Calgary & Edmonton vs Quebec city

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от John Smith »

ablood написа:Легенди за лапнишарани.
Average Family Income 2008:

Quebec - 63,830
Alberta - 86,080

Montreal - 65,660
Calgary - 91,570

Казваш, било зле положението със социала по Alberta? :lol:
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от miteto »

ablood написа:
Optimist Creed написа:
Kan_Tangra написа:Само се чудя кво пък толкуз има в туй Калгари. :tmi: :hai:
Пари, много пари ! :clap:
Легенди за лапнишарани.
Повтаряй си го, ако те кара да се чустваш добре. Най-вероятно някъде в Пазарджик има някой веселяк като тебе дето лафи "Абе ко има у тая София, скъпотия и мръсотия само, двама приятели заминаха и единия се върна след няколко месеца, а другия седи четвърта година ама само се оплаква" :rofl:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от ablood »

Значи, колкото по-висок стандартът, толкова са по-умни хората, щото знаят къде да отидат, а?
Нищо не се споменава за покупателната способност там, и че животът всъщност излиза доста по-скъп.
Ама явно тук всички са глупаци, които не са си хванали шапките към Албърта.
Пък и не е за пренебрегване, че тук от Май до Октомври си ходим по къси гащи. И че всеки тийнейджър, новоемигрант и чернилка си има собствена кола.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от miteto »

Не всички които стоят в Квебек са глупаци, ама ти го изкара че всички дето отиват в Калгари са лапнишарани. Кво те притеснява че толкова се вълнуваш, така конкуренцията за работни места в Квебе става по-малка? Или трябва да се изживяваш като най-големия разбирач, въпреки че си виждал Калгари само на картинка?
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от John Smith »

ablood написа:Нищо не се споменава за покупателната способност там, и че животът всъщност излиза доста по-скъп.
Това пак в Laval News ли го прочете или ще го подкрепиш с някакви данни? Скъпо и евтино са относителни понятия. Когато правиш повече пари, не ти се вижда скъпо. За много квебекари Канада по принцип излиза скъпо. Сещаш ли се сам защо или ти трябва помощ? Не предлагам социална, да не се объркаш. ;)
ablood написа:И че всеки тийнейджър, новоемигрант и чернилка си има собствена кола.
Аха, за гъзарите Honda Civic от 90-те, за успелите луксозен Chrysler две години по-нов.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от angelheart »

Ninushevi написа:Не знам дали ми е правилно усещането, но си мисля, че... знаенето на ецици е огромна врата към света...
А пък притежаването им е още по-огромна! ;)
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от azzura »

буахаха, дай по темата ,angelheart :D
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от angelheart »

Доста мнения са се натрупали дотук по темата, мисля че на тази основа може да се направи извод някакъв. За офтопика ще ме извинявате, ама просто не успях да се въздържа :D
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от azzura »

Е, да има ценни постове, има и откровено заяждане, но ако имаш мнение - заповядай :smoke:
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от angelheart »

Мнение в резултат от туризъм не е много меродавно, мисля. Моята локация е Монреал и само за този град имам впечатления като жител.
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от Omega3 »

АКо си кадьрен в някоя област и жаден за кариера, имаш добьр англииски, мисля че в Кебек имаш най малко шансове да пробиеш бьрзо. Това е лично мнение, но и много статистика са в тази посока.У Кебек корпоратизмьт и дьржавата са се набутали и в най малкото ьгьлче на всякакьв вид дейност.

Но пьк от друга страна, мисля, че е единственото място в северна америка кьдето сьс среден доход и даже с по мальк от среден доход може да си живееш в лукс и да си имаш 2 коли, кьща и да се глезиш без да се травматизираш много, много.

Аз имам среден доход за Кебек, но си позволявам две коли, едната е почти чисто нова, кьща голяма 200 м2, всичките видове електронни щутории, ресторанти често, и поне една сериозна ваканция през годината, курсове за детето. Имам дьлгове под средните за Канада. И най важното без нагли и нахални мутри около мен, невьзпитани индивиди, крадливи и некадьрни политици които да ме влудяват всеки пьт като тси отворят устата.

Аз гледам това, не ми дреме какво казва Сулю и Пулю.
Аватар
Kirilius
Мнения: 510
Регистриран на: Чет Окт 23, 2003 10:41 am
Обратна връзка:

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от Kirilius »

Ето тук бях писал преди време за Едмънтън в отговор на един подобен въпрос. Надявам се да е от полза:

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 13#p311913
http://www.everexplore.com - Explore with a camera!
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от azzura »

Благодаря за линка! Сега възниква въпроса кои са добрите квартали?
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от Marto »

John Smith написа:
ablood написа:Нищо не се споменава за покупателната способност там, и че животът всъщност излиза доста по-скъп.
Това пак в Laval News ли го прочете или ще го подкрепиш с някакви данни? Скъпо и евтино са относителни понятия. Когато правиш повече пари, не ти се вижда скъпо. За много квебекари Канада по принцип излиза скъпо. Сещаш ли се сам защо или ти трябва помощ? Не предлагам социална, да не се объркаш. ;)
При един приличен доход само от данък доход в Албърта спестяваш 4-5 хиляди долара годишно в сравнение с Квебек, като добавим спестяванията от "ДДС", като добавим и че средната работна заплата е към 10К по-висока... Но това са само пари. Това никой около тебе да не говори френски - прайслес!
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от petar krastev »

Прав е Марто,горе-долу толкова се спестява на година при еднакъв доход,поради по-ниския данък.Говорим при еднакви заплати-което прави по 400-500$ на месец отгоре.
Ама ако Марто не знае за кебекарската общост в Едмънтън,за френските училища,че и университети :) :)
Публикувай отговор