ИМАМЕ ИПОТЕЧЕН КРЕДИТ. ТОВА ПРОБЛЕМ ЛИ Е?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: ИМАМЕ ИПОТЕЧЕН КРЕДИТ. ТОВА ПРОБЛЕМ ЛИ Е?

Мнение от hadministratora »

martatabs написа:
blaster написа:Ако банката разбере, че сте в процедура по емиграция, е възможно да обяви кредита за рисков и да го направи изискуем.
Това ми мина първо, като мисъл.
Ами като ти е минала тая мисъл, защо не напишеш нещо разумно което да е базирано на нея?!
1. Това какво иска някоя банка от някой имигрант няма нищо общо с процедурата. Така, че отговора все още е "Не, никой кредит не пречи на имиграционната ПРОЦЕДУРА".
2. От къде на къде ги пращаш да питат служител на банката?! Ми нали така едва ли не сами казват на банката, че напускат страната. Това почти гарантирано ще им създаде проблеми (но с банката, а не с канадските имиграционни власти), тъй като едва ли има договор за кредит, койт не задължава кредитополучателя да съобщи на банката ако си смени адрес, месторабота и т.н.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: ИМАМЕ ИПОТЕЧЕН КРЕДИТ. ТОВА ПРОБЛЕМ ЛИ Е?

Мнение от martatabs »

hadministratora написа:От къде на къде ги пращаш да питат служител на банката?! Ми нали така едва ли не сами казват на банката, че напускат страната.
Оф, отиват в някаква банка и питат. Няма да дават лична информация, задават елементарен въпрос, като този: "Искаме да теглим ипотечен кредит...бла...бла...,ако решим да напуснем страната, но си плащаме редовно, какви са рисковете за нас". Защо да не им предоставят такава информация, това им е работата на служителите в банките.
Никой не ги познава, банки и клонове много. М/у другото, в договора, който сте подписали за кредита нямали някаква информация по-вашия казус.
П.П Когато ме критикувате за мненията ми бъдете по-умерени с тона, аз съм коректен към вас. ;)
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: ИМАМЕ ИПОТЕЧЕН КРЕДИТ. ТОВА ПРОБЛЕМ ЛИ Е?

Мнение от hadministratora »

martatabs написа:Оф, отиват в някаква банка и питат...
Някаква банка звучи несериозно. Единствената банка, която може да им даде надежден отговор е банката от която е кредита, а там винаги има риск служителя, който им е отпуснал кредита да се отбие при колегата, с който говорят в момента.
martatabs написа:П.П Когато ме критикувате за мненията ми бъдете по-умерени с тона, аз съм коректен към вас. ;)
А кой е не е бил коректен към теб!?!
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: ИМАМЕ ИПОТЕЧЕН КРЕДИТ. ТОВА ПРОБЛЕМ ЛИ Е?

Мнение от martatabs »

hadministratora написа:Някаква банка звучи несериозно. Единствената банка, която може да им даде надежден отговор е банката от която е кредита
Аз, когато разпитвах (не кандидатствах) за потребителски кредит обиколих 4-5 банки, не съм се ограничавал само с една. Всяка си казва своите условия без да се налага да давам каквито и да е обяснения, че имам някакви задължения, заеми, и т.нат. Питам просто и ясно: На какви условия трябва да отговарям, за да мога да кандидатствам за потребителски кредит на стойност 4-5-6-7-8000.....лева.
Та, да предположим, че Дилянка и съпруга и са теглили заема в Пощенска банка. За да избегнат проблемите отиват например в ПИБанка, или която и да е друга и задават стандартен въпрос чисто информативно:
martatabs написа:"Искаме да теглим ипотечен кредит...бла...бла...,ако решим да напуснем страната, но си плащаме редовно, какви са рисковете за нас"
Никой няма да тръгне да ги пита дали имат кредит към някоя друга банка. Дори и да има такъв момент, отговарят с НЕ. Не е гаранция, че ще получат задоволителен отговор.
Това не е сценарий от научно-фантастичен сериал, това е просто едно питане.
Дилянка, не сте длъжни да се съобразявате с което и да е мнение. Големи хора сте и можете да прецените ситуацията. Нагласите са, че няма да имате проблеми с кандидатурата ви за Канада. :handshake:
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: ИМАМЕ ИПОТЕЧЕН КРЕДИТ. ТОВА ПРОБЛЕМ ЛИ Е?

