Шанс ?!

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
evo
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Авг 02, 2010 6:03 am

Шанс ?!

Мнение от evo »

Здравеите всички. Ситуацията е следната аз(24) и един приятел(25г) в момента живеем в Кипър. Той има четвърто ниво циско(сис админ) Аз имам диплома от български колеж за предприемачество и мениджмънт в момента следвам график дизаин в кипър, но сме решили да заминаваме за канада след нова година. От всичко прочетено решихме да се ориентираме към някоя провинция, като Албърти и Калгъри нещо подобно. Ако има някои които може да даде инфо за работа, квартири, документи и прочие, не сме претенциозни за работа (и двамата работим като бармани + деливъри парт тиме). Между другото съм бивш военнен, та видях една обява за пожарникари, или нещо в горското стопанство, какви са ни шансовете и имаме ли въобще ?
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Шанс ?!

Мнение от cocose »

Ако имате добри познания по английски и френски, и поне 1г стаж по специалността, шансовете ви за Квебек са доста големи. Идете на сайта им и си направете онлайн теста, така най добре ще прецените. Иначе тука работа за сис админи има доста, особено ако не сте претенциозни в началото, и имате разни сертификати като бонус. В краен случай сис админа може да работи техническа подръжка към некоя местна кабеларка, не е голямо заплащането но поне е повече отколкото разносване на пици.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Шанс ?!

Мнение от kill_u »

evo написа:Здравеите всички. Ситуацията е следната аз(24) и един приятел(25г) в момента живеем в Кипър. Той има четвърто ниво циско(сис админ) Аз имам диплома от български колеж за предприемачество и мениджмънт в момента следвам график дизаин в кипър, но сме решили да заминаваме за канада след нова година. От всичко прочетено решихме да се ориентираме към някоя провинция, като Албърти и Калгъри нещо подобно. Ако има някои които може да даде инфо за работа, квартири, документи и прочие, не сме претенциозни за работа (и двамата работим като бармани + деливъри парт тиме). Между другото съм бивш военнен, та видях една обява за пожарникари, или нещо в горското стопанство, какви са ни шансовете и имаме ли въобще ?

Има четвърто ниво CICO и работи като барман?!?!?!
До колкото знам там не са ли пет нива, като петото не се дава току така. И общо взето с четвърто не са много хората. Поправете ме ако се лъжа.

Общо взето сте млади и ако сте много навити можете да минете по Кебекската процедура с френски, и да отивате в Албърта или ВС.
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Re: Шанс ?!

Мнение от ivannklv »

[/quote] Има четвърто ниво CICO и работи като барман?!?!?! [/quote]


Е,и......? Понякога се налага да работиш и нещо различно от това,което си завършил.Или може би в Канада всеки работи по специалността си?
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Шанс ?!

Мнение от cocose »

Един много полезен съвет ако идваш насам, намери някой твой познат/приятел който да е проф.инженер, или член на професионална организация, който да те познава поне 2г лично, и който да може да ти стане препоръчител, ще ти бъде много полезно тука така....
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Шанс ?!

Мнение от hadministratora »

Предварително моля да ме извините за коментарите, които ще направя - уверявам ви те не целят да ви обидят.

Първият ми въпрос е вие семейство ли сте? Защото започвате питането с "аз и един приятел", но после има "съм бивш военен" и звучи като да сте двама мъже?! Ако сте гей двойка, пак можете да заминете като семейство, тъй като канадците са много либерални в това отношение. Освен това може би ще получите повече точки по този начин. Ако сте просто двама приятели, то имайте предвид, че всеки от вас ще трябва да започне собствена имиграционна процедура. Което ни води до следващия важен момент в питането ви:
evo написа:...но сме решили да заминаваме за канада след нова година...
Как точно си го представяте това заминаване след нова година? С туристическа виза няма да имате проблем със заминаването, но ще имате проблем с работата. Сдобиването с имигрантска или работна виза обикновено отнема толкова време, че няма да можете да заминете веднага след нова година, а по-скоро към следващата нова година (2011-2012).

