здравейте

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор

Доволни ли сте от Канда и с какво ?

1.доволлен/a от ..............
33
77%
2.не доволен/а от.........
10
23%
 
Общо гласове: 43
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: здравейте

Мнение от myhata II »

Е ми да толкова е,какво му е лошото на маслото ,защото даваше акъл на колко и как и кога се сменя
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: здравейте

Мнение от John Smith »

Не ти ли препоръчах някъде да се обаждаш само по темите, в които ти е ясно за какво става дума? :fubar:
Интервалът за смяна на маслото зависи от много фактори, не само от цената и вида на маслото. Да го напиша по-бавно?
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: здравейте

Мнение от myhata II »

Масло се сменя според зависи качеството,вискозитета и пробег,какви ги философсваш толкова от мухата слон правиш
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: здравейте

Мнение от John Smith »

Пълни глупости от технически неграмотен човек! Ако караш кола от миналия век и слушаш техници на $10/h в локалния ти гараж, може и с такива представи да си останал. Съвременните коли, защото обичат да философстват, ти казват кога трабва да се смени маслото. Това може да се случи както след 4000km, така и след 14000km, дори винаги да сипваш едно и също масло. Някои неща изискват малко повече акъл, отколкото може да вложи една муха. :!:
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: здравейте

Мнение от myhata II »

Айде щото си много отворен да те светна ,в момента карам служебно ДЖИ ЕМ СИ на 1 година и миналата седмица му смених маслото в най модерния гараж с помпа ,което не го приемам ама нали е държавно и не ми пука ,та превозното средство е на 28 000 ,след смяна на маслото -от най хубавото синтетика и бордовия компютър показва след 200 км 95 % до смяна на маслото,същото съобщение обаждаше преди смяна ,та тези глупости ги забрави,засечка се прави по сервизната книжка на автомобила или пробега на стикера от сервиза той е предимно километри или 6 месеца
Чул си нещо и сега си го смучеш от пръстите :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: здравейте

Мнение от IFF »

John Smith написа:Пълни глупости от технически неграмотен човек! Ако караш кола от миналия век и слушаш техници на $10/h в локалния ти гараж, може и с такива представи да си останал. Съвременните коли, защото обичат да философстват, ти казват кога трабва да се смени маслото. Това може да се случи както след 4000km, така и след 14000km, дори винаги да сипваш едно и също масло. Някои неща изискват малко повече акъл, отколкото може да вложи една муха. :!:
Един съвет, ако колата е твоя, по-добре не вярвай какво ти казва тя относно маслото. :rofl:
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: здравейте

Мнение от Павел »

Аз знам проблема - GSM!!! На GSM трябва да вярваш какво ти казва точно колкото на петричка врачка.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: здравейте

Мнение от miteto »

myhata II написа:Айде щото си много отворен да те светна ,в момента карам служебно ДЖИ ЕМ СИ на 1 година и миналата седмица му смених маслото в най модерния гараж с помпа ,което не го приемам ама нали е държавно и не ми пука ,та превозното средство е на 28 000 ,след смяна на маслото -от най хубавото синтетика и бордовия компютър показва след 200 км 95 % до смяна на маслото,същото съобщение обаждаше преди смяна
Това е защото гениите от "най-модерния гараж" са забравили да направят ресет на "oil life system", което трябва да се направи при смяна на маслото.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: здравейте

Мнение от myhata II »

Ето това се опитвам да му кажа мерси Митко :hai:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: здравейте

Мнение от haimana »

Муха, John Smith се опитва да ти каже, че има и коли при които в Maintenance Schedule има Normal condition и Severe Condition. При втория случай смяната на всички консумативи плюс проверката на различни параметри е на съкратени интервали.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: здравейте

Мнение от Omega3 »

Аз сменям масло на 10 000 километра или на 6 месеца, според зависи.

Понякога слушам колегите на работата за какви работи дават пари около колите си и направо ме боли главата. Това е добре, бизнес да се прави, има работа.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: здравейте

Мнение от John Smith »

haimana написа:Муха, John Smith се опитва да ти каже...
Опитвам се да говоря за техника с човек който първо няма представа от нещата, второ дори не си е прочел или не може да разбере написаното в User Manual-а. Ама на myhata II света се изчерпва с органичените му представи за нещата и "не мое се запре" да прави коментари, кой от кой по-далеч от истината.
myhata II написа:95 % до смяна на маслото,същото съобщение обаждаше преди смяна...
Кажи им на аматьорите в този модерен сервиз, че след смяна на маслото се нулира индикатора. Също така, индикаторът обикновено показва износването на минерално масло (провери в книжката), затова като се слага синтетично, смяната е на 2 превъртания на индикатора, НО ако е сложен съответния филтър за синтетика. Хех...
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: здравейте

Мнение от Павел »

А в моя манюал не пише никъде на колко км да се сменя трансмисионното масло. В дилъра също не казват - трябва да им се закара колата там. Колко други механика питаш, толкова отговори получаваш - един ми вика, ами зависи - може да е от 50 000 до 200 000км.
Последно промяна от Павел на Чет Мар 17, 2011 5:25 pm, променено общо 1 път.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: здравейте

Мнение от ablood »

Последните години в БГ карах толкова много, че сменях маслото през месец (на всеки 20'000км) и всеки път механиците се пулеха на бистрото масло, което изтичаше от колата.

Така, че има огромно значение дали караш студена кола на къси разстояния, или веднъж затоплена минаваш по 300-400 км на 5-та скорост. Разликата е в пъти.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: здравейте

Мнение от John Smith »

Павел написа:А в моя манюал не пише никъде на колко км да се сменя трансмисионното масло.
Може и да не се сменя. Има коли с необслужваеми автоматични трансмисии. Течността вътре е предвидена за предполагаемия живот на колата.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Публикувай отговор