Въпрос относно точки за образование

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
duzko
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Яну 13, 2011 11:20 am
Местоположение: Sofia

Въпрос относно точки за образование

Мнение от duzko »

Чета, чета и се обърквам все повече |(

В първия момент реших, че е важно дали си магистър, после обаче май се оказа, че и специалността е важна. Обаче не мога да разбера дали се дават точки за магистратурата и после пак точки за специалността?

Моят случай е следния - аз съм магистър инженер, специалността ми е Ядрена енергетика. Водя се най-общо Машинен инженер. Последните 4 години съм си работил по специалността. В една таблица гледах, че се дават 12 точки за това, че съм магистър, в една друга таблица пък гледах, че дават 6 точки за машинен инженер...Тотално се обърках и не мога да вдяна кое е вярно, да не би пък и двете да се събират...ако някой може да помогне ще съм супер благодарен!

Предварително благодаря!
DSC - 08.11.2011
Получени във Виена - 11.11.2011
Accusé de réception - 20.04.2012
Documents requis - 12.12.2012
Изпратени допълнителни документи - 14.02.2013
Вписване в листата на чакащите - 28.05.2013
Entrevue 15.11.2013 - успешно!
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Въпрос относно точки за образование

Мнение от mufc »

:D
Последно промяна от mufc на Сря Май 18, 2011 5:34 pm, променено общо 1 път.
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно точки за образование

Мнение от Ninushevi »

duzko написа:Моят случай е следния - аз съм магистър инженер, специалността ми е Ядрена енергетика. Водя се най-общо Машинен инженер. Последните 4 години съм си работил по специалността. В една таблица гледах, че се дават 12 точки за това, че съм магистър, в една друга таблица пък гледах, че дават 6 точки за машинен инженер...Тотално се обърках и не мога да вдяна кое е вярно, да не би пък и двете да се събират...ако някой може да помогне ще съм супер благодарен!!
Значи правилно си се ориентирал-получаваш точки и за степен на образование, и за област на образование(ако се покрива с някоя тяхна специалност). Така че, хипотетично може да получиш 12+6 т. за всичко това. Но всичко зависи как ще те преценят емиграционните. В твоя случай фактъ,т че си работил по специалността си е голям плюс, а и самата специалност мисля също! :)
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
nani_a
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 9:14 am

Re: Въпрос относно точки за образование

Мнение от nani_a »

Здравейте на всички, моят въпрос също е свързан с точките на образованието. Въпросът ми е следния: Съпругът ми е с търсена специалност от образованието си, но няма стаж като такъв. Дават ли се някакви точки. И само да отбележа че той няма да е водещия кандидат.
Благодаря Ви предварително.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпрос относно точки за образование

Мнение от emili_vn »

nani_a написа:Здравейте на всички, моят въпрос също е свързан с точките на образованието. Въпросът ми е следния: Съпругът ми е с търсена специалност от образованието си, но няма стаж като такъв. Дават ли се някакви точки. И само да отбележа че той няма да е водещия кандидат.
Благодаря Ви предварително.

Ако е завършил тази специалност през последните пет години преди подаване на документи може да получи точки за търсена професия, въпреки, че не е водещ кандидат. Но ще получи по-малко, отколкото ако беше водещ. Ето тук можеш да видиш колко точно - зависи от това в коя секция е специалността - http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... mation.pdf"
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
nani_a
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 9:14 am

Re: Въпрос относно точки за образование

Мнение от nani_a »

повече от 10г. от както е завършил и за това се питахме дали ще му дадът жъобще някакви точки.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно точки за образование

Мнение от Linko »

След като е завършил толкова отдавна и през последните 5 г. няма стаж по специалността, няма да получи допълнителни точки за търсена професия. Но точките за ниво на образованието си му остават.
А иначе като количество (брой месеци) трудовият стаж на вторият кандидат вече не се оценява.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
naskoAH
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:08 am
Местоположение: България , Варна

Re: Въпрос относно точки за образование

Мнение от naskoAH »

има ли значение образованието дали е редовно или задочно за водещия кандидат
DCS-Виена-18.05.2011
Полет- 28-29.06.2015 София-Атина-Монреал
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно точки за образование

Мнение от Linko »

naskoAH написа:има ли значение образованието дали е редовно или задочно за водещия кандидат
Не, няма никакво значение това.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Публикувай отговор