто и просто да се преразкаже историята със 150-200 думи за време - един час. Речникът и граматиката пак може да си ги ползва човек.

Препоръка - да се преговори употребата на минали времена.

Ако резултатът не е добър (или ако човек не се яви), в програмата му цъфва един допълнителен курс по френски, който трябва да изкара, преди да започне да учи същинските курсове по френски от общообразователната програма.
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: Тестът по френски в седжеп Ahuntsic?

Мнение от Ascao »

Бая лесно си се отървал с тоя тест, да знаеш... ама после кат почнат литературите ще е по-весело. Кебекарските сюреалисти избиват рибата... :)
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Тестът по френски в седжеп Ahuntsic?

Мнение от dea »

За коя програма е този тест?
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Тестът по френски в седжеп Ahuntsic?

Мнение от demococcus »

dea написа:За коя програма е този тест?
За всички програми редовно обучение.
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Тестът по френски в седжеп Ahuntsic?

Мнение от dea »

20 мин. не е много време- хем да прочетеш текста, хем и записки да направиш. Мерси за полезната информация, Demococus. :y:
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
desiR
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 8:13 am
Местоположение: Montréal, QC
Обратна връзка:

Re: Тестът по френски в седжеп Ahuntsic?

Мнение от desiR »

Жоро, извинявай, че ти спамя темата, но се чудя дали някой е минавал входния изпит по френски за Cégep André-Laurendeau и как протича той? Защото знам, че има разлика в заданията на отделните сежепи :)
27.05.2009 DSC Виена
17.06. Accusé
29.10. Покана за интервю по е-mail (по пощата-ЗАГУБЕНА!)
03.12. Интервю
16.12.DRP Букурещ
20.01.2010 Баркодове
19.02.Медицински 15.03 OK
13.05.Покана за визи
07.06. ВИЗИ
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Re: Тестът по френски в седжеп Ahuntsic?

Мнение от Milenka »

desiR написа:Жоро, извинявай, че ти спамя темата, но се чудя дали някой е минавал входния изпит по френски за Cégep André-Laurendeau и как протича той? Защото знам, че има разлика в заданията на отделните сежепи :)
Аз се явих преди 2 г на теста там. Заданието беше да напишем писмо с нещо преживяно в Монреал по даден много сложен образец, част от книга. Аз бях с много слаб френски по това време, написах си писмото, най-вече в пасе композе и ме приеха. Простички изречения използвах и спазих зададената структура. Приеха ме за мед сестра, но впоследствие се оказа, че френският ми е крайно недостатъчен и се отказах по време на обучението.
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
Aninik
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Апр 03, 2004 4:43 am
Местоположение: Ласал

Re: Тестът по френски в седжеп Ahuntsic?

Мнение от Aninik »

Milenka написа:
desiR написа:Жоро, извинявай, че ти спамя темата, но се чудя дали някой е минавал входния изпит по френски за Cégep André-Laurendeau и как протича той? Защото знам, че има разлика в заданията на отделните сежепи :)
Аз се явих преди 2 г на теста там. Заданието беше да напишем писмо с нещо преживяно в Монреал по даден много сложен образец, част от книга. Аз бях с много слаб френски по това време, написах си писмото, най-вече в пасе композе и ме приеха. Простички изречения използвах и спазих зададената структура. Приеха ме за мед сестра, но впоследствие се оказа, че френският ми е крайно недостатъчен и се отказах по време на обучението.
Само да поясня, че това не е входен тест, а тест за определяне на нивото на френския. Аз също се явявах на въпросния тест, но вече бях приета. Иначе теста беше писане на писмо - доколкото си спомням ставаше въпрос за китаец, имигрант в Монреал, който трябва да разкаже на баба си в Китай за своите преживявания под формата на писмо. Доколкото зная в Андре Лорандо няма приемен изпит или поне няма такъв за soins infirmier.
Изпратени документи 29.09.2006
Интервю 03.05.2007 - успешно
Изпратени документи Букурещ - 03.07.2007
Баркодове получени 27.07.2007
Медицински направени 13.08.2007
Визи 09.10.2007
desiR
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 8:13 am
Местоположение: Montréal, QC
Обратна връзка:

Re: Тестът по френски в седжеп Ahuntsic?

Мнение от desiR »

Milenka и Aninik, благодаря ви за информацията! В следствие на споделения от вас опит у мен възникна ново чудене... Явно има две 2 различни неща - "входен изпит" и "тест за определяне нивото на френски", който се държи СЛЕД като вече си приет... :?:
Моят интерес е към различна програма от тази за инфирмиер. Става дума за A.E.C. по административна дисциплина, в която и после основни предмети са френски и английски. Ходих на инфо среща и мисля, че правилно разбрах, че става дума за "входен изпит" по френски език, защото от него зависи дали ще те приемат да учиш... Т.е. ако не го вземеш - не си приет! Няма тази възможност както е в университетите, при недостатъчно ниво да ти добавят повече часове по език към самото обучение. Вероятно условията за всяка програма са различни (освен за всеки Сежеп)?!
27.05.2009 DSC Виена
17.06. Accusé
29.10. Покана за интервю по е-mail (по пощата-ЗАГУБЕНА!)
03.12. Интервю
16.12.DRP Букурещ
20.01.2010 Баркодове
19.02.Медицински 15.03 OK
13.05.Покана за визи
07.06. ВИЗИ
Публикувай отговор