Консулски дни в Montreal...???

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от roumensp »

klisurov написа:Отнсоно подаванете на заявление за паспорт, лична карта или шофьорска книжка само в Отава: Това не е вярно. Същото може да се направи и в консулството в Торонто, или поне лятото беше така.
Като живеещ във Ванкувър това хич не ме топли.
klisurov написа:Един въпрос: Като плащам с кредитна карта в САЩ, има случаи да ми искат докумет за самоличност.
Нямам канадски ID документи, американски още по-малко, БГ паспорта не ми се събира в портфейла :o , кебекарската ми книжка е само на френски и е имало случаи да я "гледат умно" ... май остана само БГ шофьорска книжка ... или някой има някакво друго предложение?
Как да го разбирам това "Нямам канадски ID документи", нали живееш в Канада ? :^) Ако ще не на френски, ами на китайски да са, остават си канадски. Никой не е длъжен да си вади допълнителни документи заради някоя неграмотна касиерка в Щатите.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от klisurov »

Ей, пак се отплеснахме от темата ... модовете може и да позабършат, ако решат.
roumensp написа:... Как да го разбирам това "Нямам канадски ID документи", нали живееш в Канада ? :^) Ако ще не на френски, ами на китайски да са, остават си канадски. Никой не е длъжен да си вади допълнителни документи заради някоя неграмотна касиерка в Щатите.
Ами ... да видим ... имам Carde de maladie, ама тя не е международен документ, имам канадска PR карта, ама и тя не е документ за легитимиране, имам шофьорска книжка, ама както вече казах, на нея пише само на френски и не се очаква в САЩ да знаят какво е това "Permis de conduire". И ще знаеш, проблема не е на касаерката, а мой, защото тя е в правото си да ми откаже плащането, без да ми се извинява, че не знае френски (или китайски).
Само за сведение, в Италия един полицай извади един "класьор" с копия на всички шофьорски книжки по държави. Явно са около 200 (в ООН членуват 192 държави). А и още, добре че, в някои държави признават шофьорската книжка като документ за самоличност, че в БГ май все още не легитимна.
Иначе съм чувал, че канадските граждани имат ID карта и международен паспорт. Също така, кебекекарите, канадски граждани, имат Permis de conduire Plus, с която могат да влизат в САЩ без да имат паспорт. Предполагам, че на нея освен Permis de conduire пише също и Drive Licence. Та така, нямам си международно валидни канадски ID документи.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от haimana »

klisurov, много скалъпена ситуация с тая книжка. С каквото си влязъл с това се лигитимираш. Шофьорската книжка не е задължителна и ако нямаш такава(независимо от кой край на света) какво правиш?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от pumpy »

roumensp написа: Ако ще не на френски, ами на китайски да са, остават си канадски. Никой не е длъжен да си вади допълнителни документи заради някоя неграмотна касиерка в Щатите.
Един ден в началото на живота ми в Денвър, бех все още с кебекарска книжка и аз и в Уолмарт ми искат документ на касата. Подавам аз каквото имам и за мое най-голямо учудване, касиерката започва да въвежда номера на книжката в компа на касата. Рабира се по средата на номера ми спира, защото на екрана няма повече свободни полета.....поглежда умно и започва пак. Така няколко пъти, когато ме поглежда напрая и казва, за мое още по-голямо учудване " ама Кебек не е ли в Канада ?" ( ха :?: тази знае малко география ). На моя положителен отговор, беше извиканан някакъв супервайзър, който пожела да ми види паспорта. След известно време на обяснение, че нямам нужда от паспорт за да пътувам до САЩ от Канада все пак решиха да ми уважат канадското ИД, но ме предупредиха, че друг път това няма да стане. Да съм си извадел паспорт и да си го нося.......
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от Pepon »

IRA написа:jovani, става по пощата. Всички оригинали на документите се пращат по куриер до Букурещ и от там ти връщат всичко по куриер. Аз съм ползвала Спиди.
Сега канадското консулство в София работи отново и не се пращат нещата до Букурещ. Попълват се формулярите за подновяване на паспорта, свалени от интернет, правят се снимките според указанията и заедно с нужните оригинални документи се носят в консулството на Позитано 7 /срещу двора на Немската гимназия/. Много е важно да се обадите по телефона да си уговорите приемен час предварително! Там на място се приемат документите, сверяват се оригиналите и се плаща таксата от 100CAD в лева. След един месец ви се обаждат да дойдете да си вземете новия паспорт, на който пише, че е издаден в Букурещ. Мисля, че е ясно всичко.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от mama mia »

Аз се сещем за един пример,когато ми трябваше валидна бг книжка-когато реших да взема тукашна такава.А аз го реших пет години след пристигането ни тук.Така че по-леко с изказванията за идиоти и тем подобни обиждащи изрази.Мисля че след като имаш някакъв документ е редно да си го подноняваш,защото рано или по-късно той ще ти потрябва.
Съединението прави силата!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от IRA »

klisurov написа:
IRA написа:... Моята тамън изтече, но ще я подновя като си ходя до България, хем там е по евтино...
Само да напомня, че има срок, след който подновяването на шофьорска книжка става след проверочен изпит. Аз поне не планирам следващите няколко години да ходя до БГ.

Един въпрос: Като плащам с кредитна карта в САЩ, има случаи да ми искат докумет за самоличност.
Нямам канадски ID документи, американски още по-малко, БГ паспорта не ми се събира в портфейла :o , кебекарската ми книжка е само на френски и е имало случаи да я "гледат умно" ... май остана само БГ шофьорска книжка ... или някой има някакво друго предложение?
че какво имат да я гледат, името ти е с латинската азбука написано, те само това трябват да сравняват.
Аз в САщ забелязах друго, че винаги искат доказателство за възрастта когато купуваш алкохол, дори да изглеждаш като пенсионер. :rofl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от todor73 »

Linko написа: За имащите да си получават само някакъв документ (паспорт, лична карта и т.н.) не е необходимо предварително записване на приемен час. Просто трябва да се отиде на място и да се изчака на опашката за да се получи документа.
Преди 5 години ходих на консулски ден, що народ мина пред мен не е истина, все за паспорти били пък като влязат по 10-15 минути стоят, колкото и аз за едно пълномощно, но си чаках на опашката и час имах, голям цирк е де.

Ако те е налегнала носталгия за БГ, отиваш на консулски ден и ще ти мине :D
davidorentol
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 7:18 am

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от davidorentol »

E ,аз пък съм доволен.Подадох преди месец за паспорт и ми се обадиха миналата седмица че ще ми го донесат на крака в Монреал и то толкова бързо.Днес минах за няма и 5 мин,организацията беше добра макар да имаше по мой наблюдения не по малко от 200 документа за получаване .Тези 200 човека им спестяват ходене до Отава което не е малко все пак .Колкото до това че от тук не може да се подават документи мисля е че така не заради нещо друго ами просто става по бавно подаването и при толкова много народ ще им трябва поне 1 седмица сигурно да има консулски ден ...което не виждам защо да не го направят за в бъдеще щом има желаещи
Публикувай отговор