Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от filipne »

Ivan1007 написа:
filipne написа:
Ivan1007 написа: Около 80 % от пазара на труда в Канда е скрит и това е напълно нормално. 10% са през агенции, 10 % се обявяват.
Нормално за къде ? Например в УСА е 40% - там ненормално ли е ?
За Канада разбира се. Нормално е и за САЩ, (ако е така).

Ненормално е да блъскаш поне десетина постинга на седмица мрънкайки за връзкарство. :D
За теб е ненормално, за мен е нормално. Нещо като нормалното за Канада и УСА. :D

И стига си блъскал постове, мрънкайки, че пиша за канадското връзкарство :rofl:
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от valioiko »

"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от speedy »

По-принцип има съживяване. Проблемът е, че отделният човек не го топли статистиката. Както някой беше писал преди, ако даден човек в момента няма работа, то за него безработицата е 100%, нищо че средно за страната е 8%. За други индивиди в същото време безработицата е 0%.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от IRA »

Не мога да проумея защо това да работиш добре, да бъдеш ценен и уважаван от колегите си, съответно да те преподават и да те искат в своя екип, се опива като непростимо връзкарство. :fubar: Това е така нареченото канадско връзкарство в 90% от случаите, което за мен е нещо положително, защото показва , че добре свършената работа се отплаща. Не е нормално, както смятат някои , всички да се гледа по един и същи начин без да се взима предвид как се представя даден човек. Нормално е ако цениш фирмата в която работиш първо да се опиташ да намериш човек с гаранции или да се опиташ да привлечеш човек с който вече си работил. Тук се иска да работиш бързо и да вършиш качествена работа, това е основното , което ги вълнува.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от Californian »

IRA написа:Аз работя в американка компания и не споделям това мнение. В нашия канадски офис наемат по -лесно чужденци, в американските офиси трябва да си американец , а има и една група интриганти дето са срещу чуждите офиси т.е се чудят как да ни прецакат нас "канадците", разбирай офиса.
Чакай сега то това е относително. Не говорим за това.
Естествено, че много фирми предпочитат да наемат чужденци на работна виза и ще ти кажа защо - защото са по-придвидими от местните със статут..........
и в повечето случай в Канада незнам как е, но в Америка като си на работна виза много е трудно да си смениш работата.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от Californian »

valioiko написа:http://www.statcan.gc.ca/subjects-sujet ... pa-eng.htm

Коментари?


Чакай Валиоико,

Америка свърши, но за мен имотния балон в Канада тепърва предстои.

Не може в Санта Круз, Сан Хосе, Калифорния и други хубави местенца, къщите да са по-евтини от дупки в Сибирско Онтарио - Торонто, каквито и да са те, да не кажа 2-но
по скъпи.
Пресни примери къща на познати за 500к, в Калифорния не лош квартал демек градче - 250к, къща за 1млн Торонто - подобна, че и по-хубава в Калифорния, пак не лош градче - примерно Купертино - 500к.......

Не може да ми сравняваш нещо подобно на Сибир(Онтарио) с Калифорния, при това 2-но по скъпо е в първото..........


А за думите ми е доказателство, че последния месец търсенето се е свило 5 ПЪТИ. :)
Може и линк да изнамеря към статията.....

http://www.businessweek.com/news/2010-0 ... ected.html
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от Californian »

IRA написа:Не мога да проумея защо това да работиш добре, да бъдеш ценен и уважаван от колегите си, съответно да те преподават и да те искат в своя екип, се опива като непростимо връзкарство. :fubar: Това е така нареченото канадско връзкарство в 90% от случаите, което за мен е нещо положително, защото показва , че добре свършената работа се отплаща. Не е нормално, както смятат някои , всички да се гледа по един и същи начин без да се взима предвид как се представя даден човек. Нормално е ако цениш фирмата в която работиш първо да се опиташ да намериш човек с гаранции или да се опиташ да привлечеш човек с който вече си работил. Тук се иска да работиш бързо и да вършиш качествена работа, това е основното , което ги вълнува.

Кои бяха доволни по бай-Тошово време?
Онези с връзките по партийните постове.
Така и тук. Недоволни са хората които не могат да пробият в системата от връзкарство.
Повечето дето са се хванали един път за клона са добре, другите.......не :)

Иначе ще ти кажа кое не е хубавото - те може хората да са добри, но не стават за работата. Примерни бол такива. Секретарки станали CEOта без средно дори.....в над 500млн компании, т.е голями......и примери от моя живот много, да не кажа от всяка работа която съм бил.
Навсякъде е все същото.........хората с добри връзки/и с хубав извън работен опит познай в кое място от къщата.......успяват........
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от IRA »

Защо питаш как е пазара на труда в Канада като всичко ти е "ясно"? :rofl:
Колко години си работил в Канада? Колко работи си сменил?
Californian написа: Чакай сега то това е относително. Не говорим за това.
Естествено, че много фирми предпочитат да наемат чужденци на работна виза и ще ти кажа защо - защото са по-придвидими от местните със статут..........
и в повечето случай в Канада незнам как е, но в Америка като си на работна виза много е трудно да си смениш работата.
Аз имам предвид имигранти= чужденци. Не хора с работни визи, а постоянно пребиваващи.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
7George
Мнения: 9663
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от 7George »

