„Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Oto Kac

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Oto Kac »

Аз предпочитам той да продължи да си лепи тапети, въпреки че по принцип не се занимава с това
Един въпрос? Кримоне, посещаваш ли някой български храм? Въпроса е риторичен.
Съответно твоите предпочитания едва ли интересуват хората, за които този проблем е от голямо значение!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от krimon »

а ти по принцип ли си си такъв или само сега не разбираш :)

Аз дали ходя в храм, български, католически или будистки, никой не го интересува. Става дума за бг църква и бг свещенник в нея.

Свещениците никъде не се занимават с организирне на партита, семинари и народни танци, а със служене на бога. Компрендо ?

п.п. строителна дейност не е лепене на тапети - само да те светна. Човекът си има работа, подобна на тази на аблъд - ремонти по къщите на хората. Това не е лепене на тапети, освен това издържа семейството си с него. Ти какво му предлагаш - да умира от глад семейнството му, докато организира партита с кебапчета в църковния храм могат да похапват :rofl: :rofl: Oto Kac ще дарява за църквата да има кебапчета и бира.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Bil Razumnikov
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Фев 21, 2011 5:15 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Bil Razumnikov »

[quote="krimon"]вече става паталогично смешно - горният списващ очаква от свещеника да организира партита, семинари, екология, спорт, ресторант, народни танци, клубове на интереси :rock: :rock: :rock: и всичко това в така наречената църква :rofl: :rofl: :rofl:

Аз предпочитам той да продължи да си лепи тапети, въпреки че по принцип не се занимава с това

На теб може да ти паталогично /каквото и да означава това по отношение на следващата дума/ смешно, но явно парите в институцията не стигат. Да се затвори единствената българска църква в Монтрел, никак не е смешно, особено когато ще изгорят парите на дарителите. Помислете кога отново тези хора ще се доверят за даряват за църква. Не знам дали сте обикаляли по света, ама навсякъде /не само православните/ църкви се издържат от ентусиазъма и работата на лидера в нея. От писаницте до тук, а и от фактическата ситуация се вижда, че той няма особено желание да работи. Екзистенцията му е достатъчна и това да взема $ 150 за два часа в неделя е достатъчно мерило за културната му дейност. Преди време имах удоволствието да погостувам в Чикаго за кратък период от време. В новата църква която са построили /мисля св. София или подобно/, се издържа предимно от риба и чипс. Ако не вярвате, вижне на страницата им или се обадете да горорите със свещеника. И знаете ли кой я приготвя... Сигурно се досещате. Аз съм работел и за 25 000 годишна заплата, фул тайм. За 40 000 някой трябва да се потруди, а не да лепи тапети или нещо си. Ако не иска няма нужда да сее раздори, ами да си подаде оставаката с достойнство и да позволи да се намери ентусиазиран такъв, които да иска. Ако аз съм на 25 и сега пристигам в Канада, с удоволствие ще работя всичко това, фул тайм, за 40 000, а дори и за по-малко. Замислете се читатели... Колко от вас работят за тези пари и какво напрежение в работата си изпитват. Май на отеца не би му било много трудно... Ама до колкото разбирам...той не иска...
Последно промяна от Bil Razumnikov на Вто Фев 22, 2011 4:34 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от krimon »

И защо става дума за непрекъснато за отец Димитър и културно-масовата дейност на българската общност!

От години 2 центъра не могат да се съберат и да направят нещо заедно, сега църквата им е виновна ... и попа!
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Ann
Мнения: 93
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 6:16 am
Местоположение: в безтегловност
Обратна връзка:

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Ann »

цитат:

"...Дайте да я направим тази църква културен център и така нарачените
"Българо-канадско дружество" а.к.а. Паисий Хилендарски - Моника Вълева
и
"Канадско-българското дружество" а.к.а. Зорница - Ива Беличка

и двете създадени 2003 г. около църквата, да вземат де се обединят,
да подслонят българското училище в църквата, вкл. библиотеката

Така ще се обединят приходите и разходите, а и настоятелите ще могат да се занимават с нещо.
Иначе сега само се събират в неделя на по кафенце в мазето и от скука създават интриги около попа.
като няма да подкрепиш отец Димитър, кой отец ще подкрепиш ?
Или настоятелството ще плаща църква, където не се отслужват литургии ?

Дайте да я направим тази църква културен център и така нарачените
"Българо-канадско дружество" а.к.а. Паисий Хилендарски - Моника Вълева
и
"Канадско-българското дружество" а.к.а. Зорница - Ива Беличка

и двете създадени 2003 г. около църквата, да вземат де се обединят,
да подслонят българското училище в църквата, вкл. библиотеката

Така ще се обединят приходите и разходите, а и настоятелите ще могат да се занимават с нещо.
Иначе сега само се събират в неделя на по кафенце в мазето и от скука създават интриги около попа...."


Браво krimon! :handshake:

Ot tam наистина трябва да се започне- нека се обединят всички с различни интереси, нека се използва наличната сграда за всички мероприятия, който по един или друг начин биха събрали повече българи на едно място. Почти "очеизбождащо" е , че винаги се "подлива" вода...Ето Ви малко факти:

О Б Я В А № 1

Коледен Кулинарен Базар
Kъде : В залата на Храм ”Св.Иван Рилски” 1191 Sauvé Est H2C1Z8
Koгa: Неделя, 19 декември 2010 от 12.00 часа, след службата.

За поредна година българските домакини ще представят за продажба
свои кулинарни произведения: баници, питки, десерти, соленки, сладки ... ограничения няма.
Молим всички съпричастни на идеята и желаещи да се включат в подготовката да се обадят предварително на следните телефони:
(514) 762-1939 - Мая; (450) 660-0641 - Роси; (514) 747-9653 - Валя.
Донесете своите деликатеси в залата на църквата до 10:30 часа в неделя.
За участниците в приготовлението на базара ще има томбола с награди.

Обръщаме се и към всички артисти като: бижутери, художници, фотографи. Елате и покажете вашите умения! Срещу 20$ ще може да наемете щанд и да изложите вашите уникати!

На този ден ще се раздават ‘Коледни панери’ за новодошли български семейства, записали се до 07.12.2010 на същите телефони.

Не пропускайте възможността не само да покажете виртуозните си умения, но и да опитате представените специалитети.
Със събраните средства от базара, ще помогнем ремонтирането на залата на църквата. (Организатор: Женското дружество при храм ”Св.Иван Рилски”)

....ииии малко допълнение, което намираме в "малки обяви" гласящо:

оСкъпи приятели и мили дечица!
С радост ви съобщаваме, че на 19 Декември, Неделя,в залата на Църквата,по време на Коледния Кулинарен Базар ще ни гостува Дядо Коледа.

Заповядайте и позволете на вълшебството, наречено Коледа да влезе в сърцата ни.
Ще претърсим чувала с подаръци, ще похапнем традиционни български лакомства.

А родителите,които желаят да зарадват детето си със специален подарък от Дядо Коледа , могат да донесат и пъхнат тайно в чувала му, опакован пакет с името на получателя.




О Б Я В А № 2

ДЕТСКО КОЛЕДНО ТЪРЖЕСТВО
с Български ДЯДО Коледа
в Българско Училище
"СВ.СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ"


19 дек. 2010, неделя
11 ч
6767 Cote des Neiges, et.6, 697
срещу placa Cote des Neiges

Поканени са всички български деца от Монреал
за среща с Българския Дядо Коледа

* Вход безплатен
* Може да гледате детска музикално-артистична програма
* Ще имате възможност да направите снимки
* Ще имате възможност да донесете надписани подаръци за чувала на Дядо Коледа
* Всеки родител може да донесе бисквити или сокче за почерпка на децата в края на представлението

културен център Зорница
514 835 3638/514 369 0589
ecole.zornica@gmail.com
http://www.zornica.com"


-Забелязвате ли часът и дата на тези две културно-масосови мероприятия???
-Още ли сте на мнение, че отец Димитър е този , който не иска да събере българите в Монреал на едно място? Дали по Великден или по Коледа всички са поканени поименно, с телеграма, а?


...за друго става въпрос, нещо по-голямо и по-заинтригуващо, но ако и тази недяля си останем пред компютрите с надеждата някой да напише 2-3 реда, какво се е случило и казало в храма...няма да е добре, няма как да стане, нека идем и помогнем... кой с каквото може.
Последно промяна от Ann на Вто Фев 22, 2011 4:53 pm, променено общо 4 пъти.
Ако искаш да промениш света, започни първо от самия себе си!
Bil Razumnikov
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Фев 21, 2011 5:15 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Bil Razumnikov »

krimon написа:а ти по принцип ли си си такъв или само сега не разбираш :)

Аз дали ходя в храм, български, католически или будистки, никой не го интересува. Става дума за бг църква и бг свещенник в нея.

