Документи Букурещ - Пролет 2011

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от loginn »

sourisGBG написа:Аз пък ще си заверя нотариално копията на брачното свидетелство и на актовете за раждане и после ще ги преведа за да нямам грижи повече с тях. Това са всичко на всичко около 12-15 лв, които на фона на всичко ... е нищо!
Как го постигаш това :o Аз плащам към 15 лева на страница само за превод. А и нотариуса вземаше по 8 мисля...
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от emili_vn »

Нотариуса взема по 3,60 с ДДС за 1-ва и по 2,40 с ДДС за всяка следваща страница. Таксите са законоустановени и няма право да взема по-скъпо.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от loginn »

Сигурно си права Емили. Заверявах и превеждах много неща предишния път и ми се стори здраво "одрусване".
vdddd
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 2:11 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от vdddd »

Преди около година плащах за заверка при нотариус и ми взеха 6 лв за първа страница и 1 лв за всяка следваща
Аватар
fandjo
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 12:59 pm
Местоположение: вече в Монреал
Обратна връзка:

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от fandjo »

логин стига си те тюхкал, мокрия печат на заклетия преводач означава, че той е превел оригинала на приложеното фотокопие към документа :!:
ако искаш преведените документи /провода с мокрия печат/ да останат при теб за спомен отиваш с тях при нотариус той си им прави копия и слага заверка, че това копие е на истински документ издаден от преводача
има и други варианти, но мисля че тези двата, особено първия те урежда идеално :emo:
“I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots.” Albert Einstein
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от loginn »

Няма какво да се тюхкам, решил съм да изпратя това което имам преведено. Не ми трябват документи за спомен. Надявах се някой да потвърди че го е правил безпроблемно по този начин, но така или иначе ще действам. Преди година само превод е бил достатъчен, това ме успокоява.
Що се отнася до нотариуса, вчера се обадих на един и той ми каза че не може да заверява вече преведени от заклет преводач документи. Редът бил първо нотариална заверка и след това превод.
vdddd
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 2:11 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от vdddd »

Karadjova написа:http://www.cic.gc.ca/francais/informati ... alifie.asp
от тук се дърпат необходимите формулярчета и упътването за попълване. Контролния лист трябва да присъсътва :)
Дали правилния линк за необходимите документи за Квебек не е: http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... cation.asp"
MVM
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 3:19 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от MVM »

vdddd написа:
Karadjova написа:http://www.cic.gc.ca/francais/informati ... alifie.asp
от тук се дърпат необходимите формулярчета и упътването за попълване. Контролния лист трябва да присъсътва :)
Дали правилния линк за необходимите документи за Квебек не е: http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... cation.asp"
Абсолютно...
Аватар
sourisGBG
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 9:05 am
Местоположение: Gatineau/Ottawa

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от sourisGBG »

Все се чудя, дали няма начин да се попълнят тези данни в този странен PDF-ски файл, после да се запаметят и тогава да си ги закарам на компютъра с принтера за печат. Така ще си поиграя повече на спокойствие, а печатането ще стане лесно.
Документи до Виена - 22.03.2010
Accusé de réception - 04.01.2011
Интервю - 02.03.2011
DRP-Букурещ-02.04.2011
Баркодове - 27.05.2011
Получени мед. формуляри - 09.09.2011
Покани - 27.01.2012
Визи - 01.03.2012
Полет - 9 юни 2012
Пристигане в Gatineau
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от loginn »

sourisGBG написа:Все се чудя, дали няма начин да се попълнят тези данни в този странен PDF-ски файл, после да се запаметят и тогава да си ги закарам на компютъра с принтера за печат. Така ще си поиграя повече на спокойствие, а печатането ще стане лесно.
Естествено че има.
http://www.tracker-software.com/product ... nge-viewer"
С това попълвам безпроблемно, също и на кирилица когато се налага (буквите се виждат).
Можеш да запаметяваш колкото искаш пъти.
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от nedelcheva_n »

Може ли да питам преди да отида до банката:колко са таксите за възрастен и за дете и колко да внеса като такса-някаде бях прочела за 2 евро , но дали още е толкова?Също така и по коя сметка? Намирам две различни таблици и не съм сигурна какво да направя.Благодаря Ви!
AVB
Мнения: 131
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 3:56 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от AVB »

Таксите са по 410 евро на възрастен и по 110 евро на дете + такса за обработка от 2 евро. Плаща се в МКБ Юнионбанк. Като им кажете, че таксите са за Канадското посолство в Букурещ, те знаят номера на сметката. Имайте предвид, че в някои клонове на банката се опитват да се правят на тарикати и искат да се попълва отделна вносна бележка за всеки член на семейството и съответно това означава колкото вносни бележки, толкова пъти по 2 евро. Не им се давайте и настоявайте да платите за всички наведнъж с една бележка.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от azzura »

В тази връзка, как се попълва една бележка? само името на водещия кандидат ли се пише или всички имена?
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
AVB
Мнения: 131
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 3:56 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от AVB »

На вносител се пише имете на основния кандидат, а на основание за плащане служителката в банката написа: Skilled Worker - Principal applicant and spouse.
nia123
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 2:56 pm
Местоположение: София

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от nia123 »

Можем да споделим пресен опит с плащането. Както каза AVB това са таксите.
http://www.canadainternational.gc.ca/ro ... x?lang=fra"

Платихме в клона на МКБ Юнионбанк на Тотлебен 30 (централният офис) срещу Пирогов(говоря за София). В банката имат образец, в който си пише и номера на сметката и т.н. Платихме само с едно платежно, не сме попълвали две. Таксата за превод е 2 евро. На самата бланка написахме като основание - skilled worker - principal applicant and common - law partner( на английски). На гърба на бележката написахме името на придружаващия. Всичко мина учудващо добре и без излишни обяснения. Служителите бяха горе долу запознати и нямаше проблеми. Да се надяваме,че и след това няма да има проблеми. :)
Док. Виена - 2010-04-20
Интервю София - 2011-02-28
Док. Букурещ - 2011-03-15
Покана за медицински - 2011-08-08
OK медицински- 2011-09-13
Покани за визи - 2011-11-24
ВИЗИ - 2011-12-16
_________________
Публикувай отговор