Кола на LEASE

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Кола на LEASE

Мнение от bttm »

Тъй като я няма тази опция по нашите земи, винаги ми е било интересно кои са подводните камъни при вземане на кола на Lease? Има в предвид, че реално се получава между 200 и 300 долара на месец вноска за нисък клас автомобил, но сигурно има и други таксички, месечни, годишни, които разхвърляни годишно биха повишили значително вноската? Така ли е?
Например:toyota corolla
Последно промяна от bttm на Пет Авг 06, 2010 7:35 am, променено общо 1 път.
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Кола на LEASE

Мнение от bttm »

Дори и като сложих отметката под цената, за таксите, пак не се получава голяма цена. toyota
Това реална цена ли е? Споделете опита си, ако сте си вземали кола на Lease :)
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кола на LEASE

Мнение от ablood »

Виж какъв ти е лимита на километрите. Изключително е неприятно, ако трябва да се ограничаваш.
Също така сметни колко ще ти е струвала колата до края на лизинговия период. Да не се окаже, че е колкото да си я купиш.
И накрая - питай ги точно колко ще е първоначалната фактура! Може да се окаже непосилна сис всичките им трикове.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Кола на LEASE

Мнение от bttm »

ablood написа:Виж какъв ти е лимита на километрите. Изключително е неприятно, ако трябва да се ограничаваш.
Също така сметни колко ще ти е струвала колата до края на лизинговия период. Да не се окаже, че е колкото да си я купиш.
И накрая - питай ги точно колко ще е първоначалната фактура! Може да се окаже непосилна сис всичките им трикове.
Добре, какво става ако прехвърлиш тези километри?
Някой имали който да сподели от личен опит какви са реалните разходи, от тези изписани по рекламните сайтове? Колко е била обявена цената (вноска, такси и др.) първоначално и колко му е излязла в крайна сметка
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Кола на LEASE

Мнение от Kan_Tangra »

Линка отваря само главната страница. Не може да се види конкретно какво имаш предвид.

Бтв наясно ли си, че тоя лийз е да взимаш колата само под наем. В края я връщаш.
И на всичкото отгоре ако е одраскана, чукната, или не знам какво плащаш още и то доста.

Обикновено тоя тип лийз е най-скъпата опция, която аз лично не обичам. Може би защото до сега винаги съм имал голям късмет с колите.

За мен лично най-изгодно е да се вземе 2-3-4г кола.
А ако имаш повече пари от това, излишни за даване, просто взимаш по-скъпа и по-голяма. (и по-надеждна)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Кола на LEASE

Мнение от cocose »

Рекламират количката на около $15к, с финансиране (не лизинг), 0% лихва, и накрая като направиш сметката всъщност даваш 21к. Хубавото е че накрая като я изплатиш, да кажеме за 3-4г, с повечко късмет може и да я продадеш за 10-15к, докато колата под лизинг никога не е, и никога няма да стане твоя. Това което подозирам за най-големият недостатък е застраховката, ако се случи нещо и колата е твоя, не си задължен да я лъснеш до блясък, но ако е на лизинг............
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Кола на LEASE

Мнение от bttm »

Kan_Tangra написа:Линка отваря само главната страница. Не може да се види конкретно какво имаш предвид.

Бтв наясно ли си, че тоя лийз е да взимаш колата само под наем. В края я връщаш.
И на всичкото отгоре ако е одраскана, чукната, или не знам какво плащаш още и то доста.

Обикновено тоя тип лийз е най-скъпата опция, която аз лично не обичам. Може би защото до сега винаги съм имал голям късмет с колите.

За мен лично най-изгодно е да се вземе 2-3-4г кола.
А ако имаш повече пари от това, излишни за даване, просто взимаш по-скъпа и по-голяма. (и по-надеждна)
Сигурно за закупване на 2-3-4 г. кола ползваш заем за автомобил или потребителски такъв от банка, или има други финансови къщи, които се занимават с това
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Кола на LEASE

Мнение от leaf »

Вземаш я, плащаш някакава начална сума и после я изплащаш на месечни вноски.
Същото като нова кола.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Кола на LEASE

Мнение от Kan_Tangra »

бттм, ти кога улови рибата, кога я сложи на тигана.
Още си в България, а тръгна да гледаш нови коли под наем, и то по 30к (или не знам колко струват)

Аз поне си мислех, че като си толкова ербап, значи си паралия. Вадиш парите и ги биеш в челото на дилъра на коли.

В краен случай си някой голям специалист, който като дойде тук, ще започне да работи нещо високоплатено. На такива банките им отпущат много заеми. И за кола и за къща, и за нова кола и за стара кола и за каквото се сетиш. А заемите не са както в бг с 12% лихва, а по-скоро между 4 и 7%.

За застраховката бях забравил. Тя е доста голяма на такива коли.

Бтв моята кола я купих на 3г и платих всичко в брой. Можех и да я взема със заем.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Кола на LEASE

Мнение от bttm »

Kan_Tangra написа:бттм, ти кога улови рибата, кога я сложи на тигана.
Още си в България, а тръгна да гледаш нови коли под наем, и то по 30к (или не знам колко струват)

Аз поне си мислех, че като си толкова ербап, значи си паралия. Вадиш парите и ги биеш в челото на дилъра на коли.

В краен случай си някой голям специалист, който като дойде тук, ще започне да работи нещо високоплатено. На такива банките им отпущат много заеми. И за кола и за къща, и за нова кола и за стара кола и за каквото се сетиш. А заемите не са както в бг с 12% лихва, а по-скоро между 4 и 7%.

За застраховката бях забравил. Тя е доста голяма на такива коли.

Бтв моята кола я купих на 3г и платих всичко в брой. Можех и да я взема със заем.
това кога съм уловил рибата и дали съм я уловил, и колко пари имам, си е моя работа. като не искаш да отговаряш не отговаряй, но ми омръзнаха такива коментари от рода, какво сте заразпитвали за такива и онакива неща, които няма да ви интересуват в началото. Всеки сам си решава за какво да пита и кога да му е началото и кога края!
Никой не карам на сила да пише в темата, която съм отворил. Ако не ти харесва какво питам, просто пропускай, пък ако си модератор, трий и да минаваме нататък!
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Кола на LEASE

Мнение от speedy »

Най-добре е сравнението с купуване на нова кола. При кола на старо нещата стават твърде несъизмерими.

Някои недостатъци:

- Колата не е твоя

- Ограничен брой километри, проимерни 60 000 за 3 години. Допълнителните км се заплащат като я върнеш по цени 15-20 цента на километър.

- При връщане може да се плаща допълнително за надраскани ламарини, пукнати стъкла, гуми-галоши, и т. н.

- Лихвеният процент обикновено е по-висок и при ниска остатъчна стойност общите разходи стават по-големи от варианта купуване с финансиране

- Трудно измъкване от договора, ако нещо непредвидено се случи. Трябва да платиш всичките пари или да намериш някой, на когото да прехвърлиш лизинга - струва още пари.

- Ако има downpayment и при катастрофа колата е тотална загуба пиеш една студена вода на цената на downpayment-а, а лизингодателят си прибира парите



Някои предимства:

- Колата не е твоя

- По-ниски месечни вноски (може да няма downpayment)

- По-проста формула за отписване от данъците, ако колата се ползва и за работа (само според процента на ползване за бизнес)

- Ако колата е била в катастрофа с големи щети дори и поправена идеално, стойността и се намалява. В края на договорния период връщаш колата и забравяш. Лизингодателят остава с кола, която примерно на книга е 15 000, но не може да вземе повече от 7-8 000, защото в историята на машината има катастрофа.

- Ако лихвеният процент е нисък и имаш намерение да купиш колата в края на срока на остатъчна стойност, лизингът става нещо като изпитателен срок - ако всичко и е наред накрая плащаш остатъчната стойност и става твоя, ако почне да седи в сервиз за щяло и нещяло или се случи нещо като случката в предишната точка я връщаш с чиста съвест на лизингодателя.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Кола на LEASE

Мнение от Uspial »

Нека да добавя че в Бг и в Канада кола на лизинг са две различни понятия.
В Бг лизинг се разбира кола на изплащане ( инсталмент пайментс на англииски )
В Канада се разбира че само взимаш колата под наем. Точно както Рент а кар в Бг само че за по дълъг период. Периода може да е 2-3-4 години в зависимост от нуждите на човека който взима колата под наем.

Кола на лизинг ( под наем ) в Канада е популярен вариант за бизнесмени собственици на бизнес които навъртат около 20 - 24 000 км на година повечето от които за бизнес за да могат да приспадат тези разходи за под наем и застраховка от данъци. Не се налага да инвестират никакъв капитал в колата защото се плаща вноска месец за месец която изкарваш от бизнеса за месеца. Целия ти капитал може да го вложиш в бизнеса си.
Бизнесмените не искат да притежават колата, не искат да се занимават с ремонти ( колата е в гаранция през целия период) не искат да я продават на края на периода , да им звънят потенциялни купувачи и да се пазарят с тях. Бизнесмените искат като изтече периода да отидат до дилъра да му върнат колата и ключовете да се подпишат и да си тръгнат с друга по нов модел кола.

Лизинг в Канада е супер за който може да си го позволи. :D
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Кола на LEASE

Мнение от bttm »

Благодаря на всички, които ми отговориха на въпроса, без да ме питат за тигани, риби и др. :)
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Кола на LEASE

Мнение от speedy »

А месечната вноска, която ти излиза от калкулаторите след като си сложил данъците, в реалния живот е по-малка, защото би трябвало да си се спазарил с дилъра за по-ниска цена на колата.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Кола на LEASE

Мнение от Kan_Tangra »

Значи ти пропусна голямото количество полезно инфо, което най-любезно ти споделих и се захвана за тигана.
Който между впрочем беше съвсем уместен.

Така и не сподели какви са твоите сметки и предположения.

Най-вероятно си мислил, че това е изплащане при което получаваш колата накрая. Няма нищо лошо. Нормално е да се объркаш. Никой няма да те обвини. Затова и още най в началото това ми беше първото изречение към теб. Дали си наясно, че тая кола се връща после.

А вместо да кажеш като човек какво си мислил и смятал, и как си я изкарал тая кола по-евтина от новата, се дървиш и подскачаш и гледаш накриво. Типично по български, с големите претенции.
Може темата да е твоя, но както другите могат да ти дадат някаква информация, за твое удоволствие, така и възпитанието изисква и ти поне малко усилия да употребиш и да обясниш по-подробно за какво си я отворил тая тема и какво си пресмятал.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Публикувай отговор