Мнение от hadministratora »

Те вече имат кредит. Мнението и условията на всяка друга банка са без значение.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: ИМАМЕ ИПОТЕЧЕН КРЕДИТ. ТОВА ПРОБЛЕМ ЛИ Е?

Мнение от martatabs »

hadministratora написа:Те вече имат кредит. Мнението и условията на всяка друга банка са без значение.
Да, това е безспорен факт. Друга ми беше идеята, че може да се направят на "две и половина" и да питат на друго място различно от банката им, ама карай. Със здраве. :)
Lulu_lilu
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Ное 23, 2010 7:40 am
Местоположение: София

Re: ИМАМЕ ИПОТЕЧЕН КРЕДИТ. ТОВА ПРОБЛЕМ ЛИ Е?

Мнение от Lulu_lilu »

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Последно промяна от Lulu_lilu на Вто Мар 01, 2011 5:49 am, променено общо 1 път.
Аватар
dilqnka85
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Фев 25, 2011 10:59 am

Re: ИМАМЕ ИПОТЕЧЕН КРЕДИТ. ТОВА ПРОБЛЕМ ЛИ Е?

Мнение от dilqnka85 »

Нямах намерение с въпроса ми да предизвиквам какъвто и да е спор, но въпреки това всичко, което написахте ми беше полезно за това Ви благодаря :)
Така или иначе винаги до сега сме си били редовни и не мисля, че когато решим да подадем документите за Канада това ще се промени.
Lulu_lilu написа:Подкрепям напълно hadministratora.
Въпроса на Дилянка е: дали наличието на ипотечен кредит би било пречка за процедурата по имиграция в Канада?
Отговора продължава да е - НЕ.
:y:
Благодаря, точно това ме интересуваше :) Но е полезно са се чуят различни мнения по въпроса.
Linko написа:Притесненията ни идват винаги от недостатъчна информираност и незнание. Четете бе, хора.
Ако знаеш къде мога да се запозная официално, моля те прати ми линк, защото съм разгледала бих казала подробно http://www.cic.gc.ca" и никъде не видях нещо по въпроса. А навярно не е там мястото където да гледам. Затова ако ти знаеш кажи ми :)

Отново Благодаря на всички за дадените мнения и съвети ;)
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: ИМАМЕ ИПОТЕЧЕН КРЕДИТ. ТОВА ПРОБЛЕМ ЛИ Е?

Мнение от hadministratora »

dilqnka85 написа:
Linko написа:Притесненията ни идват винаги от недостатъчна информираност и незнание. Четете бе, хора.
Ако знаеш къде мога да се запозная официално, моля те прати ми линк, защото съм разгледала бих казала подробно http://www.cic.gc.ca" и никъде не видях нещо по въпроса. А навярно не е там мястото където да гледам. Затова ако ти знаеш кажи ми :)
dilqnka85, това е номера, че в документите за процедурата, няма да намерите нищо по въпроса, поради простата причина, че имиграционните не се интересуват от кредитите ви - поне не директно.
Представи си го така: Дори облсужването на кредита ви да върви много зле, единствените проблеми, които ще имате ще са в/от/с Българските власти. Канадските власти не се интересуват от кредитите ви. Те обаче се интересуват от това да сте с чисто съдебно минало! Ако сгазите лука достатъчно, че банката да тръгне да ви съди това ще излезе на свидетелството ви за съдимост и имиграционните ще разберат какво е станало. Но те пак няма да се интересуват защо сте били съдени, а само от факта, че сте били.

На кратко: Подавайте смело документи за имиграция. Направете си добре сметката как ще си обслужвате кредита от другия край на света. Внимавайте банката ви да не разбере, за това че напускате страната.

