Помислете добре

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Помислете добре

Мнение от Rall »

Аз не разбрах кво му е лошо на социала и кафенцата...? Малко биричката по скъпа идва ама пак се свързват двата края.
Като новоизпечен социаладжия почва да ми харесва особенно през зимата. :beer: :yeah: :super:
Dead Eyes See No Future
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Помислете добре

Мнение от roumensp »

Rall написа:Аз не разбрах кво му е лошо на социала и кафенцата...? Малко биричката по скъпа идва ама пак се свързват двата края.
Като новоизпечен социаладжия почва да ми харесва особенно през зимата. :beer: :yeah: :super:
Щом това те задоволява, няма нищо лошо ... "Разни хора, разни идеали".
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Помислете добре

Мнение от Rall »

Епа, яденье и пиенье , е те тия три неща бутат напреде прогреса на пролетариата :D
Иначе за толко години моткане по света разбрах, че наистина ценните неща ги получаваш винаги безплатно и ги пазиш в себе си, не може да ги загубиш и никой не може да ти ги отнеме, всичко за което си плащаш с пари е само пушек и прахоляк и нема никва стойност.
Dead Eyes See No Future
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Помислете добре

Мнение от Marto »

Това социал като социал или минаваш на EI. Има разлика, за второто си плащал застрахователни вноски.

Друг е въпроса ако предмишлено си решил да създадеш "insurable event", тогава в мойта книга е все едно да си на социал.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Помислете добре

Мнение от ablood »

Rall, в твоя случай Сърбинът е прав - за това ли дойде в Канада?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Помислете добре

Мнение от Rall »

Блъди кой за кво е дошъл си е негова работа. Не виждам за кво е прав сърбина в моя случай ама карай хубаво е че поне ти знаеш за какво требва да се бори всеки в канада та да ни осветляваш отвреме на време. Марто за шомаж не ми стигнаха часовете така че социал. Иначе имам оферта за работа ама след неколко седмици. Та докато чакам ... и така. Нема лошо шомаж е по добрия вариант разбира се ама не стана, нищо на пролет ще го гепя за месец два нема каде да мърдат вече 8)
Dead Eyes See No Future
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Помислете добре

Мнение от ivanko13 »

ablood написа:Rall, в твоя случай Сърбинът е прав - за това ли дойде в Канада?
Ей голям бачкатор го даваш... Трябва да дойдеш на стаж малко в нашата бригада да ти охладим контракторския ентусиазъм... :D
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Помислете добре

Мнение от ablood »

Ванка, последните 2 дена ми се връзват по над 10 часа, така, че не ме бъзикай на тема "бачкане". Днес съм си дал почивка - ще поработя няколко часа, останалото - биричка и филми.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Помислете добре

Мнение от ivanko13 »

ablood написа:Ванка, последните 2 дена ми се връзват по над 10 часа, така, че не ме бъзикай на тема "бачкане". Днес съм си дал почивка - ще поработя няколко часа, останалото - биричка и филми.
Такъв е бизнеса, братко :) Има месеци когато ще ти се скъса задника има и такива когато ще лежиш от кълка на кълка... Моят рекорд е 75 часа за една седмица... Най-дълъг работен ден в историята, два пъти по 17 часа... Гадна и тежка работа...:devil:
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Помислете добре

Мнение от ablood »

Днес не ми се събраха и 2 часа бачкане. Направя нещо, пък седна да изгледам някой филм. Не трябва да си нося рабоота за вкъщи. Имам проблеми с мотивацията.
Утре ще си наваксам. |( |(
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Serbian
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: Помислете добре

Мнение от Serbian »

В Сърбия казват : "Лесно им е на Българите, която шапка виждат-тази поздравяват."
:D :D :D
Със Кебекарите сте си идеална комбинация!
"Вук на овцу своје право има кâ тирјанин на слаба човјека. Ал' тирјанству стати ногом за врат, довести га к позванију права, то је људска дужност најсветија!" Владика Петар Петровић-Његош
Serbian
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: Помислете добре

Мнение от Serbian »

loginn написа:
Joya написа:Защото аз мога да напиша "Преди да се върнеш в Бг. имай предвид, че тук никой няма да ти плаща социал, ще седиш в кафетата на чаша чешмяна вода, и ще слугуваш на някоя мутра с пари.
Joya, не усещаш ли че подтекста цели да ни насочи към "демократична и просперираща" Сърбия където е далеч по-добре от "феодалния" Квебек.
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/222715/Bu ... ebe-Grcima
"Вук на овцу своје право има кâ тирјанин на слаба човјека. Ал' тирјанству стати ногом за врат, довести га к позванију права, то је људска дужност најсветија!" Владика Петар Петровић-Његош
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Помислете добре

Мнение от miteto »

Serbian написа:В Сърбия казват : "Лесно им е на Българите, която шапка виждат-тази поздравяват."
:D :D :D
Май не е много далече от истината :D ама не е много учтиво да влизаш в български форум за да пишеш такива неща?
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Re: Помислете добре

Мнение от NaviD »

А ти, сърбино, преди да дойдеш помисли ли, прочете ли темите подобни на твоята или и ти най-много обичаш да даваш това, което нямаш - акъл?
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Помислете добре

Мнение от IRA »

Serbian написа:В Сърбия казват : "Лесно им е на Българите, която шапка виждат-тази поздравяват."
:D :D :D
Със Кебекарите сте си идеална комбинация!
А това лошо ли е?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Заключено