Разбира се времето може да ви е само от полза, тъй като явно имате нужда да научите още малко за мястото на което искате да отидете.
evo написа:...решихме да се ориентираме към някоя провинция, като Албърти и Калгъри нещо подобно...
Факта, че не сте наясно дори само с географските имена навежда на мисълта, че ако в този момент успеете да заминете там, то ще останете безкрайно изненадани от МНОГО неща. Като начало ще ви шокира разликата в температурата - Албърта е една от по-хладните провинции, но ако се сравни с Кипър си е направо СТУД.
evo написа:...Ако има някои които може да даде инфо за работа, квартири, документи и прочие...
Разбира се, тук сигурно ще се намерят хора от всички краища на Канада, които ще ви помогнат с инфо за съответното място. Преди това обаче вие трябва да сте направили проучване и да сте намерили поне част от инфото, за да можете да задавате конкретни въпроси. Казано иначе, никой няма да ви изнесе лекция за тази или онази провинция, за да може те да си изберете лено. Особено важно е да сте проучили документите! За тях има само един надежден изтрочник на информация и това е официалния сайт на министерството на имиграцията - http://cic.gc.ca/. В него са описани всички имиграционни процедури и има всички формуляри за изтегляне. Има също и информация за (или по-точно препратки към) провинциалните имиграционни програми.
evo написа:...не сме претенциозни за работа (и двамата работим като бармани + деливъри парт тиме)...
Това е чудесно, защото в началото е почти сигурно, че ще се наложи да работите нещо такова. Имайте предвид, че ако си харесате процедура с интервю (например тази за Квебек), ще трябва да покажете, че сте мотивирани да работите по специалностите си. Почти всички процедури имат в описанието си нещо от сорта, че "целят да допълнят канадския трудов пазар с квалифицирани кадри.... бла-бла.... и т.н.", така че ако интервюиращия остане с впечатлението, че цял живот ще сте деливъри може да реши, че Канада няма нужда от вас.
evo
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Авг 02, 2010 6:03 am

Re: Шанс ?!

Мнение от evo »

hadministratora написа:Първият ми въпрос е вие семейство ли сте? Защото започвате питането с "аз и един приятел", но после има "съм бивш военен" и звучи като да сте двама мъже?! Ако сте гей двойка, пак можете да заминете като семейство, тъй като канадците са много либерални в това отношение. Освен това може би ще получите повече точки по този начин. Ако сте просто двама приятели, то имайте предвид, че всеки от вас ще трябва да започне собствена имиграционна процедура. Което ни води до следващия важен момент в питането ви:
Съжалявам канадсите мъже, но НЕ сме гейове ( скриите си жените :devil: Идваме !!) Причината е проста - много е кофти да ходиш на ново място сам :doh: , знам го от личен опит.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Шанс ?!

Мнение от hadministratora »

evo написа:Съжалявам канадсите мъже, но НЕ сме гейове ( скриите си жените :devil: Идваме !!) Причината е проста - много е кофти да ходиш на ново място сам :doh: , знам го от личен опит.
Няма какво да ги съжаляваш канадските мъже - аз не съм казал, че са гейове, а само че са много толерантни (поне до колкото съм забелязал). Не ме и интересува дали сте или не, нито пък причината. Предлагам ти да се замислиш над това което съм написал, защото има за какво.
Например това, че е кофти на ново място сам - ако бяхте семейство, щяхте да получите еднакъв и едновременен отговор на заявлението си за имиграция. Но тъй като не сте ще имате индивидуални процедури, които не само, че може да са различно дълги, но може и да завършат различно (единият с виза, а другият - без). И изобщо ако я мислите сериозно тая работа с имиграцията, ще трябва поне по време на процедурата да задавате въпросите си по отделно, независимо че планирате нещо заедно.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Шанс ?!

Мнение от Koko »

evo написа:Съжалявам канадсите мъже, но НЕ сме гейове ( скриите си жените :devil: Идваме !!) Причината е проста - много е кофти да ходиш на ново място сам :doh: , знам го от личен опит.
Свалянета на жени в Канада е малко като във вица дето свършва така "Скъпа, нямам думи да....", "Тогава скъпи ми говори в цифри" или казано с други думи, за съжаление докато не си стъпите поне малко на краката, малко ще са жените които ще са склонни да ви обърнат внимание.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор