Новопристигащи, имайте предвид, че...

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от the_coach »

Новопристигащи, имайте предвид, че...........
...........понякога гавърмънта развъзва кесията и хората получават неочаквани бенефити.
Правителството реши да раздаде на семействата с деца както следва:
деца до 6 г - по 160$ на дете месечно за периода януари - юли 2015;
деца от 6 до 17 г - по 60$ на дете месечно за периода януари - юли 2015;
Парите вече са преведени по сметките на хората или са им изпратени чекове.

Ако и това да е политически ход заради предстоящите избори, помощта си е напълно реална и в помощ на хората.

Новопристигащи, имайте предвид, че........
.......Канада ще се отнася в стотици пъти по-добре с вашите деца отколкото това е правила България.
Никога няма да забравя в началото как служетел на School District-а се грижеше за по-лесната адаптация на нашите деца.
Или пък при кацането ни във Ванкувър се наредихме на огромна опашка и имиграционен офицер, видял че сме с деца ни заведе да минем най-отпред.

Новопристигащи, имайте предвид, че.........
.......ако четете този форум, е хубаво да можете да разделяте "сеното" от "плявата".

Нищо лично към "старите имигранти", просто убиват време с писане из форума.
Айде със здраве :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от ablood »

Marto написа: Наскоро четох някъде, че ако една от лентите е затворена, било по-ефикасно и в двете ленти да карат до самия край и чак там да се престроят (влеят) в една. Zipper Merging. Ся, щом са го казали учени хора, сигурно е вярно, но на мене все пак ми е съвестно да се пререждам.

Оня ден на магистралата пак така и се наредих в неблокираната лента да си чакам реда и баси, никво мърдане. Докато чакаме, поне 20тина коли ни подминаха и се прередиха, Merge point-a беше поне едно 100 метра пред нас. Та писна ми и се изтъпанчих в свободната лента и почнах да карам паралелно на колата, която дотогава беше пред мен. Един двама зад мене се опитаха да ме заобиколят, обаче аз не се дадох. Пичът до мене беше във възторг, жената - както обикновено - ме гледаше все едно съм луд... ама за 2 минути ни дойде реда, а преди това за 5 едва мръднахме.
Ако си се наредил прекалено рано на практика си допринесъл най-много са забавянето.
Ако всички се престрояват когато свърши лентата тогава всички ще са равни. Когато обаче някои го правят на 300 метра преди края, други преди 100 и трети на края, тогава първите се чувстват много прецакани, забавят лентата и почват да правят магарии и да пречат на другите.

Изображение
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
7George
Мнения: 9665
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от 7George »

Щото тия в средната лента, учтиво чакайки, пускат да се включат горките шофьори от крайната, дето нали им свършва. "Да чакат докато се стъмни, вместо аз да чакам на опашка", ми се вижда по-нормално.
Горната схема работи добре когато движението е рехаво, а мисъла и е да се престроиш, когато се ускориш и изравниш скоростта с другите. Когато всички се втурнат в "град с неограничени възможности", започват да си плащат за хитростите с часове, прекарани в трафика, ако ще и в най-луксозаната кола. Пътищата изостават от прираста на возилата. Няма пълно щастие.
Embrace your climate change!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от roumensp »

Стига с тия ленти бе, човек ще рече, че половината работите като шофьори. :D
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от Kan_Tangra »

fighter написа:Новопристигащи, имайте предвид, че...........
...........понякога гавърмънта развъзва кесията и хората получават неочаквани бенефити.
Правителството реши да раздаде на семействата с деца както следва:
деца до 6 г - по 160$ на дете месечно за периода януари - юли 2015;
деца от 6 до 17 г - по 60$ на дете месечно за периода януари - юли 2015;
Парите вече са преведени по сметките на хората или са им изпратени чекове.

Ако и това да е политически ход заради предстоящите избори, помощта си е напълно реална и в помощ на хората.

Новопристигащи, имайте предвид, че........
.......Канада ще се отнася в стотици пъти по-добре с вашите деца отколкото това е правила България.
Никога няма да забравя в началото как служетел на School District-а се грижеше за по-лесната адаптация на нашите деца.
Или пък при кацането ни във Ванкувър се наредихме на огромна опашка и имиграционен офицер, видял че сме с деца ни заведе да минем най-отпред.

Новопристигащи, имайте предвид, че.........
.......ако четете този форум, е хубаво да можете да разделяте "сеното" от "плявата".

Нищо лично към "старите имигранти", просто убиват време с писане из форума.
Айде със здраве :)
Че кой е казвал нещо по-различно?
Най е далавера да си на социал с деца. А може и обща работа. Правителството ще се погрижи да вземе от други и да даде. Това е една от основните силни страни на Канада.
Не съм виждал емигрант 'стар' или 'нов', който да е твърдял нещо различно.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от roumensp »

Kan_Tangra написа:Най е далавера да си на социал с деца.
Далавера - да, ама в общи линии ще е жизнь, не life. :D

Още нищо не знаеш .... било "далавера" да имаш деца. :lol:
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от myhata II »

fighter написа:Новопристигащи, имайте предвид, че...........
...........понякога гавърмънта развъзва кесията и хората получават неочаквани бенефити.
Правителството реши да раздаде на семействата с деца както следва:
деца до 6 г - по 160$ на дете месечно за периода януари - юли 2015;
деца от 6 до 17 г - по 60$ на дете месечно за периода януари - юли 2015;
Парите вече са преведени по сметките на хората или са им изпратени чекове.

Ако и това да е политически ход заради предстоящите избори, помощта си е напълно реална и в помощ на хората.

Новопристигащи, имайте предвид, че........
.......Канада ще се отнася в стотици пъти по-добре с вашите деца отколкото това е правила България.
Никога няма да забравя в началото как служетел на School District-а се грижеше за по-лесната адаптация на нашите деца.
Или пък при кацането ни във Ванкувър се наредихме на огромна опашка и имиграционен офицер, видял че сме с деца ни заведе да минем най-отпред.

Новопристигащи, имайте предвид, че.........
.......ако четете този форум, е хубаво да можете да разделяте "сеното" от "плявата".

Нищо лично към "старите имигранти", просто убиват време с писане из форума.
Айде със здраве :)
Теб към кои да те броим, и кой от трите ти ника да слушаме ? ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от the_coach »

roumensp написа:
Още нищо не знаеш .... било "далавера" да имаш деца. :lol:
:D :y:
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от the_coach »

myhata II написа:
Теб към кои да те броим, и кой от трите ти ника да слушаме ? ;)
Все ми е тая към кои ще ме броиш ;)
Ама я обади - кои са ми другите два ника? Да не би да съм се превърнал в Д-р Джекил и Мистър Хайд, пък да не съм разбрал :D
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от myhata II »

Все тая, кой разбрал- разбрал ! :)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от roumensp »

myhata II написа:Все тая, кой разбрал- разбрал ! :)
Аз не разбрах, кажи, please ... умирам от любопитство.
Изображение
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от myhata II »

Румба, честно майна(аз съм от Пловдив), най много ме кефиш от групчката на Западна Канада ! :y: :rock: :handshake:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от roumensp »

myhata II написа:Румба, честно майна(аз съм от Пловдив), най много ме кефиш от групчката на Западна Канада ! :y: :rock: :handshake:
Недей така, почвам да се изчервявам и може да обърна резбата :inlove: :*
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от MrGeek »

myhata II написа:Теб към кои да те броим, и кой от трите ти ника да слушаме ? ;)
Пак си пушил някаква некачествена трева, мухЪ. Файтъра го познавам лично - голям пич (в буквалния и преносния смисъл) и мога да ти гарантирам, че такива глупости няма как да му минат през главата, за разлика от виртуални раздувчовци като теб, дето се покри дълбоко под масата като му казах, че ще го чакам на летището. :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от Kan_Tangra »

roumensp написа:
Kan_Tangra написа:Най е далавера да си на социал с деца.
Далавера - да, ама в общи линии ще е жизнь, не life. :D

Още нищо не знаеш .... било "далавера" да имаш деца. :lol:
Айде сега, криви цитати! ;)
Казах 'Далавера да си на социал' и 'С деца'. Т.е. отношението е спрямо данъчното облагане.
Принципно ентусиазма на социалните с децата понякога дразни, защото си говорим примерно, питат е, аджеба, Канада не е ли рая на Земята, аз обяснявам, абе на кантар са малко нещата; За стагнацията през последните 10ина години на заплатите и силната инфлация със всички други разходи, че един чифт пластмасови краставици от коско са вече 5 кинта, и не само те, ами каквато и дреболия да хванеш, ти е 10 кинта. 5-6 дребни неща в магазина си правят стотачка от воле.
Отделно скуул таксите, пропърти таксите и тн.
След като срещам празен поглед, изведнъж зацепвам ... а да събеседникът/чката е на социал с 2 деца. Нито има собственост, че да се тревожи какви са таксите, нито заплата, която да не е повишавана скоро. Няма кола, на която да и плаща разходите, изобщо ... песен!

Дай да зарежем общите приказки за 100$ на месец, дето стигат за един памперс и тоалетна хартия, и да си поговорим нещо по-конкретно.
Колко са ви мортижите в БЦ-то и с каква точно легална заплата можеш да ги вземеш?
Ти имаш ли взет мортиж и как върви плащането по него?
Правиш ли ремонти по къщата и колко струват?
Наскоро на едни познати им взеха 6000$ за пребоядисване на аварийните стълби. Малка сграда от 5-6 кондо-та.
Бойлерите се сменят с нови по разписание, иначе застраховката е невалидна.
Покривите колко струват? Не знам точно, но са в хиляди
Периодичните асвалтирания около двора и те колко са? Някъде около 2к за няколко квадрата.
Една дръжчица за прозорец, голяма 1 педя струва 60$, да се подмени, ако се развали.
А минималната заплата е 10$ на час. Значи трябва 1 ден да работиш за 1 дръжка.
А кой ще плаща тока, храната и наема? Тук зимата нормално отиват едно 300$ за ток.
Щото 2-3 месеца на -40 не са изобщо майтап работа.
Накрая правим кръг и се връщаме, че с малки изключения Канада е рай за хора, които са нямали собственост и переспектива в България и тук им е уникалния шанс да напълнят хладилника и да си платят тока.
Сега следващата категория емигранти!
Разбира се, и другите, дето имат мортиж не са зле, но не са и забогатели. Плащат си мортижчето, пълнят си количката в Костко и толкова. Като дойдат бабите и дядовците 2 пъти в годината гръмват 2-3к за билети, като иде 4-5 членното семейство до Бг и до карибите още 10к за билети, ремонти по къщите, лийз за колите, данъци, скъпи училища за децата, и накрая нямат 1 страничен лев да се обръснат.
Ми то като е така и в БГ ако си имаш жилище и си точно толкова напред!
Сега, ако си от Люлин-14 или някъде от Перник може и да не ти е било гот там, да е било мръсно, прашно, панелено и не знам какво, но ако си от Бургас, Варна, Созопол, някъде от добрите квартали на София, тогава вече става много много различно. Отпуската ти е 5 седмици, срещу 2 в Канада. А морето ти е на 4 часа от София. Тук е на 4 часа със самолет. И се ходи най-много 1-2 седмици в годината, а някои и с години не ходят, а не всеки уикенд да си хващаш шапката и да ходиш за миди по созополските скали.

Следва и третата категория емигранти, които са в топ 0.1 %, разбирай 1 на 1000.
От тях почти 100% са ИТ, и то не какви да е ИТ, а най-добрите.
Те получават такива заплати, които едно 95% от местните дори и не сънуват, над 100к най-малко и съответно те ще ви кажат, че всичко в Канада е 'май и рози'.

Та правим отново кръг и се връщаме до началото!
Кандидат емигрантите да си направят добре сметка в коя група са били в България, и коя група възнамеряват да бъдат в Канада.
За да няма изненади.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Публикувай отговор