Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
7George
Мнения: 9665
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от 7George »

Хм сега гледам и графиката за ънемплоймънта. Е добре де къде са заети тия хора като реално безработните не са намалели?
Абе, пристигат едни гладни емигранти на тумби, а за нас канадците няма бачкане квото трябва... :n: ;)
Embrace your climate change!
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от dea »

Замислих се дали има статистика какъв е процента на безработните сред емигрантите и сред местните или подобна такава по националности. :wasntme:
То ако има връзкарщина би трябвало да има и по-малко безработни канадци в сравнение с емигрантите.
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от kill_u »

dea написа:Замислих се дали има статистика какъв е процента на безработните сред емигрантите и сред местните или подобна такава по националности. :wasntme:
То ако има връзкарщина би трябвало да има и по-малко безработни канадци в сравнение с емигрантите.
Най вероятно такава статистика би показала доста интересни неща. Официално коментара би бил отново, че пазара на труда е hidden в по голямата си част.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от Californian »

dea написа:Замислих се дали има статистика какъв е процента на безработните сред емигрантите и сред местните или подобна такава по националности. :wasntme:
То ако има връзкарщина би трябвало да има и по-малко безработни канадци в сравнение с емигрантите.

Има в статКанада като се разровиш. По спомени беше двойно по-голяма около 8процента за Канадци и 15тина процента за емигранти, по мои разбирания мисля че емигранти значи хората с PR карти.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от cocose »

Даже има и статистика за това колко процента работят по специалността си, и там разликата е още по голяма :envy:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от IRA »

Аз по тая статистика съм канадец, но на практика съм имигрант. Статистиките са относителна работа. Пък и не разбирам защо смятате , че така наречената връзкарщина е само за местните. Всички дето сме почнали един път работа и се справяме добре сме връзкари, обикновено за нова работа ти искат препоръки от предишните рабодатели , така че няма къде да избяхаш от връзките. :rofl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от ivandaman »

Не ми се влизаше в излишни спорове но темата за "връзкарството" е типичен пример как нещо което не разбираме или не харесваме го обявяваме за грешно а то е съвсем нормално и логично от където и да го погледнеш.
Вярно е че (в някои случаи), конкретно за новите емигранти които нямат познати в Канада това се оказва известно предизвикателство в началото, но има доста начини да се излезе от параграф 22..
Доколкото си спомням това сме го дискутирали и в други теми.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от prace »

В колежа ме научиха, че 70% от работните места са скрити. Трябва да ходиш и да ги търсиш.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от hadministratora »

prace написа:В колежа ме научиха, че 70% от работните места са скрити. Трябва да ходиш и да ги търсиш.
И мен така ме учиха, само дето не в колеж :) Аз може да се каже, че започнах работа с "връзки", защото поддържах "връзка" с един facilitator от един community centre и той ми изпращаше от време на време инфо за интересни позиции.
Мисля, че не е лошо все пак да се разграничат понятията връзки и networking, независимо че в известна степен се припокриват.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от kill_u »

...........
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от Преуспял »

Нетуъркинг звучи по така от връзкарство...

Сериозно иначе - за мен поне нетуъркинг се отнася по-скоро до изграждане на професионални контакти, които ти дават (пръв) достъп до важна информация. Неделима част от това е и репутацията, която си изградил.

За връзкарството и тука си има дума - connections. Демек шуробаджанащина.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от ZanzibarHero »

hadministratora написа:
prace написа:В колежа ме научиха, че 70% от работните места са скрити. Трябва да ходиш и да ги търсиш.
И мен така ме учиха, само дето не в колеж :) Аз може да се каже, че започнах работа с "връзки", защото поддържах "връзка" с един facilitator от един community centre и той ми изпращаше от време на време инфо за интересни позиции.
Мисля, че не е лошо все пак да се разграничат понятията връзки и networking, независимо че в известна степен се припокриват.
hadministratora, нито е с връзки, нито е с networking, май. Било е задължение на консултата да те обслужи, т.е. да те изпраща на места, където "СИСТЕМАТА" (разбирай - работата му в сферата на социалните услуги :) :) :)) го е задължавала да те изпраща. Той също е имал "план" да гони. Иначе няма да бъде за дълго "консултатант".

Първият ми консултант, който много бързо напусна или бе уволнен, бе достатъчно откровен, като ме "консултира" да си намеря работа по начина, по който "... съм си намирал работа в България". От този момент загубих всякакви илюзии, че системата е малко-от-малко "справедлива" (ако има такова понятие, когато си на "трудовия пазар"). Не, че няма по-добри или по-слаби консултанти, но възможностите им, като цяло, са лимитирани.

hadministratora, prace, как сте си намирали работа в България? Може би това е пътят и в Канада? Как мислите?
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от prace »

ZanzibarHero написа:
hadministratora написа:
prace написа:В колежа ме научиха, че 70% от работните места са скрити. Трябва да ходиш и да ги търсиш.
И мен така ме учиха, само дето не в колеж :) Аз може да се каже, че започнах работа с "връзки", защото поддържах "връзка" с един facilitator от един community centre и той ми изпращаше от време на време инфо за интересни позиции.
Мисля, че не е лошо все пак да се разграничат понятията връзки и networking, независимо че в известна степен се припокриват.
hadministratora, нито е с връзки, нито е с networking, май. Било е задължение на консултата да те обслужи, т.е. да те изпраща на места, където "СИСТЕМАТА" (разбирай - работата му в сферата на социалните услуги :) :) :)) го е задължавала да те изпраща. Той също е имал "план" да гони. Иначе няма да бъде за дълго "консултатант".

Първият ми консултант, който много бързо напусна или бе уволнен, бе достатъчно откровен, като ме "консултира" да си намеря работа по начина, по който "... съм си намирал работа в България". От този момент загубих всякакви илюзии, че системата е малко-от-малко "справедлива" (ако има такова понятие, когато си на "трудовия пазар"). Не, че няма по-добри или по-слаби консултанти, но възможностите им, като цяло, са лимитирани.

hadministratora, prace, как сте си намирали работа в България? Може би това е пътят и в Канада? Как мислите?
Ами, лошото е, че в България съм имала повече познати и роднини за намиране на работа.
последният път, когато съм работила в БГ беше през 2007 и си намерих работа по обява, ама нямаше такава криза...
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от filipne »

ZanzibarHero написа: Първият ми консултант, който много бързо напусна или бе уволнен, бе достатъчно откровен, като ме "консултира" да си намеря работа по начина, по който "... съм си намирал работа в България". От този момент загубих всякакви илюзии, че системата е малко-от-малко "справедлива" (ако има такова понятие, когато си на "трудовия пазар"). Не, че няма по-добри или по-слаби консултанти, но възможностите им, като цяло, са лимитирани.

hadministratora, prace, как сте си намирали работа в България? Може би това е пътят и в Канада? Как мислите?
Ми това е пътят в Канада, също като пътят в БГ. Само, че там му викат връзки и го плюят, а тука е нетуъркинг и е много готино нещо.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от Linko »

Ха, ха...кои са тия бе, filipne, които "плюят" връзкарството в България? Само тези, които не могат да се уредят по "вторият начин" и то само в тези случаи. А когато има начин, същите тези хора - плюещите де, се уреждат без капчица срам и двуомение. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Публикувай отговор