Шест години вече в Кебек, Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от Bistra »

Не ти ли дадоха кола от сервиза? :^)
На колата на моя мъж му сменят от две седмици скоростна кутия (по-точно са я поръчали и чакат доставка) и той ползва кола под наем (застрахователите плащат). Ние живеем в Кебек между другото. :P
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от ivandaman »

Bistra написа:Не ти ли дадоха кола от сервиза? :^)
На колата на моя мъж му сменят от две седмици скоростна кутия (по-точно са я поръчали и чакат доставка) и той ползва кола под наем (застрахователите плащат). Ние живеем в Кебек между другото. :P
Застраховката ми не покрива такива екстри.. Изчислил съм че ми излиза по-евтино да си плащам в редките случаи когато ми се налага, от колкото да плащам всеки месец за нещо което я ми сеналожи да използвам я не..

Е разбира се сметките понякога излизат без кръчмар, но като цяло избраната от мен стратегия е по-изгодна.. (поне за сега)
Последно промяна от ivandaman на Чет Мар 17, 2011 1:41 pm, променено общо 1 път.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от Bistra »

Може би имаш право.Вчера говорих с една приятелка, която работи близо година в Онтарио и тя ми направи сравнение между застраховките за колата, които е плащала в Кебек и в Онтарио.Ами разликата за стара кола беше 3-4 пъти по-скъпо в Онтарио, а за нова предполагам и повече. Така, че като отивате на запад гледайте не само приходите ви какви са, но и разходите!
Тя между другото се връща пак тук и въобще не е доволна от престоя си там.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от leaf »

Значи за стара кола плащате $25 - 30 в Квебек за месец.
А колко за нова?
anitsa
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Авг 09, 2003 9:22 pm
Местоположение: Montreal

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от anitsa »

leaf написа:Значи за стара кола плащате $25 - 30 в Квебек за месец.
А колко за нова?
Пълна застраховка 70-100, зависи от колата, шофьора(ите) и др.
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от leaf »

Благодаря, anitsa. :)

Появи се един нов въпрос.
Това цената на а government insurer ли е?
Или е цената на а government и а private insurer взети заедно?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от Bistra »

На мен ми се вижда леко завишено това.Аз бих казала около 55$ на месец, на кола пълна застраховка. Направих си труда да го изчисля (коли на 2 и 3 години). Какво значи държавен застраховател?Аз мисля, че всички застрахователи са частни т.е. това е частна застраховка. Другото, което плащаме за регистрационният номер и за книжката го слагам в графа данъци.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от becks »

leaf написа:Благодаря, anitsa. :)

Появи се един нов въпрос.
Това цената на а government insurer ли е?
Или е цената на а government и а private insurer взети заедно?
Задължителното автомобилно застраховане в Квебек е държавно (провинциално). Задължителната част е нещо подобно на българската "гражданска отговорност". Частните застрахователи застраховат допълнително за материални щети.

цената на тази "гражданска отговорност" е ниска, защото в Квебек не можеш да дадеш на съд виновния за инцидента за пропуснати ползи, болка и т.н., докато в Онтарио например можеш.
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от Omega3 »

Bistra написа:На мен ми се вижда леко завишено това.Аз бих казала около 55$ на месец, на кола пълна застраховка. Направих си труда да го изчисля (коли на 2 и 3 години). Какво значи държавен застраховател?Аз мисля, че всички застрахователи са частни т.е. това е частна застраховка. Другото, което плащаме за регистрационният номер и за книжката го слагам в графа данъци.
Направил си си труда да изчислиш или плащаш вече такава. Аз плащам 57 за пьлна застраховка с два клеима до сега, като в единият ми остановиха отговорността на нула, а в другият на 100%.

Всеки индивид резидент на Кебек кьдето и да е по света да му се е случило катастрофа, е застрахован за физическите наранявания и има застраховка живот. Дали е виновен или не, няма никакво значение.

Ако един пиян урод, кара с 100 и се утрепе себе си и згази три деца с колата си, близките на децата ще получат толкова обещетения колкото и близките на пияният урод. За това и книжката струва доста и ще се качва все повече.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от Bistra »

Omega3 написа:Направил си си труда да изчислиш или плащаш вече такава.
Казах, че си направих труда да я изчисля, защото обикновено я плащам накуп за двете коли, та трябваше да разделя сумата на две и още на 12 след това, за да получа на месец.
Доста приблизително е, защото колите са различен клас,а не ми се търсеше точно коя - колко.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от Rall »

Бекс, нещо не разбрах, искаш да кажеш , че задължителната застраховка не е тая която сключваш с часните застрахователи така ли? Щото аз само с такива съм имал застраховки... и като се обадя и ме питат каква застраховка искам казвам - минималната която се изисква от закона. И така по 18- 20 кинта на месец некъде плащам та си мислех че това е гражданска отговорност.
Dead Eyes See No Future
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от pumpy »

Rall написа:Бекс, нещо не разбрах, искаш да кажеш , че задължителната застраховка не е тая която сключваш с часните застрахователи така ли? Щото аз само с такива съм имал застраховки... и като се обадя и ме питат каква застраховка искам казвам - минималната която се изисква от закона. И така по 18- 20 кинта на месец некъде плащам та си мислех че това е гражданска отговорност.
В Кебек сосиетето застрахова за неимуществени вреди с таксата за книжката. Имаш и задължителна застраховка за имуществени вреди, когато си виновен - тази си я правиш сам със застрахователна компания. Общо двете части са нещо като българската "гражданска отговорност".
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от becks »

Rall написа:Бекс, нещо не разбрах, искаш да кажеш , че задължителната застраховка не е тая която сключваш с часните застрахователи така ли? Щото аз само с такива съм имал застраховки... и като се обадя и ме питат каква застраховка искам казвам - минималната която се изисква от закона. И така по 18- 20 кинта на месец некъде плащам та си мислех че това е гражданска отговорност.
Не съм се изразил правилно май. Задължителната застраховка е Квебек е $50 000 материални щети (от частен застраховател) и нематериални щети (от провинциален застраховател - СААК). Не знам как точно е уредено, но верятно плащаш за всичко на частната компания.

Разликата с други провинции е, че ако (не дай Боже) прегазиш и осакатиш някой хокеист, в квебек, той не може да те съди за милиони пропуснати ползи. Съответно и плащаш по-малко застраховка.
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от leaf »

Благодаря на всички за отговорите.
Все пак е странно, че хора живеещи в Квебек не знаят за какво и на кого плащат застраховка. :?:
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от Omega3 »

leaf написа:Благодаря на всички за отговорите.
Все пак е странно, че хора живеещи в Квебек не знаят за какво и на кого плащат застраховка. :?:
Това беше обяснено вече няколко пьти преди. Бекс, задьлжителната застрховка за материлани штети е 1 000 000, но ако ходиш в сьседите е хубаво да имаш за 2 000 000 милиоана.

Лииф - материални щети правиш договор с частна компания.

Нематериалните щети, както и застраховка живот и за нетрудоспособност са покрити от дьржавният застраховател, лечения и т.н. Наскоро видях, че СААК плаща марихуаната на един човек жертва на болки които лекарите са неспособни да облекчат.

В плюс на това, има закон който прави невьзможни цивилните процеси в следствие на проиществия с кола.
Публикувай отговор