Помислете добре

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Помислете добре

Мнение от pumpy »

За тези, на които им е кисело гроздето очевадно е лошо.....
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Помислете добре

Мнение от Omega3 »

Аз на сьрбин не вярвам какво казва за икономика и политика. Нивото на развитие на тяхната дьржава е пример за това как сьрбите интерпретират и прилагат политиката и икономиката.

Мисля че резултатьт говори сам за себе си.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Помислете добре

Мнение от MrGeek »

IRA написа:А това лошо ли е?
Зависи кой как го възприема. Сръбският ни приятел няма просто как да е по-различен от нас и няма как да не страда от същите комплекси, от които страда целия регион. Всъщност за съжаление май Балканите са най-комплексирания регион на планетата. Нямам идея защо е така.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
gt_2006
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 2:34 pm

Re: Помислете добре

Мнение от gt_2006 »

Сръбският ни приятел няма просто как да е по-различен от нас и няма как да не страда от същите комплекси, от които страда целия регион. Всъщност за съжаление май Балканите са най-комплексирания регион на планетата. Нямам идея защо е така.
Едно просто сравнение ви насочва към размисъл: Хърватия и Словения срещу Сърбия и Черна гора!! Важна причинa за нашето плачевно състояние сега е този типично обособен развой на събитията предимно при Православието: в Русия с крепостничеството-вид робство, БГ-турско "присъствие"! По-начало Православната църква е била цезаро-папистка-върховенство на Цезара,за разлика от Запада,там папата е свалял и крале! Но пълната хегемония на Католицизма,накрая и с позорната практика на индулгенциите е породила Реформацията и ценностите на Протестанството. А Гърция/също православна/ просто е имала късмет при разпределението на баницата след Втората световна война,но 3 години след това е имало партизанска война там ,потушена с помоща на британски войски !!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Помислете добре

Мнение от Linko »

Срещал съм се и съм разговарял лично със сръбският ни приятел. Той е умен и интелигентен човек, лекар по професия, но тръгнал с грешни представи за Канада.
Мислел е, че тук ще е необходимо само да се яви на изпити за език и ще може да си практикува професията. На място е разбрал каква дълга, трудна и скъпа процедура го чака, ако иска да работи като лекар и в Канада.
Човекът разбираемо е бил много разочарован и обезверен. Защото нито време има според него да учи наново, нито пък в дългове му се потъва.
И решението за връщане е съвсем логично в този случай. Не е нито първият, нито ще е последният в това положение.
Та негативизма му е разбираем, що се отнася до предоставените му възможности за реализация в Квебек (Канада) в неговата област. Но не приемам негативното и обидно отношение към оставащите тук, независимо от националността им. Които само поради този факт, автоматически се превръщат в глупаци и слепци за него.

Съжалявам, докторе, но не можеш да ме убедиш, че ще ми е добре там, където и на теб ти е добре. Или пък да ме накараш да се почувствам нещастен там, където ти си или си бил нещастен.
Защото аз не съм ти. Толкова ли е трудно да се възприеме това?
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Помислете добре

Мнение от pumpy »

Лекар значи.....гроздето определено е кисело.
Е въпрос на желание и план, бих казал аз, защото и ние сме почти в същите обувки и сме се справили и нямам особено намерение да се прибираме в България/Сърбия. А относно дълговете - изплащат се за ЕДНА година - не е кой знае какво задъжаване.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Помислете добре

Мнение от Linko »

Ти си мног по-млад, Пумпи. Това е от голямо значение в случая.
За мен основната причина си остава нереалната представа за нещата и от там нереалните цели и планове.
То е все едно аз да съм тръгнал насам с нагласата и целта да си продължа кариерата на старши офицер в щаб на артилерийско съединение от канадската армия. Ами би трябвало да съм се върнал на третия ден или пък да стоя 3-4 г. до вземането на паспорта, псувайки и плювайки всичко и всички в Канада. Защото съм се почувствал излъган от някой си.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Помислете добре

Мнение от ivanko13 »

IRA написа:
Serbian написа:В Сърбия казват : "Лесно им е на Българите, която шапка виждат-тази поздравяват."
:D :D :D
Със Кебекарите сте си идеална комбинация!
А това лошо ли е?
Лошо е... Става дума за войнишки шапки...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: Помислете добре

