Моля помогнете !!!!!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
irincam1
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 3:41 am

Моля помогнете !!!!!

Мнение от irincam1 »

Здравейте съфорумници !!!!!
Със съпругата ми решихме да подадем документи тази есен .Аз ще съм водещият кандидат - на 37год.с две деца на 13г.и 5г. ,с 15 г. стаж по професията ,а тя е медицински фелдшер - 3г. обучение .
И тук идва проблема !!!!!
Сигурно ще се зачудите -какъв му е проблема пък на този!?!?!?!?-Семеен ,не е престарял ,с деца достатъчно на брой ,с достатъчно стаж и търсена професия !?!?!? Исигурно ще сте прави НО ето какво научих вчера ,което породи нотка на притиснение в нас .
Много колеги търсят препитание за себеси и семействата си в Англия /да тя не е Канада и няма нищо общо с нея /. Но понеже по света няма такова животно като нас медицинските фелдшери , колегите за да работят се регистрират в сестринските организации .Но отскоро това им е забранено /в Англия /. - / Тя собствената ни страна не ни признава ,та какво остава за другите /.
И какво излиза : имаш образование но тъй като неможеш да се регистрираш в сестрински съюз неможеш да работиш по професията си !!!!!!!
Моля за помощ :
- Има ли подобен казус в Квебек ?
-Как да преведа /формулирам професията си когато попълвам документите ?
-Има ли мед.фелдшери които са кандидаства ли или вече са в Канада ? Не питам за мед.сестри ,лекари и т.н. защото знам че има ,но пред тях не е стоял подобен въпрос ,но това не означава че с лека ръка ще подмина тяхното мнение - НАПРОТИВ !!!!!!!
Ще се радвам всеки които може да помогне с каквото може - мнение ,сайтове ,линкове с повече инфо свързани с мед. образование и т.н.
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ КОИТО СЕ ОТЗОВАТ .
Дано темата бъде полезна - ако има и други колеги които са решили да кандидастват !!!!!!
31.01.11 -DSC ;
14.02.11 -Акюзе с искани документи ;
29.06.11 - TCFQ ;
14.03.12 - Интервю
19.06.12 - Баркодове
14.08.12 - Мед.прегледи -17.09.12 - ОК ;
30.10.12 -Покана за ВИЗИ ;
06.12.12- Кацнахме в Торонто !!!!
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Моля помогнете !!!!!

Мнение от loginn »

Здравей irincam1
Сигурно ще получиш съвети от форума, но защо не пратиш едно запитване чрез имейл и до Виена? Изброй предметите които си учил, за колко време, опиши това което работиш сега и хората ще ти кажат дали те искат ;)
Според мен би трябвало специалността ти да се припокрива с тази на медсестра, но по-добре да получиш потвърждение от официален източник.
anibani
Мнения: 159
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 5:39 pm

Re: Моля помогнете !!!!!

Мнение от anibani »

Нищо не пишеш за твоята професия. Но си мисля, че ако съпругата ти е мед. фелдшер тя трябва да е водещия кандидат. За справка виж как бързо се предвижи процедурата на vilka5. Но ако стегнеш документи до октомври очаквай с тази професия на жена ти, да ви поканят на интервю на следващата зимна сесия още тази година.
:y:
----------------------------------
документи Виена-03.07.2009
Визи - 23.12.2010
Полет - 23.01.2011
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Моля помогнете !!!!!

Мнение от emili_vn »

anibani, не бързай с тези изводи, за да не заблудиш хората. Доколкото знам vika5 е медицинска сестра. А аз съм чела някъде, че с мед., фелдшери има някакви проблеми. Нека хора с подобен казус да им отговорят най-добре.
Login, според мен ако изпратиш въпросче до Виена ще ти отговорят, но да им пратиш какво си учил като предмети и да ги питаш като какво ще ти го признаят без да си подал документи и да си платил такса за това приравняване и обработка, ми звучи като да не ти отговорят въобще.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
irincam1
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 3:41 am

Re: Моля помогнете !!!!!

Мнение от irincam1 »

loginnблагодаря за съвета
31.01.11 -DSC ;
14.02.11 -Акюзе с искани документи ;
29.06.11 - TCFQ ;
14.03.12 - Интервю
19.06.12 - Баркодове
14.08.12 - Мед.прегледи -17.09.12 - ОК ;
30.10.12 -Покана за ВИЗИ ;
06.12.12- Кацнахме в Торонто !!!!
kamentsonev
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Ное 06, 2008 3:28 pm
Местоположение: Varna-Монреал

Re: Моля помогнете !!!!!

Мнение от kamentsonev »

Здравейте!Мисля,4е няма да има проблем с образованието ви тук,защото в ордера на сестрите се прави приравняване на дипломата-което ще ре4е брой на 4асовете по разли4ните предмети и каквото ви липсва,ще си го доу4вате тук.Така или ина4е тук има програма за интеграция която е задължителна и без която неможем да упражняваме професията си тук,така 4е според мен си имате достата4но големи шансове!Смело напред :)
документи Виена-30.10.08
акюзе-25.11.08
пол.покана-05.05.09
интервю-09.06.09
документи Букурещ-29.06.09
баркодове-29.07.09
медицински формуляри-05.08.09
направени медицински-13.08.09
медицински-ОК-08.09.09
покани-18.09.09
визи-19.10.09
irincam1
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 3:41 am

Re: Моля помогнете !!!!!

