Точките за адаптивност???

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Точките за адаптивност???

Мнение от karelia79 »

Здравейте отново, прочетох доста мнения от форума по отношение на този субективен фактор. Ясно ми стана, че няма как човек предварително да добие каквато и да било представа колко точки би получил по този фактор. Но все пак ми се иска да добия някаква статистическа информация колко точки обичайно се дават по този фактор. Благодаря предварително на тези, които решат да споделят.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Точките за адаптивност???

Мнение от sudju4e »

Както казваш сама този фактор е субективен - средно 4т., но все пак зависи от това дали интервюиращия иска да те пусне или не. Ако иска ще ти завищи точките за език ще ти даде и повече точки за адаптивност и ще минеш, ако не съответно ще направи обратното.Покажеш ли добър френски и знания относно първите стъпки които трябва да предприемеш след като кацнеш, знания за трудовия пазар, как да упражняваш професията или занаята си, квартали, училища - ще ти дадат високи точки - защото на практика това изисква на първо време адаптацията. А иначе какво да ти кажа - при нас специално броя точки, който ни каза че събираме накрая на интервюто беше с 6 повече от необходимите, въпреки че ми понижи нивото на френски от посоченото в документите с едно ниво надолу и от там ни паднаха точките за език с две до четири точки - т.е. дори и да не ни беше дала една точка за адаптивност и дори с пониженото ниво пак минавахме. Т.е. целта на интервюто е не просто да ди дадат точки за адаптивност (аз съм сигурна, че повечето от нас са събрали доста повече от необходимите и преди интервюто), но все пак те искат да видят тези хора очи в очи, да преценят тяхното емоционално и психическо състояние, мотивация, френски - все пак хартията на база на която ни оценяват предварително е работеща и относително точна, но не могат да преценят като цяло човека само по този начин. :)
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Точките за адаптивност???

Мнение от emili_vn »

Оценката за адаптивност се базира на 3 фактора:
1. Владеене на френски език
2. Познаване на провинция Квебек, ценности, география, история и т.н.
3. Познаване на пазара на труда, какво ще работите и как ще го постигнете, първи стъпки...

И така 6 точки за адаптивност бихте получили, ако и водещия и придружаващия владеят езика на ниво С1/С2.
Ние сме подготвени по т. 2 и т. 3, но по т. 1 водещия кандидат обикновено защитава В1 или В2, а придружаващия - А2 или В1. Т.е. далеч сме от первектното владеене на езика.
А няма какво да се заблуждаваме - езика е най-важния фактор за да се реализираме и да се адаптираме по-бързо и лесно.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Точките за адаптивност???

Мнение от mufc »

:D
Последно промяна от mufc на Сря Май 18, 2011 6:21 pm, променено общо 1 път.
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Re: Точките за адаптивност???

Мнение от mice »

Пита защо искам да имигрирам. Като й казах заради по-ниската престъпност спрямо България - по това време много убийства имаше, едното беше 2 дена преди интервюто даже, ми отговори че това било глупаво, в Канада (Монреал) също имало висока престъпност. Пита преводачката дали наистина престъпността е толкова висока в България - тя каза - не :^) , нещо не беше на моя страна. И мисля че не ми дадоха много точки за адаптивност, защото съм нямала мотивация да ходя в Канада. Не ме остави да обяснявам повече. Не знам защо се забих с тази пресъпност тогава. А за познаване за Канада - пита ме какво знам, съвсем общ въпрос. Имаяе много хубави обяснения на портала - примерни въпроси/отговори. Там беше много добре обяснено.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Точките за адаптивност???

Мнение от karelia79 »

Благодаря много! Отговорите ви обясняват защо най-често се дават до 4 точки за адаптивност.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Точките за адаптивност???

Мнение от Joya »

Mice, нормално, хората не приемат за нормално да се говори против родната ти страна.
В смисъл, за всеки е ясно, че не отиваме защото тука е много хубаво, има си хиляди проблеми,
просто на тях не им прави добро впечатление. Така че според мен, всеки много добре трябва да обмисли мотивацията си. Не ползвайте клишета, нека да си е ваша, без излишни обяснения каква е престъпноста, какви са хората, колко сме изостанали и така нататък.
За протокола, нас не ни пита нищо. Нито история,нито гоеграфия, нито политика. Язък че учих всичките административни области, премиери, кметове, наместници на кралицата и т.н. Единствено за нас си, какво ще работим, къде ще живеем, къде ще ходят на градина децата и т.н. Каза че ми дава максимум за адаптивност, което явно ще рече около 4 точки, по логиката на Емили.
Каквото и да е, като равосметка на интервюто, бих казала че езика е най-важен, и подготовка по вашата си кандидатура.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Точките за адаптивност???

Мнение от ZanzibarHero »

karelia79 написа:Здравейте отново, прочетох доста мнения от форума по отношение на този субективен фактор. Ясно ми стана, че няма как човек предварително да добие каквато и да било представа колко точки би получил по този фактор. Но все пак ми се иска да добия някаква статистическа информация колко точки обичайно се дават по този фактор. Благодаря предварително на тези, които решат да споделят.
Ако приемеш моя опит за "статистическа" информация ...

Това го разбирам и като последен филтър на системата. Важни са формалните критерии - език, ориентираност и други подобни, но по-важно е тъй наречения attitude. Проблем е, че това състояние на духа много трудно може да се "заучи" и "тренира", но ако наистина искате да заминете, трябва само да го изразите и знанието на различни неща за Квебек (които така или иначе ще научите на място) няма да има никакво определящо значение за точките присъждани по този фактор ...
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Re: Точките за адаптивност???

Мнение от mice »

Joya, съгласна съм. И аз това казах по-горе, че отговорът ми беше много глупав. Писах какво съм казала, за да не повтарят други моята грешка :))
Публикувай отговор