Мнение от army »

"Сърбино"!,
Много си сбъркал в избора си на форум за размисъл.
Възхищавам се на необразоваността ти, но като си решил да дърпаш 'дявола' за опашката би трябвало да си готов за 'разпни го'.
:tmi:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Помислете добре

Мнение от ablood »

Linko написа:Мислел е, че тук ще е необходимо само да се яви на изпити за език и ще може да си практикува професията.
Това майтап ли е? Това го слага начело на емигрантите, тръгнали без ИЗОБЩО да си прочетат урока. "После ще му мислим".
Последно промяна от ablood на Пон Дек 13, 2010 9:16 am, променено общо 1 път.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: Помислете добре

Мнение от mama mia »

2. Не използвайте форумите за разрешаване или още по-малко за създаване на личностни конфликти. Забранява се разкриването на лична информация за друг потребител. Спазвайте личното пространство. Съсредоточете се върху темата/мнението, а не върху този, който го е писал.
Линко ,това ти си го писал.Редно ли е точно ти да го нарушаваш?
Аblood ,приятелски съвет-леко с обидите...мисли си каквото искаш ,но внимавай какво пишеш.
Съединението прави силата!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Помислете добре

Мнение от pumpy »

В това вече е параноя. Казването за някой, че е лекар и че е по-възрастен от мен не е "разкриване на лична информация" - такива в крайна сметка има десетки. Лична информация би било: " аз съм го виждал - Сретен, на 55 години. Живее на булевард Тито в Белград", това идентифицира човека и нарушава личното му право на тайна.
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: Помислете добре

Мнение от mama mia »

Не Пумпи,не е параноя.Не мисля че Линко има право да обсъжда професията и невъзможността на Сърбина да се интегрира в Канада,само заради това че го е виждал и че е говорил с него.Сърбина може да му е споделил нещо,трябва ли Линко да го споделя с нас или трябва да оставим самия Сърбин да ни го каже.Това че е лекар е най-нищожната информация.Мен ме възмути ,че модератора си позволява да говори за реален човек стоящ за ник нейма Сърбин-това е.
Съединението прави силата!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Помислете добре

Мнение от pumpy »

mama mia написа:Не Пумпи,не е параноя.Не мисля че Линко има право да обсъжда професията и невъзможността на Сърбина да се интегрира в Канада,само заради това че го е виждал и че е говорил с него.Сърбина може да му е споделил нещо,трябва ли Линко да го споделя с нас или трябва да оставим самия Сърбин да ни го каже.Това че е лекар е най-нищожната информация.Мен ме възмути ,че модератора си позволява да говори за реален човек стоящ за ник нейма Сърбин-това е.
точно това казвам и аз: той не говори за реален човек, стоящ зад ника "сърбин". Аз имам право да говоря за човек и за болестите му, втига никой да не е в състояние да идентифицира този човек. В противен случай нарушавам федерални разпоредби. Това, което Линко спомена "лекар и по-възрастен от мен, тоест друг не особено идентифициран субект във форума" не идентифицира никого по никакъв начин. От писанията на самия сърбин е повече от очевадно, че той не е успял в Кебек/Канада иначе нямаше да си е обратно 1. в Сърбия и 2. да плюе Кебек като най-долното място на света. Аз познавам няколко като него, отишли си обратно в БГ - нито са успели тук, нито име харесало...
Хайде сега да се концентрираме върху написаното, а не написалият го
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Помислете добре

Мнение от Omega3 »

Едно си мисля аз : Как е вьзможно индивид, който е завьр6ил вис6е образование, да се втурне в чужда дьржава без да провери в детайли дали би могьл да си практикува професията. Странно. Но сьм чувал доста подобни историики. Ако не се льжа, предполага се, че вис6ист е все пак интелигентен индивид.

Този факт ме навежда кьм два извода: Или кой и да е може да завьр6и вис6е у нас или Сьрбия, или дьржавите ни са до такава степен изродски, че даже и вис6исти се втурват да бягат на сляпо само и само да се отьрват от там.
Заключено