Мнение от irincam1 »

Kamen - благодаря за подкрепата .Смятам да послушам съвета на Loginn ,но първо ще си извадя академична справка и ще им я изпратя така ще получа най точна информация .
31.01.11 -DSC ;
14.02.11 -Акюзе с искани документи ;
29.06.11 - TCFQ ;
14.03.12 - Интервю
19.06.12 - Баркодове
14.08.12 - Мед.прегледи -17.09.12 - ОК ;
30.10.12 -Покана за ВИЗИ ;
06.12.12- Кацнахме в Торонто !!!!
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Моля помогнете !!!!!

Мнение от loginn »

irincam1 написа:Kamen - благодаря за подкрепата .Смятам да послушам съвета на Loginn ,но първо ще си извадя академична справка и ще им я изпратя така ще получа най точна информация .
Нямах предвид да им пращаш академична справка, а по-скоро в свободна форма да изброиш предметите които си учил, продължителността на обучението и да им обясниш какво работиш сега. Ако нямаш хорариум така или иначе ще ти трябва академична справка, но на по-късен етап. Преди като се чухме мисля че ми каза че имаш хорариум и ако е така за какво да плащаш и за справка.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Моля помогнете !!!!!

Мнение от loginn »

Това да им изпратиш копия от документи както казва emili_vn е прекалено ангажиращо и се прави нормално на етап когато си платиш за стартиране на процедурата. А иначе да ти отговорят на въпрос по имейл, дори и да е малко по-подробен, би трябвало да няма проблем.
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Моля помогнете !!!!!

Мнение от leaf »

Щом мед.фелдшера не е водещ кандидат е напълно безсмислено да се пита Виена за определяне на професионална квалификация. В Канада с това се занимават професионалните съюзи. Запитването трябва да е към някой от тях. Всичко друго няма стойност каквото и да ви отговорят, защото те не са оторизиран орган.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Моля помогнете !!!!!

Мнение от loginn »

leaf написа:Щом мед.фелдшера не е водещ кандидат е напълно безсмислено да се пита Виена за определяне на професионална квалификация. В Канада с това се занимават професионалните съюзи. Запитването трябва да е към някой от тях. Всичко друго няма стойност каквото и да ви отговорят, защото те не са оторизиран орган.
Писал е че е медицински фелдшер и че ще е водещ кандидат. "а тя е медицински фелдшер" се отнася за професията му а не за съпругата му. Освен това той иска да знае какви точки ще получи за търсена професия по програмата за емиграция на квалифицирани работници. Профсъюзите какво общо имат с това? С тях ще си има работа след като емигрира.
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Моля помогнете !!!!!

Мнение от leaf »

loginn,
не става дума за профсъюзи, а за професионални асоциации, които имат за задача да регулират упражняването на дадена професия в провинцията , в която живееш.Съществува списък с регулираните професии. Ассессмент на образование и стаж в такава организация може да се прави преди престигането и в този случай е най-доброто доказателство за пред имиграционния офицер, че кандидата има сериозна професионална квалификация. Както е написала kamentsonev, те казват дали може да се яваваш направо за лиценз или какво не ти достига за да вземеш такъв.
irincam1:
"Със съпругата ми решихме да подадем документи тази есен .Аз ще съм водещият кандидат - на 37год.с две деца на 13г.и 5г. ,с 15 г. стаж по професията ,а тя е медицински фелдшер - 3г. обучение ."

След това изречение аз реших, че съпровождащия кандидата е със професията медицински фелдшер.
Възможно е да греша. :$
Освен това при кандидатстване за иммиграция доказваш какви са ти българското образование и професия и не се занимаваш с приравняването на тази към канадските. Това, че имиграциония офицер е признал стаж и образование по дадена специалност не означава, че може да работиш по нея в Канада. Това са два различни процеса независими един от друг.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Моля помогнете !!!!!

Мнение от loginn »

irincam1
Реших да се поразровя и това което откривам е че твоята специалност всъщност е "Pre-Hospital Emergency Care" или "Soins préhospitaliers d'urgence". За съжаление това не ти носи точки за търсена професия.
Не съм последна инстанция, ти пак провери, питай във Виена.
Нека и други да си кажат мнението.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Моля помогнете !!!!!

Мнение от loginn »

leaf написа:loginn,
не става дума за профсъюзи, а за професионални асоциации, които имат за задача да регулират упражняването на дадена професия в провинцията , в която живееш.Съществува списък с регулираните професии. Ассессмент на образование и стаж в такава организация може да се прави преди престигането и в този случай е най-доброто доказателство за пред имиграционния офицер, че кандидата има сериозна професионална квалификация.
Ясно, ама нали човека го интересува какви точки ще има на преселекцията, а отговор за това ще получи от Виена. Кой досега като е пускал документи е прилагал и асесмънт от професионална асоциация (или орден или каквото и да е) от Квебек.
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Моля помогнете !!!!!

Мнение от leaf »

Според мен първо трябва да уточним дали главния апликант е с тази професия или не.
Когато уточним това ще можем да бъдем по-полезни.
Публикувай отговор