Свещениците никъде не се занимават с организирне на партита, семинари и народни танци, а със служене на бога. Компрендо ?

п.п. строителна дейност не е лепене на тапети - само да те светна. Човекът си има работа, подобна на тази на аблъд - ремонти по къщите на хората. Това не е лепене на тапети, освен това издържа семейството си с него. Ти какво му предлагаш - да умира от глад семейнството му, докато организира партита с кебапчета в църковния храм могат да похапват :rofl: :rofl: Oto Kac ще дарява за църквата да има кебапчета и бира.


Подобен вид драмтизация не е оригинален. Ще дойде време когато храмът ще дарява кебапчета и бира на хората, ако в него има кой да работи. Когато оначе този някой ремонтира къщи - е няма как да си храни семейството с първото. Някой тук бе казал, че безплатен обяд няма, особено в Канада. А за това с какво се занимават свещениците в северна америка и как изкарват средства за храмовете си, може да се обадите до други бг църкви. Така ще научите повече... В храмовете има само по един свещеник на заплата и той е отговорен за това кото се случва. Другите са доброволци... и само помагат. Гледайте по- далече от носа си. Това което ще се случи не е шега.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от krimon »

Bil Razumniko написа: За 40 000 някой трябва да се потруди, а не да лепи тапети или нещо си. Ако не иска няма нужда да сее раздори, ами да си подаде оставаката с достойнство и да позволи да се намери ентусиазиран такъв, които да иска. Ако аз съм на 25 и сега пристигам в Канада, с удоволствие ще работя всичко това, фул тайм, за 40 000, а дори и за по-малко. Замислете се читатели... Колко от вас работят за тези пари и какво напрежение в работата си изпитват. Май на отеца не би му било много трудно... Ама до колкото разбирам...той не иска...
Нали ви казах - сега излезе, че отец Димитър сее раздори, а не настоятелството, което иска да го смени за 25 годишен новопристигащ имигрант, който на пълен работен ден ще може да пече чипс и пици, да събира бг общност около църквата през седмицата да яде - защото тя българската общност не работи през седмицата, социалът тече, и така да се спечелят пари за тока на новозакупената църква от даренията на работещата общност, която няма време за църковни дейности през седмицата. Обаче е адски удобно да има отворена църква нон-стоп и стопанин, който да я обгрижва, даже няма нужда да плаща наем -там ще си живее, ще спестява за църквата :D
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от yahoo »

Bil Razumnikov написа:Аз съм работел и за 25 000 годишна заплата, фул тайм. За 40 000 някой трябва да се потруди, а не да лепи тапети или нещо си. Ако не иска няма нужда да сее раздори, ами да си подаде оставаката с достойнство и да позволи да се намери ентусиазиран такъв, които да иска. Ако аз съм на 25 и сега пристигам в Канада, с удоволствие ще работя всичко това, фул тайм, за 40 000, а дори и за по-малко. Замислете се читатели... Колко от вас работят за тези пари и какво напрежение в работата си изпитват. Май на отеца не би му било много трудно... Ама до колкото разбирам...той не иска...
Явно не разбираш ситуацията днес. Тази заплата е искана преди година, когато се направи опит църквата да работи всекидневно - неуспешно! Вече тази опция отпада понеже няма пари дори и за скромна заплата само за служби в неделя (виж данните от счетоводителя), да не говорим за неотложните ремонти на сградата. За какви 40к или по-малко говориш като това е приключило в миналото. Иначе за приемане на ефективен план за осигуряване на финанси в краткосрочен и дългосрочен план съм напълно съгласен и това е крайно наложително преди да е станало твърде късно. Ако успее пък църквата да стане и център на българската общност ще бъде още по-добре.
Oto Kac

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Oto Kac »

Интересно ми е всички , които толкова ревностно защитават попа, ако се случи така , че той да бъде освободен, дали ще продължават така пламенно да се интересуват от църковните дела, дали ще подкрепят попа, койте ще дойде или ще свирят отбой. Дали толкова ще се вълнуват от развитието на българската общност и църква или се говори само така "за сеир"?
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от krimon »

от опит ще ти кажа - няма да дойде нов поп и църквата ще бъде продадена
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Bistra »

Значи все пак има преплитане интереси около сградата.
Защо тогава дъвчете Отеца? Грях е бре хора, съвземете се!Друг поп няма да ви дойде тепърва в дивотията за без пари!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Oto Kac

