бг ресторант в монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от martatabs »

Има много по-важни неща, които ви правят истински хора. Националността не е фактор за изграждането ви, като личности. Тя, националността, служи за идентификация. Да вземем за пример CV, за разлика от европейското в северноамериканския вариант не се попълва националността Ви и датата на раждане, хората не ги интересува от къде сте и на каква възраст сте, а какво можете, и какво представлявате в действителност....проумейте го, и стига сте се дърлили за глупости.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от Странджата »

Пумпи,поздравления човече!Блъди ти си ясен като полярна нощ!Нарицателно си за антипатриот,единица мярка за родоотстъпност-един аблъд.Аз и друг път мисля съм ти задавал този въпрос,как емигрантски общности-гърци,португалци,италианци...с над 100г емигрантска история,си пазят и уважават националните черти и традиции,пък някои от тях са вече доста напред и на отговорни икономически,държавни постове,ама не е обидно да се определят като еди какви си,нищо че са родени в Канада,че ,и родителите им!?!Други национални групи,не толкова ревностни националисти,се израждат след 3-4 поколение,ти наша гордост,мамин сладък,кацаш още на летището претопен :tmi: Ми,те и самите канадци,примерно във връзка с олимпийски игри и други световни форуми,обявяват за някой който се съзтезава за Канада,роден тук-канадец с италиански,руски,полски произход и т.н.!Само едно се моля,чистосърдечно!Какъвто си расист и космополит същевременно ;) след 10-на години,да не се случи така,че да посрещаш черни сватове(няма да ти се изсмея подигравателно)!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от ablood »

pumpy написа:Твоя син може да е канадец, моите и двамата са българи (ако и малкия да е роден в Монреал) и ако трябва да избираме гражданство ще се откажа от българското, но това ще е администратично решение, което няма да ме направи по-малко българин.
Ако нещо ходи като патка,
квака като патка,
изглежда като патка,
то най-вероятно е патка.

Ако ще да твърди уверено, че е лебед по убеждение.

Та така разни икономически емигранти, зарязали заради $$$ родината, родители и всичко родно ми се пишат родолюбци. Пфу!

Аз поне си знам, че в БГ не ми харесваше, всеки път като се връщах отнякъде ми беше неуютно и накрая се махнах. Не ми беше там мястото. Там бях дърво, мразещо корена си. Сега съм добре.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от pumpy »

ablood написа: Ако нещо ходи като патка,
квака като патка,
изглежда като патка,
то най-вероятно е патка.

Ако ще да твърди уверено, че е лебед по убеждение..
Само дето твоите деца не ходят като патка (имаме различен вид, колкото и да не ти се иска), не квакат като патка (тоест не говорят като местните), не изглеждат като патка (особено като си споменат името), ерго не са патки, колкото и на родителят им да му се иска обратното. В крайна сметка са един лебед, който изглежда супер смешно отстрани.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от Странджата »

Блъди,не ми отговори на въпроса за италианци,гърци и т.н,те по-прости от теб ли са?
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от ivandaman »

Само да напомня че темата е за несъществуващ български ресторант в Монтреал :) ..

Иначе децата според мен се чувстват граждани на страната в която живеят. Това е реалноста, независимо дали ни харесва или не..

Всичко останало са псевдо-патриотични напъни и изцепки.. Който толкова желае детето му да е с българско самосъзнание, е най-добре да си седи в БГ. Е, разбирасе че всяко правило си има и изключения, но като цяло това е ситуацията.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от pumpy »

ivandaman написа:Само да напомня че темата е за несъществуващ български ресторант в Монтреал :) ..

Иначе децата според мен се чувстват граждани на страната в която живеят. Това е реалноста, независимо дали ни харесва или не..

Всичко останало са псевдо-патриотични напъни и изцепки.. Който толкова желае детето му да е с българско самосъзнание, е най-добре да си седи в БГ. Е, разбирасе че всяко правило си има и изключения, но като цяло това е ситуацията.
Е да де, темата е точно за ресторанта, но според Блъди това е нещо напълно ненужно, защото там българи няма. Има някакви, които по всички признаци за "патки".
Относно това на коя страна си гражданин, две мнения няма, но и на въпроса от къде идваш също две мнения не може да има. Или както се казваше в България, той не е циганин, но майка му и баща му са........
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от ablood »

Пумпи, децата ми вървят, изглеждат, говорят и се именуват като местните. Твърде пресилено е да се твърди обратното.

Странджа, италианците и гърците не само се събират в общества, но и се подкрепят. Нещо което е абсолютно нехарактерно за българите. Така, че не ми ги сочи като пример!

За каква национална общност и гордост говориш? Последната голяма БГ сбирка - кърваво сбиване. Последното голямо българско бизнес начинание - повод за кавги и раздор. Единственото в Канада българско представителство - непрекъснато хулено и оплювано. Малкото българи, осмелили се да подхванат български бизнес едва се крепят. Повиши ли се някъде концентрацията на българи, гле'й кво става!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от miteto »

pumpy написа:
ablood написа: Ако нещо ходи като патка,
квака като патка,
изглежда като патка,
то най-вероятно е патка.

Ако ще да твърди уверено, че е лебед по убеждение..
Само дето твоите деца не ходят като патка (имаме различен вид, колкото и да не ти се иска), не квакат като патка (тоест не говорят като местните), не изглеждат като патка (особено като си споменат името), ерго не са патки, колкото и на родителят им да му се иска обратното. В крайна сметка са един лебед, който изглежда супер смешно отстрани.
Не съм съгласен. Ако са родени тук или са дошли под 5-7 годишна възраст, са си точно патки (т.е. канадци) :rofl: Повечето български деца родени тук имат английски/френски имена или такива които са универсални (примерно Мария, Ана). Да, не изглеждат абсолютно точно като WASP децата (да не би едно китайче 3-то или 4-то поколение да изглежда по-близо?), но определено след няколко години престой квакат точно като местните, а след още няколко годинки вече имат и местните ценности, не тези дето ние имахме като чадарчета и пионерчета.
Това дали родителите ще им обясняват че са от български произход и доколко ще ги учат на българска култура/традиции вече е отделен въпрос и зависи от конкретното семейство.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от Bistra »

Точно така! Българи сме, но никой не ни е заточил насила в чужбина.
Нито пък някой може да ме накара насила да помагам на някой, който ми е неприятен, пък било той - мой сънародник!
Ако патриотизмът ни се изразява в събиране на софра с последващо трошене на кокали, по-добре да не съм патриот!
Децата ни се определят канадци от български произход, колкото и да не ни харесва.
Познавам италианци и гърци, ще ме прощавате, ама в Канада и те се определят като такива (канадци от съответния произход). Другото не би било естествено.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
пухинка
Мнения: 255
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 3:52 pm
Местоположение: Montreal

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от пухинка »

[quote="ablood"]Пумпи, децата ми вървят, изглеждат, говорят и се именуват като местните. Твърде пресилено е да се твърди обратното.

Странджа, италианците и гърците не само се събират в общества, но и се подкрепят. Нещо което е абсолютно нехарактерно за българите. Така, че не ми ги сочи като пример!

За каква национална общност и гордост говориш? Последната голяма БГ сбирка - кърваво сбиване. Последното голямо българско бизнес начинание - повод за кавги и раздор. Единственото в Канада българско представителство - непрекъснато хулено и оплювано. Малкото българи, осмелили се да подхванат български бизнес едва се крепят. Повиши ли се някъде концентрацията на българи, гле'й кво става![/quote"]



а защо е така.....запитал ли се е някой, защо сме такива?
Защо руснаци, румънци, италианци.и.т.н... са поддържат, празнуват заедно, имат магазини, ресторанти, детски градини... и какво ли още не, А НИЕ КАКВО ИМАМЕ..........ЕДИН ФОРУМ, В КОЙТО, под прикритието, което осигурява, се пишат и дават доста неверна информация, обиждат, и какво ли още не.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от pumpy »

miteto написа: Повечето български деца родени тук имат английски/френски имена или такива които са универсални (примерно Мария, Ана).
Това дали родителите ще им обясняват че са от български произход и доколко ще ги учат на българска култура/традиции вече е отделен въпрос и зависи от конкретното семейство.
Е те и моите имат универсални имена, докато не стигнем до второто или пък още повече до фамилното име. Още повече едното има второ име, другото няма....
Как квакат не знам, но знам, че в училище ми казаха, че големия има акцент всеки понеделник до обяд :), затова ме и питаха дали вкъщи си говорим на френски :?: , щото нали сме идвали от Монреал....
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от Странджата »

Bistra написа:Точно така! Българи сме, но никой не ни е заточил насила в чужбина.
Нито пък някой може да ме накара насила да помагам на някой, който ми е неприятен, пък било той - мой сънародник!
Ако патриотизмът ни се изразява в събиране на софра с последващо трошене на кокали, по-добре да не съм патриот!
Децата ни се определят канадци от български произход, колкото и да не ни харесва.
Познавам италианци и гърци, ще ме прощавате, ама в Канада и те се определят като такива (канадци от съответния произход). Другото не би било естествено.
Е,аз какво казвам?Но не и само канадец!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от krimon »

Bistra написа:Да не уточнявам също, че по подобен начин общува и с брат си, също и с нас. Не мога да воювам с децата си и да им насаждам някакво национално (българско) самосъзнание при положение, че живеем в чужда страна и те са приели вече ценностите и.
абе те родителите са затова - за да дадат домашно възпитание, а не средата да възпитава - така възпитаваше социалистическото общество

после да не питаш ако дъщеря ти или синът ти станат обратни и да не завършат средното си образование, защото средата е благотворна и такива са й ценностите

оправдания и кравешко бездушие
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от pumpy »

krimon написа:
после да не питаш ако дъщеря ти или синът ти станат обратни и да не завършат средното си образование, защото средата е благотворна и такива са й ценностите

оправдания и кравешко бездушие
А какъв е точно проблема на това да "станат" обратни ако не е тайна ?
Публикувай отговор