Californian написа:
Не е точно така междудругото.
Определено в щатите по-лесно може да се почне без връзки отколкото Канада.
И човека който каза 80-90 процента за Канада и 40-50 за Щатите и близко до истината.
Не че и там няма "networking" но в Канада вече бие на комунизъм демек много "дебело" връзкарство според мен........
естествено и шанса си е от значение, един успява където другия не може, другия където първия не може и така.....има и малко "съдба" да не кажа много.
Калифорния, и аз си мислех в началото, че знамето ти е изсмукало мозъка, ама сега гледам, че си казваш всичко, кокто си го мислиш. :y: Общо взето, добре усещаш нещата за Канада. :drinks:
Embrace your climate change!
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от kill_u »

valioiko написа:http://www.statcan.gc.ca/subjects-sujet ... pa-eng.htm

Коментари?
Не искам да пиша повече по въпроса, но до колкото разбирам от графики излиза, че заетоста в моменат е колкото в най добрата година тоест средата на 2008 и края и. Нещо ме съмнява това да е верно....
Изображение
Хм сега гледам и графиката за ънемплоймънта. Е добре де къде са заети тия хора като реално безработните не са намалели?
Изображение
Последно промяна от kill_u на Пет Юли 30, 2010 11:11 pm, променено общо 1 път.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от filipne »

Всъщност безработицата е доста по-голяма от средата на 2008.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от filipne »

7George написа:
Californian написа:
Не е точно така междудругото.
Определено в щатите по-лесно може да се почне без връзки отколкото Канада.
И човека който каза 80-90 процента за Канада и 40-50 за Щатите и близко до истината.
Не че и там няма "networking" но в Канада вече бие на комунизъм демек много "дебело" връзкарство според мен........
естествено и шанса си е от значение, един успява където другия не може, другия където първия не може и така.....има и малко "съдба" да не кажа много.
Калифорния, и аз си мислех в началото, че знамето ти е изсмукало мозъка, ама сега гледам, че си казваш всичко, кокто си го мислиш. :y: Общо взето, добре усещаш нещата за Канада. :drinks:
Тъй, тъй Джорджи, добре ги е разбрал калифорниеца. Радвам е, че и ти си ги разбрал де :beers:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от filipne »

килл виж тези таблици :

http://www.statcan.gc.ca/subjects-sujet ... a3-eng.htm
dartcherniat
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 10:45 pm
Местоположение: Acer

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от dartcherniat »

Определено се чуства подобрение сравнено с миналата година по това време. Това от личен опит на търсещ работа.

Относно "връзките" в Канада , всичко е относително. Канада е по-малка стана и има по-малко работа сравнено с УСА . Сравнително по-лесно е за имигрантите да дойдат тук , специално за тези с образование. Затова и по-голяма конкуренция. Моят опит е ,че в Кебек се търсят по-вече хора чрез познати, отколкото в Онтарио примерно. Това идва от факта че тук фирмите са по-малки и е много по-евтино ( фри или пак до 1000 кад) да вземеш препоръчан човек отколкото да платиш 20-30% процента на някой "ловец на глави".

Сега тия 90% не знам. Моят опит е - 4 фирми сменени за 7 години (2 пъти чрез познати и 2 пъти чрез ловците). Отделно всеки път като реша да си сменя работата преговарям с по-няколко компании. Едият познат ме "уреди" в Американска компания ( тук да поясна ,че менажера ми беше в УСА и оттам ме наеха) :) .Така ,че статистиката при мен е 30% в Кебек и 100% УСА скрит пазар :)

П.С. Сега да не се фанете за цифрите. Иксам да кажа ,че всичко е относително.
"О, картофът е злочест зад желязната завеса.
Вадят го с ръка до днес враговете на прогреса.
А в нашия лагер го вадим с багер! " AT
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от Omega3 »

Californian написа:
valioiko написа:http://www.statcan.gc.ca/subjects-sujet ... pa-eng.htm

Коментари?


Чакай Валиоико,

Америка свърши, но за мен имотния балон в Канада тепърва предстои.

Не може в Санта Круз, Сан Хосе, Калифорния и други хубави местенца, къщите да са по-евтини от дупки в Сибирско Онтарио - Торонто, каквито и да са те, да не кажа 2-но
по скъпи.
Пресни примери къща на познати за 500к, в Калифорния не лош квартал демек градче - 250к, къща за 1млн Торонто - подобна, че и по-хубава в Калифорния, пак не лош градче - примерно Купертино - 500к.......

Не може да ми сравняваш нещо подобно на Сибир(Онтарио) с Калифорния, при това 2-но по скъпо е в първото..........


А за думите ми е доказателство, че последния месец търсенето се е свило 5 ПЪТИ. :)
Може и линк да изнамеря към статията.....

http://www.businessweek.com/news/2010-0 ... ected.html


Може, може. В момента е такава ситуацията. Само бьдещето ще покаже дали си прав. В Канада не са давани заеми на Сулю и Пулю, има отдавна закони за защита на потребителите, банките са сериозно регулирани и най важното никой не е продавал шиити диьлс по бурсите представайки се в сьщото време за ненадминат финансист.
Публикувай отговор