Въпрос относно имиграцията

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
wrooney
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 12:32 pm

Въпрос относно имиграцията

Мнение от wrooney »

Здравейте,ако това не е правилният раздел се извинявам.Вуйчо ми живее в Монреал и стана Канадски гражданин наскоро и се питам има ли някакъв начин(легален разбира се),чрез който може да ме вземе да живея при него и ако има какъв точно е той?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно имиграцията

Мнение от ablood »

Изключено.
Може обаче да те покани да му отидеш на гости.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно имиграцията

Мнение от kill_u »

А възможно ли е да се направи осиновяване? Просто ми идва като идея....
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Въпрос относно имиграцията

Мнение от Павел »

След като този въпрос се задава във форум, а не към чичото, не се знае доколко последният е навит на идеята. Всеки живял в Канада 3-4 години, при желание, би трябвало да намери доста лесно отговор на горния въпрос.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Въпрос относно имиграцията

Мнение от cocose »

Глупав въпрос, ама вуйчото не е ли братът на майка ти/баща ти???? С други думи, имате обща кръв/роднинска връзка, с други думи, все пак може би не е изключено?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпрос относно имиграцията

Мнение от Koko »

wrooney написа:Здравейте,ако това не е правилният раздел се извинявам.Вуйчо ми живее в Монреал и стана Канадски гражданин наскоро и се питам има ли някакъв начин(легален разбира се),чрез който може да ме вземе да живея при него и ако има какъв точно е той?
В официалният сайт ясно са посочени условията за спонсориране, които за съжаление са доста ограничени - в общият случай наличието на вуйчо в Канада не е достатъчно.

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... /index.asp
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Въпрос относно имиграцията

Мнение от def34 »

kill_u написа:А възможно ли е да се направи осиновяване? Просто ми идва като идея....
Могат да бъдат осиновявани само непълнолетни, като се съмнявам автора на темата да е такъв... :)
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно имиграцията

Мнение от Linko »

cocose написа:Глупав въпрос, ама вуйчото не е ли братът на майка ти/баща ти???? С други думи, имате обща кръв/роднинска връзка, с други думи, все пак може би не е изключено?
Глупаво разсъждение, изключено е.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Въпрос относно имиграцията

Мнение от hadministratora »

Можеш да получиш 5 точки по федералната процедура, за това че имаш чичо в Канада. Няма нужда да е гражданин - и permanent resident е достатъчно.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпрос относно имиграцията

Мнение от Koko »

hadministratora написа:Можеш да получиш 5 точки по федералната процедура, за това че имаш чичо в Канада. Няма нужда да е гражданин - и permanent resident е достатъчно.
Не ми се рови в изискванията, но доколкото си спомням 5-те точки ги дават за брат или сестра в Канада, но за съжаление за братовчеди, вуйчовци и други по-далечни роднини мисля че точки няма.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Въпрос относно имиграцията

Мнение от hadministratora »

Koko написа:Не ми се рови в изискванията, но доколкото си спомням 5-те точки ги дават за брат или сестра в Канада, но за съжаление за братовчеди, вуйчовци и други по-далечни роднини мисля че точки няма.
Дават ги и за чичовци и лели. Проверих преди да го напиша.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно имиграцията

Мнение от Linko »

Хора, четете внимателно. Племенникът не се интересува от каквито и да е имиграционни процедури и прочие, по които той би могъл да тръгне за Канада, а от начин чрез който вуйчото да вземе родственика при себе си. Или буквално казано : "има ли някакъв начин(легален разбира се),чрез който може да ме вземе да живея при него", пита племенника.
Какви процедури, какви 5 т., какви 5 лева? ;) :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Въпрос относно имиграцията

Мнение от Uspial »

Чичото може да е канадски гражданин ама не знаем дали има работа ( доход ), дали тази работа е на пълно работно време или ходи на кофи и взима социал.
Ако пък е бизнесмен и върти някакъв по особен бизнес и там има малко възможности.
Автора да напише повече за вуйчото.
После ще видим по коя процедура ще е най добре за питащия. 8)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Въпрос относно имиграцията

Мнение от Павел »

На питащият му дреме на шишарката, след като се покри без едно мерси да каже. А всички които се пънат да отговарят на въпроси съдържащи оскъдна информация и на които всеки полуинтелегентен човек би намерил сам отговор, явно имат много излишно време.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор