Документи Букурещ - Пролет 2011

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от emili_vn »

Joya написа:О да определено, и не уча история и география на Квебек :devil:
Аз основните неща ги научих вече по отношение на история и география, но ми харесва това, че за момента не ми се налага да надграждам знанията си по тези въпроси :rofl: :rofl: :rofl:
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
AVB
Мнения: 131
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 3:56 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от AVB »

emili_vn написа:Именно - трудната част е зад нас, сега сме в дразнещата :)
Аз пък мисля, че трудната част тепърва ви предстои. Надявам се никой от вас не се заблуждава, че процедурата по имиграция приключва с получаването на визата. Истинската част на процедурата ви започва, когато стъпнете на канадска земя. И като вече пребиваващ в Квебек от 1 месец и 1 ден :) , ще ви кажа само едно - стресут е доста по-голям, отколкото този преживян при подготовката за интервюто и самото интервю. Ще имате и приятни изненади и не чак толкова!
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от emili_vn »

AVB, исках да кажа, че трудната част от процедурата сме минали вече, а не че трудностите приключват дотук. Писах даже, че може да се каже, че сме в почивка по време на процедурата в Букурещ, защото когато тя приключи започва борбата и трудностите по адаптация и реализация. Ако има някой заблуден, че с визата приключва всичко и живота става розов, то ще си е за негова сметка.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Joya »

А който го е страх от трудности, да не влиза в гората (Квебек ) :)
AVB ти си отскоро там, трудно.. трудно, колко да е трудно, сравнено с Бг, всичко споделено ще е от полза, Може би не в тази тема, но всички ние от тази тема, се вълнуваме от това (така си мисля поне).
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
AVB
Мнения: 131
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 3:56 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от AVB »

Не е като да е лесно ;) и задължително трябва да се въоръжите с доста търпение, защото тук всичко става много бавно, и трябва да се планува много добре. Един супер елементарен пример, не може да решиш, че сега имаш време и да идеш да си отвориш банкова сметка, трябва да се обадиш предварително и ти дават час за след няколко дена. Така че плануването от какво ще имате нужда вбъдеще тук е много важно.
И една може би голяма изненада за някои хора, всичките тия хартийки наречени дипломи тук могат да се окажат в много от случаите проблем за намиране на работа, а не плюс. Има голяма разлика между приказките на имиграционните за професионалистите и това, което търсят тук на пазара на труда.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от karelia79 »

AVB, това за банковата сметка действително ме учуди... :o А защо дипломите да са пречка - дотук от всичко, което съм чела стигам до извода, че просто си трябва приравняване или учене там на нещо друго, а не че са пречка. Със сигурност всички подчертават, че най-важното е доброто владеене на френски език на първо място, а най-добре и на английски.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
AVB
Мнения: 131
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 3:56 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от AVB »

Пречка са, поради причината, че тук за много, ама много голяма част от работите не се изисква висше образование (постове на които в бг работят хора с университетско образованеи). Средно е напълно достатъчно или, ако се иска над средно, то обикновенно е 2 години DEP или DEC. И някой с магистър или бакалавар като кандидаства за такъв пост, познайте къде му отива CV-то.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от emili_vn »

Номера е да имаш компот от дипломи и квато ти трябва за съответната позиция - такава да вадиш :rofl: :rofl: :rofl:
Със средно, колеж и магистратура - мисля, че няма да има човек грижи да си подаде съответния стаж и диплома за съответната длъжност ;)
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от angelheart »

emili_vn написа:Номера е да имаш компот от дипломи и квато ти трябва за съответната позиция - такава да вадиш :rofl: :rofl: :rofl:
Не съвсем вярно твърдение. На много места отвъдморска диплома откровено не се признава, а на цял букет се гледа с недоумение.
emili_vn написа:Със средно, колеж и магистратура - мисля, че няма да има човек грижи да си подаде съответния стаж и диплома за съответната длъжност ;)
И това не уцелва на мишената центъра. Стажът обикновено бива оценяван като "местен" и "друг", и този вторият в много случаи е безполезен за доказване на практически умения, докато местният такъв е от решаващо значение при търсенето на работа. Сега в уравнението: "Местен младеж, току-що завършил местен колеж, със стаж от месец-два в местна компания зад гърба и имигрант с университетска диплома от незнайно къде, с N години стаж също незнайно къде" нека да поставим къде знак за равенство или неравенство... И с това да си отговорим на въпроса: "Защо аджеба хора на по 30 и кусур години отиват да завършат отново колеж(университет) в тая дива провинция(държава)?"
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от emili_vn »

angelheart написа:
emili_vn написа:Номера е да имаш компот от дипломи и квато ти трябва за съответната позиция - такава да вадиш :rofl: :rofl: :rofl:
Не съвсем вярно твърдение. На много места отвъдморска диплома откровено не се признава, а на цял букет се гледа с недоумение.
От къде разбра, че това е твърдение???
Използването на думата компот и заливащите се от смях емотикончета, би трябвало да навеждат на мисълта за ирония (или поне според мен).
angelheart написа:
emili_vn написа:Със средно, колеж и магистратура - мисля, че няма да има човек грижи да си подаде съответния стаж и диплома за съответната длъжност ;)
И това не уцелва на мишената центъра. Стажът обикновено бива оценяван като "местен" и "друг", и този вторият в много случаи е безполезен за доказване на практически умения, докато местният такъв е от решаващо значение при търсенето на работа. Сега в уравнението: "Местен младеж, току-що завършил местен колеж, със стаж от месец-два в местна компания зад гърба и имигрант с университетска диплома от незнайно къде, с N години стаж също незнайно къде" нека да поставим къде знак за равенство или неравенство... И с това да си отговорим на въпроса: "Защо аджеба хора на по 30 и кусур години отиват да завършат отново колеж(университет) в тая дива провинция(държава)?"
И тук не съм целила център или твърдяла нещо - на всички (или поне на повечето от нас, на които ни предстои да заминем) ни е кристално ясно, че нашенските дипломи или съчетанието от тях, наречено "компот" няма да са ни особено от полза там. Аз лично съм в дилема какво точно искам да уча там (на 30 и кусур години съм, ама по-близо до 40 :) ) и дали да не бъде DEC или DEP вместо магистратура например (с цел смяна на професията). И предполагам на всички тук е ясно колко е ценен местния двумесечен стаж например в Квебек, в сравнение с многогодишния ни тук, в Бг.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от emili_vn »

angelheart, намесата ти е уместна. Да не би някой да вземе думите ми насериозно. :handshake:
Последно промяна от emili_vn на Пет Май 13, 2011 4:50 pm, променено общо 1 път.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

angelheart,
а Как се гледа на емигрант със Американско и Британско висше образование? Пак ли като на външни дипломи?
AVB
Мнения: 131
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 3:56 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от AVB »

В Квебек май се гледа по абсолютно същия начин както и на другите, ако дипломата е от Франция или Белгия вече нещата седят по-различно. И наистина вземете добре поразгледайте за вашите професии какво се изисква тук, за да няма напразно лутане и чудене, защо при такъв завиден опит и толков дипломи никой не ви се обажда за интервю ;)
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от angelheart »

mufc написа:angelheart,
а Как се гледа на емигрант със Американско и Британско висше образование? Пак ли като на външни дипломи?
Нямам представа. Опита и наблюденията ми се простират само върху дипломите, които сме си "пренесли" с нас от България :D
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

AVB написа:В Квебек май се гледа по абсолютно същия начин както и на другите, ако дипломата е от Франция или Белгия вече нещата седят по-различно. И наистина вземете добре поразгледайте за вашите професии какво се изисква тук, за да няма напразно лутане и чудене, защо при такъв завиден опит и толков дипломи никой не ви се обажда за интервю ;)
Питах , защото на интервюто си говорехме с Мадам и тя ми каза, че до два месеца ще съм си намерил работа поради факта , че образователните системи на Великобритания и Америка са добре познати там и до голяма степен се припокриват. :handshake:
Публикувай отговор