точки за езици

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

точки за езици

Мнение от karelia79 »

Не можах да се ориентирам как точно се изчисляват точките за езици. Тоест ако основният кандидат получи точки 6/6 за френски и примерно 4/4 за английски. Колко всъщност ще получи за владеене на езици?
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: точки за езици

Мнение от loginn »

6/6 за френски = 8 т.
4/4 за английски = 2 т.
Ето и таблица за точките за френски.
http://29282978.hit.bg/temp/GPI31_Page_36.jpg"
Английския за водещ кандидат се изчислява по същия принцип като френски за придружаващ.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: точки за езици

Мнение от azzura »

http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... PI-3-1.pdf"
Това е гида за имиграция по квебекската процедура от март 2011, тук можеш да прочетеш това, което те интересува.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: точки за езици

Мнение от karelia79 »

loginn написа:6/6 за френски = 8 т.
4/4 за английски = 2 т.
Ето и таблица за точките за френски.
http://29282978.hit.bg/temp/GPI31_Page_36.jpg"
Английския за водещ кандидат се изчислява по същия принцип като френски за придружаващ.
Благодаря! Много ме объркаше това с точките и различните нива... Сега се ориентирах...
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
atakama
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Апр 15, 2010 9:08 am

Re: точки за езици

Мнение от atakama »

azzura написа:http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... PI-3-1.pdf
Това е гида за имиграция по квебекската процедура от март 2011, тук можеш да прочетеш това, което те интересува.

Според тази таблица, точките, които се дават за С1 и С2 са 16т., както и точките за по-ниските нива са повече отколкото биха били, ако се смятат по системата дадена в Уикипедия. Наистина се обърках и не мога да разбера колко точки се дават, ако човек има примерно В2/В2 ниво.
Има ли някой, който е наясно колко точки е получил на база владеене на френски език и за какво ниво?
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: точки за езици

Мнение от emili_vn »

На стр. 37 в този гид ги има по нива. Не мога да разбера защо четеш в Уикипедия, а не информация от официални източници.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
atakama
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Апр 15, 2010 9:08 am

Re: точки за езици

Мнение от atakama »

Прочетох официалните източници, но прочетох и всичко написано в Уикито, тъй като инфото дадено там е написано от хора, запознати добре с процедурата и никой досега не се е оплакал от грешна информция там. Това, което ми е странно е, че според официалната таблица човек не може да има нечетен брой точки, с изключение на първите нива, което не е логично. В Укипедия от друга страна, системата дадена за изчисляване е по-логична, но не е официална и е казано, че не претендира за достоверност. Затова ми е интересно дали има някой, който е наясно с точките, дадени му за владеене на езика и ако има желание да сподели. :)
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: точки за езици

Мнение от azzura »

За В2/В2 са 12т. Ти прочете ли все пак това, което емили постна?
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: точки за езици

Мнение от emili_vn »

Сега разбрах къде си чел - във Wiki. Според мен точките от таблицата са валидни. На мен ми дадоха 10 т. - слушане ниво 7 - 6 точки, говорене - ниво 6 са 4 точки.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
atakama
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Апр 15, 2010 9:08 am

Re: точки за езици

Мнение от atakama »

emili_vn написа:Сега разбрах къде си чел - във Wiki. Според мен точките от таблицата са валидни. На мен ми дадоха 10 т. - слушане ниво 7 - 6 точки, говорене - ниво 6 са 4 точки.

Благодаря emili_vn!
Точно това ми трябваше. :y:
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: точки за езици

Мнение от Jidja »

Точките от таблицата на 37стр. са тези , по които оценяват. Понеже сме млади ние и точките ни бяха много на кантар и определящи ни бяха езиците, писах до Виена като бях дала конкретен пример с нива прикачила таблицата и им бях обяснила двата варианта на смятане. Нивата по таблицата излизаха едни точки , средно аритметично , както в уикито е описано- други точки. Та от Виена ми отговориха изрично, че се смята по таблицата, както е най-логичното и както се надявах :) и ми ги бяха сметнали по нея. Успех :)))
Последно промяна от Jidja на Нед Апр 03, 2011 5:59 am, променено общо 1 път.
atakama
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Апр 15, 2010 9:08 am

Re: точки за езици

Мнение от atakama »

Благодаря Jidja :) !

Инфото ти е :y: .
Ние също сме "на кантар" с точките и разчитаме на високо ниво на френски.
Успех и на вас ! :y:
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: точки за езици

Мнение от Jidja »

За нищо!
Напълно ви разбирам :)
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: точки за езици

Мнение от Jidja »

Другото, което забравих да пиша, ако сте като нас на кантар, и френския ви трябва да е висок, за да съберете точките ви съветвам да се явите на TCFQ, защото поне според мен почти сигурно е че ще ви искат, а освен това вече има и графа в документите. Така ще избегнете загуба на време да ви пратят м че ви изискват вие тепърва да се явявате , да чакате резултати, да ги пращате отново. Аз бях на тсфк не е труден. Може да поразгледаш темите относно тсф има информация.
atakama
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Апр 15, 2010 9:08 am

Re: точки за езици

Мнение от atakama »

Подготвяме се усилено за явяване през май на TEFaQ. След това ще пуснем документите. Надяваме се да прескочим интервюто с високи резултати от теста. :)
Публикувай отговор