Успех!
Аватар
dilqnka85
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Фев 25, 2011 10:59 am

Re: ИМАМЕ ИПОТЕЧЕН КРЕДИТ. ТОВА ПРОБЛЕМ ЛИ Е?

Мнение от dilqnka85 »

hadministratora :) Благодаря
Общо взето и аз бях на това мнение, но исках да се посъветвам и с някой минал вече по този път.
Нямах представа, че този въпрос ще породи такава разгорещена дискусия :?: За което се извинявам.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: ИМАМЕ ИПОТЕЧЕН КРЕДИТ. ТОВА ПРОБЛЕМ ЛИ Е?

Мнение от martatabs »

dilqnka85 написа:Нямах представа, че този въпрос ще породи такава разгорещена дискусия :?: За което се извинявам.
И аз малко попрекалих със съветите....,ама карай :$ :)
hadministratora написа:Подавайте смело документи за имиграция. Направете си добре сметката как ще си обслужвате кредита от другия край на света. Внимавайте банката ви да не разбере, за това че напускате страната.
Подкрепям съвета на Хадминистратора.
ДИЛЯНКА, УСПЕХ !!!
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: ИМАМЕ ИПОТЕЧЕН КРЕДИТ. ТОВА ПРОБЛЕМ ЛИ Е?

Мнение от hadministratora »

dilqnka85 написа:Нямах представа, че този въпрос ще породи такава разгорещена дискусия :?: За което се извинявам.
Не се извинявай, защото няма за какво.
Нали казват, че в спора се ражда истината :)))
Аватар
dilqnka85
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Фев 25, 2011 10:59 am

Re: ИМАМЕ ИПОТЕЧЕН КРЕДИТ. ТОВА ПРОБЛЕМ ЛИ Е?

Мнение от dilqnka85 »

hadministratora написа:Не се извинявай, защото няма за какво.
Нали казват, че в спора се ражда истината ))
:y: :y:
martatabs написа:
dilqnka85 написа:Нямах представа, че този въпрос ще породи такава разгорещена дискусия :?: За което се извинявам.
И аз малко попрекалих със съветите....,ама карай :$ :)
hadministratora написа:Подавайте смело документи за имиграция. Направете си добре сметката как ще си обслужвате кредита от другия край на света. Внимавайте банката ви да не разбере, за това че напускате страната.
Подкрепям съвета на Хадминистратора.
ДИЛЯНКА, УСПЕХ !!!
:y: :y: :y: Благодаря
;)
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: ИМАМЕ ИПОТЕЧЕН КРЕДИТ. ТОВА ПРОБЛЕМ ЛИ Е?

Мнение от chegevara »

да се вкюча и аз малко в спора ако може:
занимавам се от 5 год с банкова сфера и -
1.колкото и голям да ви е кредита дори (200 000 евро) щом сте коректни към банката няма никакви проблеми да ходите където и когато си пожелаете,ипотечният кредит се е послал на самата ипотека и ипотекираният имот.
2. забрана за напускане на страната става в следния случай - просрочие над 91 дни,преминаване на кредита към съдия изпълнител и ако не стигнете до споразумение с него(запорите идват от него, 1-во е запор на заплата,2-ро е запор на движимо имущество,3-то запор на недвижимо и чак тогава се забранява напускане на дуржавата и то като краина мярка)
3.проблема си остава ваш до последно където и да се намирате ако не си връщате кредита и процедурите си тръгват по реда една по една,ако не се свържат с вас през всичките процедури кредита минава към ваще близки и роднини който са тук в бг.
едно малко съветче от мен - преди да тръгнете искрено ви го желая,идете в банката в която ви е кредита и си преобразувайте кредита в долари за да си спестите поне превалутирането от долари в евро или лева,има и друг вариант - откривате си доларова сметка и я прикрепяте към кредита,правите си интернет банкиране и като дойде падежната дата си нареждате пари от където и да е по тази сметка и банката атоматично да си дърпа от нея.
Публикувай отговор