Падат визите за Канада?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Падат визите за Канада?

Мнение от Pehlivan »

Ето какво прочетох за това,дали наистина падат визите и какво следва след това-циганията ли ще придойде тук.
http://novini.dir.bg/news.php?id=6726201
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Падат визите за Канада?

Мнение от Californian »

Pehlivan написа:Ето какво прочетох за това,дали наистина падат визите и какво следва след това-циганията ли ще придойде тук.
http://novini.dir.bg/news.php?id=6726201

Вместо да се радваш.......то отвсякъде прозира самочувствието ти и усещането, че видиш ли, ти си едно стъпало по-високо от хората в България "циганията Българска в България" както ти го каза.

Не е хубаво така, радвай се, пък и какво ние сме по-малко от Хърватска, които дори не са в ЕС. :tmi:
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Падат визите за Канада?

Мнение от kill_u »

Преди време във подфорума за вицовете и смешките бях публикувал една изрезка от вестник, където Бил Гейтс беше обещал на Бойко Борисов да му разкрие кода на уиндоус.....

Еми но коментс......
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Падат визите за Канада?

Мнение от ivandaman »

Няма как да стане това.. Поне в близкие 5-10 години..

Сори..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
calculator
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Авг 20, 2005 12:05 pm

Re: Падат визите за Канада?

Мнение от calculator »

Само аз ли не видях никъде в статията
реално да се обсъжда отпадане на визите.
Брях, май съм забравил български.
"A fool's paradise is a wise man's hell!"
Thomas Fuller
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: Падат визите за Канада?

Мнение от mirkaa »

calculator написа:Само аз ли не видях никъде в статията
реално да се обсъжда отпадане на визите.
Брях, май съм забравил български.
и аз не виждам..
а и цялата "статия" е написана в стил третокласник, и то от сегашното бг училище, не от преди 20 год..!! Да запълни малко място, без да каже абс нищо конкретно.
Ужасно!
third generation immigrant :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Падат визите за Канада?

Мнение от pumpy »

Честно казано понякога се чудя какъв е толкова този проблем с виите. Като изключим факта, че от време на време трябва да се подновяват, реално всичките ми познати до сега са успели да поканят когото искат и тези хора да са дошли. В крайна сметка, ние сме имигрирали легално, правим усилия да се установим тук, няма особен проблем да поканим някого и той да дойде с виза. Особено след първия път положението става много по-лесно. И да отпаднат визите, то ще е за кратки посещения ( като в САЩ - до 90 дни) и ако искаш да стоиш повече или да удължиш на място пак ще ти трябва виза. Факт, е че европейците, влезли безвизово с САЩ даже не могат да поискат удължаване на престоя си над 90 дни и трябва да излязат. А пък ако започнат да идват много често, направо им отказват достъп и си ги пращат дома за виза. Имаме много добра приятелка испанка тук в Денвър, техните дойдоха два пъти тази година защото тя роди детенце. Първия път беше преди разждането, после си отидоха до Аржентина за няколко седмици и когато се върнаха след около месец( с испанските си паспорти) им правиха проблем на границата, защото са били скоро в щатите и едвам ги пуснаха с уговорката, че в следващите 12 месеца няма да ги пускат повече ако нямат виза. А в посолството в Мадрит им отказват виза, позовавайки се на факта, че могат да пътуват безвизово - ха сега, параграф 22......
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Падат визите за Канада?

Мнение от Californian »

poumpy написа:Честно казано понякога се чудя какъв е толкова този проблем с виите. Като изключим факта, че от време на време трябва да се подновяват, реално всичките ми познати до сега са успели да поканят когото искат и тези хора да са дошли. В крайна сметка, ние сме имигрирали легално, правим усилия да се установим тук, няма особен проблем да поканим някого и той да дойде с виза. Особено след първия път положението става много по-лесно. И да отпаднат визите, то ще е за кратки посещения ( като в САЩ - до 90 дни) и ако искаш да стоиш повече или да удължиш на място пак ще ти трябва виза. Факт, е че европейците, влезли безвизово с САЩ даже не могат да поискат удължаване на престоя си над 90 дни и трябва да излязат. А пък ако започнат да идват много често, направо им отказват достъп и си ги пращат дома за виза. Имаме много добра приятелка испанка тук в Денвър, техните дойдоха два пъти тази година защото тя роди детенце. Първия път беше преди разждането, после си отидоха до Аржентина за няколко седмици и когато се върнаха след около месец( с испанските си паспорти) им правиха проблем на границата, защото са били скоро в щатите и едвам ги пуснаха с уговорката, че в следващите 12 месеца няма да ги пускат повече ако нямат виза. А в посолството в Мадрит им отказват виза, позовавайки се на факта, че могат да пътуват безвизово - ха сега, параграф 22......

Проблема е, не в хората като мен и теб. :)
Проблема е в според груби сметки 70-80 процента от Българите.
Може би за Канада не важи в пълна сила, но знаеш ли, че ако
САЩ отпуснат безвизово пътуване повечето Българи първия билет и няма да се върнат повече.
Има 40хил нелегални емигранти Българи в Америка. Ти представяш ли си какво ще стане ако махнат визите. :)

Също и зако е толкова трудно да се емигрира в Америка сравнение с Канада, защото представяш ли си какво ще стане ако въведат система за емигриране, точкова каквато е в Австралия и в Канада(беше сега незнам как е), като между 20-30милиона годишно искат да емигрират в Америка......

А в последната щатска лотария....от България са участвали 250хил Българи, представяш ли си какво е това? :o от тях 200хил без висше няма да се замислят дори ако имат възможност да останат в Америка.
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Re: Падат визите за Канада?

Мнение от Pehlivan »

Californian,не разбрах какво видя в мен да се радвам или не , че и едно стъпало съм бил нагоре...Както и да е акцента ми беше да не стане като Чешките цигани и веднага им отмениха визите.За мен по добре е да паднат визите и всеки да идва свободно както идват свободно словенци,латвийци,литовци,естонци па дори и хърватите,та излиза ,че Бг паспорт е по конвертируем от Канадаския или Щатския.Това е нека имаме самочуствиет каквото имат и германците и другите от Евросъюза.И не визирам циганията нас българите,а истинската цигания у нас в БГт.е. ромите в БГ.По твоите писания в форума разбирам ,че си нахакан и много отракан ама явно ги в вадиш на гол тумбак пищови. :D :rock:
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Re: Падат визите за Канада?

Мнение от Pehlivan »

и още нещо не мисля,че е по трудно да се имигрира в САЩ,ти сам каза за 40 000 нелегални българи там,докато тук нема и 40 .За мен в Канада в момента е още по трудно.Трудно може да попадне човек без висше образование тук в Канада докато в Щатите всички могат да се случат и с основно,там е лотария, а на нея граят нямащите шанс за другаде по света хора,защото точковата система е именно това да се внесат най добрите образовани де в Канада,де в Австралия или в Нова Зеландия и т.н.Образованите в САЩ са предимно нашенци учили в Университетите и после са останали да живеят там.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Падат визите за Канада?

Мнение от Павел »

Калкулатор, ти случайно да не намекваш, че бг "журналисти" са неграмотни, манипулативни, използващи умишлено неподходящи времена и заглавия нямащи нищо общо със съдържанието на статиите?

http://www.segabg.com/online/new/articl ... id=0000146

Крайно време е да се закрият всякакви журналистически факултети в Бг. За неграмотно списване на стен-вестници и тикане на звукозаписни устройства под носовете на мутри и измислени политици никакво специално образование не е необходимо.

***

И да отменят визите след някоя и друга година, само след месец-два ще ги върнат отново. Пример Мексико, който даже са в НАФТА. Не само, че мексиканците са поне няколко класи над нашия циганор който ще залее Канада, ами са и едни от най-работливите хора, които аз някога съм виждал. Работлив циганин още не съм срещал, за разлика от крадлив.

*** Изтрито от админа - с молба да не се наместват потребители които нямат нищо общо с темата.
Последно промяна от Павел на Сря Юли 14, 2010 2:48 pm, променено общо 1 път.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Падат визите за Канада?

Мнение от ivandaman »

Може би нещата са се променили от преди, но по мое време имаше закон че всеки който се добере до територията на Канада може да поиска политическо убежище..

Друг е въпросът дали ще го получиш, но докато трае процедурата кандидат бежанеца си е в Канада, може да се ожени, може да "изчезне" може да краде, да върши престъпления и т.н. Според мен там е големият проблем..

Между другото един мой познат отиде в Канада преди 6-7 години и се представи за дискриминиран циганин и му дадоха убежище ..така че все още има "вратички" за тарикатлъци ...

Според мен точно такива проблеми може да предизвика едно отменяне на визите.. освен ако емигрантските закони не са коренно променени..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Падат визите за Канада?

Мнение от Павел »

Именно. Преди години българи в Щатите се представяха за цигани, като за целта подкупваха журналисти от разни провинциални стен-вестничета, които пишеха специални статии за тях, споменавйки ги поименно - как били малтретирани от мнозинството в Бг. И номера минаваше блестящо. Ако си бил нелегален в САЩ и 20 години и си си плащал данъците и дори не си санкциониран за "джей-уокинг", нещо което може да се провери, ще видиш зелена карта на кукуво. Обаче ако се направиш на мангал, си веднага добре дошъл.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Падат визите за Канада?

Мнение от Californian »

Pehlivan написа:и още нещо не мисля,че е по трудно да се имигрира в САЩ,ти сам каза за 40 000 нелегални българи там,докато тук нема и 40 .За мен в Канада в момента е още по трудно.Трудно може да попадне човек без висше образование тук в Канада докато в Щатите всички могат да се случат и с основно,там е лотария, а на нея граят нямащите шанс за другаде по света хора,защото точковата система е именно това да се внесат най добрите образовани де в Канада,де в Австралия или в Нова Зеландия и т.н.Образованите в САЩ са предимно нашенци учили в Университетите и после са останали да живеят там.
Аз бях на твоето мнение, докато един съфорумник от Българи в Америка ме обеди, че в Америка този начин на емиграция който е примерно в Канада и Австралия няма да стане
защото ако в Канада желаещите да емигрират са 1млн, то в Америка са 150млн, панимаеш?

Далеч съм да споря къде е по-хубаво в Америка или Канада, споря че болшинството хора от света желаят да емигрират в Америка, не в Канада...........
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Падат визите за Канада?

Мнение от Californian »

Pehlivan написа:и още нещо не мисля,че е по трудно да се имигрира в САЩ,ти сам каза за 40 000 нелегални българи там,докато тук нема и 40 .За мен в Канада в момента е още по трудно.Трудно може да попадне човек без висше образование тук в Канада докато в Щатите всички могат да се случат и с основно,там е лотария, а на нея граят нямащите шанс за другаде по света хора,защото точковата система е именно това да се внесат най добрите образовани де в Канада,де в Австралия или в Нова Зеландия и т.н.Образованите в САЩ са предимно нашенци учили в Университетите и после са останали да живеят там.

Ами виж сега, различно е, аз като човек минал и през двете......
просто са различни. В единия случай - Канада, всичко си зависи от теб, учиш англ, френски, събираш опит, и т.н и т.н
в другия случай ако ще и анщайн да си не можеш да си повишиш шанса от повече от 1-2процента годишно.....

Много по-лесно е да се емигрира в Канада или Австралия отколкото в Америка, по простата причина, че както някъде из този форум казах - Америка приема 50хил имигрантни по диверсити виза програмата. Канада приема между 200-300хил, дори мисля и повече имигранти годишно.
Едната е 300 и нещо милиона другата 30 и нещо......
сега къде е по-голям шанса чисто теоретически да имигрираш?
Публикувай отговор