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Oto Kac »

krimon написа:от опит ще ти кажа - няма да дойде нов поп и църквата ще бъде продадена
Настоятелите се борят да не стане точно така.
Bil Razumnikov
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Фев 21, 2011 5:15 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Bil Razumnikov »

krimon написа:
Bil Razumniko написа: За 40 000 някой трябва да се потруди, а не да лепи тапети или нещо си. Ако не иска няма нужда да сее раздори, ами да си подаде оставаката с достойнство и да позволи да се намери ентусиазиран такъв, които да иска. Ако аз съм на 25 и сега пристигам в Канада, с удоволствие ще работя всичко това, фул тайм, за 40 000, а дори и за по-малко. Замислете се читатели... Колко от вас работят за тези пари и какво напрежение в работата си изпитват. Май на отеца не би му било много трудно... Ама до колкото разбирам...той не иска...


Нали ви казах - сега излезе, че отец Димитър сее раздори, а не настоятелството, което иска да го смени за 25 годишен новопристигащ имигрант, който на пълен работен ден ще може да пече чипс и пици, да събира бг общност около църквата през седмицата да яде - защото тя българската общност не работи през седмицата, социалът тече, и така да се спечелят пари за тока на новозакупената църква от даренията на работещата общност, която няма време за църковни дейности през седмицата. Обаче е адски удобно да има отворена църква нон-стоп и стопанин, който да я обгрижва, даже няма нужда да плаща наем -там ще си живее, ще спестява за църквата :D


Не видях смешното? Настоящата алтернатива явно ви удовлетворява по-добре. Църква в която нищо не се случва, свещеник който не му се работи и е доволен от стройтелната си осанка /не не бих го взел на сериозно/. След няколко месеца само неделни служби парите няма да стигат и банката ще вземе сградата. Тогава ще питам с какво очи ще гледа отеца и поставените пионкио около него. А и се чудя какво ще стане ако искам да кръстя детето си във вторник или ако баба ми /тъщата/ е умряла в понеделник. Май ще я замразят до неделя... Вие съмишлениците дето пишете, явно не искате тази църква да работи. Чудя се дали и в това няма икономически интереси, които гузното съзнание приписва на настоятелството. Между впрочем фамилията ми е Разумников и тя е истинска. Това не е ник. Наложи се да променя първото си име от Борис на Бил, точно по тази причина. Ненормалността в българските отношения.
Аватар
NavinBG
Мнения: 64
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 6:28 pm
Местоположение: Монреал

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от NavinBG »

Едно превантивно мнение, базирано на Св. Писания:

12.И Иисус влезе в храма, изгони всички,
които продаваха и купуваха там,и прекатури
масите на среброменителите и столовите на
онези, който продаваха гълъбите.
13.И Той им каза:"Писано е:"Домът Ми ще
се нарече молитвен дом",а вие го правите
"разбойнически вертеп".
От евангелието Матей, 21 глава.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от anxeli »

Бил, освен ако си и свещеник, не виждам смилсъл от писанията ти, търси се свещеник, а не клисар :^).
Някой пита за Каневата църква в Торонто. Не е пълна, много е празна даже. Не е богата, свещеника работи само събота и неделя, останалото време също в строителството, не виждам нищо лошо. Ако някой има повод предполагам му звъни и той идва и през седмицата. Редно е и да му се даде нещо за труда и времето предполагам.
Проблема е че повечето българи ходят на църква за кебабчетата и чакат да свърши "мърморенето" на попа за да похапнат и да чуят клюките в кафето. Даването на пари е малко мъглива история. Ами то така не може.
Нашия поп също се е превърнал в мениджър и уредник на коледни партита, доставчик на изгодно вино и месо, поне на пръв поглед обаче с настоятелите са на един акъл. Нямам представа как са финансите, мъжа ми е член на църквата и на 27-ми е и тяхното събрание, ще питам как стоят нещата. Макар че знам, народа не дава, защото не е вярващ, а ходи за да се види с българи и иска да е безплатно :).
На мен също не ми харесва попа всеки път за напомня за дарения, членски вносове, виждам че и на него му е неприятно, и той може би иска само да си чете проповедите. Но така е тук. Не мисля обаче че се налага сам да си събира за заплатата, даже дарение за сиропиталище в Бг беше изпратил преди Коледа.
Но определено не го бива за парти организатор, тези неща трябва да са разделени :( ...
Циганите - на Сатурн !
Заключено