КОФИ и заплащане #2

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

КОФИ и заплащане #2

Мнение от ablood »

пухинка написа:първо излезте на социал и после започнете на КОФИ,защото ще взимате повече пари.Замислете се,особенно ако сте с дете или деца!!!!
Съвет от добронамерен българин. Друго си е да знаеш, че не си единствения черноработник, а? :lol:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: КОФИ и заплащане

Мнение от IFF »

ablood написа:
пухинка написа:първо излезте на социал и после започнете на КОФИ,защото ще взимате повече пари.Замислете се,особенно ако сте с дете или деца!!!!
Съвет от добронамерен българин. Друго си е да знаеш, че не си единствения черноработник, а? :lol:
Ти какъв съвет би дал?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: КОФИ и заплащане

Мнение от ablood »

К'во значение имат съветите?

Ако го дърпа тарикатското и лесното ще си похарчи парите, ще излезе на социал и ще хване чука по строежите.

Ако е балък (кат' мен) ще си намери някаква работа, ще се труди, доказва, драпа нагоре по стълбицата, плаща данъци...

А за разликата в парите по времето на КОФИ е смешно да се говори. Ако са на локасион единия (или и двамата) могат да работят съвсем легално успоредно на КОФИ-то без това да се отразява на 460-те $/човек. Ако са на социал, пак същото, при подобни пари, ама на черно.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: КОФИ и заплащане

Мнение от Linko »

ablood, това с "чука по строежите" не е ли вид работа? Като казваш "някаква работа" всъщност кои сфери или области изключваш от това понятие?
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: КОФИ и заплащане

Мнение от ablood »

Мой пропуск Линко. Имах впредвид "Балъшка работа", в която ще плаща данъци, ще ближе задници за препоръки и повишения, ще се примирява с ниска заплата за да натрупа професионален стаж...
Не всеки е готов да падне толкова ниско. :wink:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: КОФИ и заплащане

Мнение от Linko »

Да, ablood, съгласен съм, не всеки е роден да ближе задници. Това си е талант по рождение дето не всички притежаваме. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: КОФИ и заплащане

Мнение от IFF »

Като каква работа например може да се намери за след КОФИ-то вечер?Че и легална.Преди 3-4 години може би е било по-лесно,ама сега...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: КОФИ и заплащане

Мнение от ablood »

IFF написа:Като каква работа например може да се намери за след КОФИ-то вечер?Че и легална.Преди 3-4 години може би е било по-лесно,ама сега...
Хайде почнаха се вайканията. :|
Ако не е по силите ти да си я намериш сам, за теб остава първия вариант.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
пухинка
Мнения: 255
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 3:52 pm
Местоположение: Montreal

Re: КОФИ и заплащане

Мнение от пухинка »

ако човека знае френски и англ. , и е завършил някакъв курс тук, няма да му е необходимо КОФИ, и естествено няма да търси инфо и съвет от тук във форума. Аз просто казвам - никой не е длъжен да се обвързва със моето мнение - как ще е по лесно - да излезне на социал, да учи езика, някакъв курс след това ,може да си помогат със работа на черно, и естествено ще обръщат необходимото внимание на децата,за да могат те да се адаптират по-лесно........АЗ СЪМ ПРОТИВ ТОВА ДА СЕ ЛЕЖИ НА ГЪРБА НА ДЪРЖАВАТА, Т.Е. ДА СЕ СТОЙ БЕЗКРАЙНО НА СОЦИАЛ, ПРОСТО Е НЕОБХОДИМО ПЪРВОНАЧАЛНО ДОКАТО СИ СТЪПИШ НА КРАКАТА, ПОНАУЧИШ ЕЗИКА И Т.Н. Голяма част от българите са минали по този пъти ето сега работят на бяло, плащат данъци, пък който иска нека да ближе задници :wink:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: КОФИ и заплащане

Мнение от ablood »

Ама разбира се, че е по-лесно да се излезе на социал. Няма 2 мнения. :lol:

Това със стъпването на крака отнема между 3 седмици и 5 години, така, че защо да рискувате?

И не само, че не трябва да се търси работа, но и внимателно трябва да се отбягва поглеждането на обяви, че ако случайно някой търси бачкатор, най-ниско стъпало във ваш'та професия ще трябва да се измислят други причини за да не се пробвате. :wink:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: КОФИ и заплащане

Мнение от Linko »

Сега остава само да обясниш, ablood, защо трябва човек да избере по-трудният път като има по-лесен? Говорим за нормален човек, на който не му е в кръвта да ближе задници. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: КОФИ и заплащане

Мнение от ablood »

Нямам никакво обяснение Линко. Явно тъпотията на редовно работещите е абсолютно нелогична.

Забелязвам, че огромната част от професионалните социаладжии в един момент също затъпяват и решават да се преориентират към абсолютно безсмислена нормална работа. Странно, защо пускат шлифера на господ и се юрват на дърти години тепърва да трупат стаж, препоръки...

Явно ползването на услугата "социална помощ" е достъпна само за ограничен вид, изключително находчиви емигранти. Другите нямат достатъчно мозък да направят тази брилянтна преценка и пропускат възможността да си починат от кариера за няколко години.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: КОФИ и заплащане

Мнение от dea »

Преди време гледах обяви от Аблад: "Подарявам телевизор", "Подарявам прахосмукачка" и си викам- какъв готин българин, иска да помогне на някой закъсал. Чудех се защо никой не иска да приеме подаръка, та накрая Аблад ги изхвърлял на боклука тези така хубави уреди. Е, щом системно плюе по хората от форума, кой ще иска да му приеме помощта? Тези, дето биха ги взели може и да са на социал, но при това отношение. . . :?
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: КОФИ и заплащане

Мнение от pumpy »

klisurov написа:В момента съм на социал и КОФИ (излязоха ми мазоли на езика да ближа български и канадски задници, та реших да понауча френски. Ако някой наистина се интересува защо човек по федералната процедура и без грам френски в момента живее в Монреал, да попита на ЛС или да ме покани за лектор в друга тема ;))

Та така, аз излязох на социал преди КОФИ-то.
Освен социала, получавам от Емплоа Кебек $45 на седмица (получават се само ако си се регистрирал там) и около $65 на месец (за транспорт) от КОФИ.
"Занималнята" се поема, ако и двамата родители са ангажирани (учат някъде и не си седи в къщи).

Познавам лично хора, при които единият работи, а другия е на КОФИ. Този, който е на КОФИ получава $115 на седмица и МИСЛЯ (не съм сигурен), че му плащат гардерито. Освен това, същият работи НА БЯЛО през почивните дни (valet, в случя паркира коли на паркинг).

PS Много ме кефят споровете по темата "ще е то социал и има ли той почва у нас"!
Абе не ми е работ, но миналата година работих 8-9 месеца в западната част на острова и се запознах с доста хора, дошли от западни провинции и си работят хората без френски език и всичко си е ОК. Но явно всеки си избира сам и в зависимост от обстоятелствата си...Лошо няма, стига да знаете какво правите....
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: КОФИ и заплащане

Мнение от bttm »

Кои са районите/кварталите в Монреал, където можеш да общуваш и да работиш само на английски?
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Публикувай отговор